توسعه صنایع تبدیلی تنها راهکار بهبود وضعیت خرمای منطقه/ کارگاه فرآوری و بسته بندی خرما در روستای “گرو” میناب بزودی راه اندازی می شود

فرمانده ناحیه سپاه میناب گفت: کارگاه فراوری و بسته بندی خرما در روستای “گرو” شهرستان میناب در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، حبیب الله سهرابی فرمانده ناحیه سپاه میناب گفت: با راه اندازی کارگاه بسته بندی خرما در روستای گرو بخش عظیمی از خرمای داخل استان تامین می شود.

 

فرمانده سپاه میناب افزود: توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی، راهکار اساسی برای بهبود وضعیت خرمای این منطقه به عنوان قطب تولید این محصول در کشور به شمار می رود.

 

وی تصریح کرد: خرما میوه‌ای است با ارزش غذایی بالا که به علت دارا بودن مواد قندی قابل‌توجه در حدود ۷۰ درصدی ضمن مصرف غذایی در صنعت نیز موارد استفاده فراوان دارد و مصارف مختلف خرما در صنعت شامل شیره خرما، شهد خرما عسل خرما، قند مایع، سرکه خرما، الکل، عصاره نوشابه و خوراک دام است.

 

سهرابی به نقش بسیار مهم بسته بندی در فروش اشاره ای کرد و گفت: بسته ‌بندی به عنوان یک فروشنده خاموش قلمداد می‌شود، زیرا کالا ها مستقیماً خود را به خریدار نمایش نمی ‌دهند و این پوشش آنها است که با اشکال مختلف و جملاتی کوتاه، معرف جنس داخل آنها می باشد واطلاعات لازم را به خریدار ارائه می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: عوامل متعددی باعث ضایعات خرما می شود که عموما این ضایعات ناشی از عدم وجود بسته بندی مناسب و عدم رعایت بهداشت در کارخانه های موجودمی باشد.

 

فرمانده سپاه میناب عنوان کرد: با توجه به خصوصیات بارز محصول خرما از جهت تبدیل و فرآوری آن و همچنین قابلیتهای موجود صادراتی منطقه ضروری است که همه بخشهای تولید، برداشت، فرآوری و صادرات با انجام عملیات بسته بندی و برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در همین منطقه و توسط نیروهای بومی انجام شود.

 

سهرابی خاطر نشان کرد: کارگاه فراوری و بسته بندی خرما برای اوین بار در روستای ” گرو ” میناب با ایجاد زیر ساخت های لازم و فراهم نمودن زمینه اشغال در آینده ای نزدیک راه اندازی می شود.

 

انتهای پیام/ی