توسعه شرکت های دانش بنیان در دستور کار معاونت علمی و فناوری/ غفلت 20 ساله در صنایع هوا و فضا

+ پ -
توسعه شرکت های دانش بنیان در دستور کار معاونت علمی و فناوری/ غفلت ۲۰ ساله در صنایع هوا و فضا

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به توسعه ارتباطات با جهان در راستای افزایش و توسعه شرکت های دانش بنیان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در یک مقطع ۲۰ ساله صنایع هوا و فضای کشور مورد غفلت قرار گرفته بود از گسترش ارتباطات جهانی در راستای افزایش تکنولوژی و فناوری های حوزه هوا و فضای کشور خبرداد و افزود: این ارتباط موجب توسعه شرکت های دانش بنیان و ورود تکنولوژی های برتر به کشور می شود.

وی افزود: معاونت علمی یکی از بخش های فعال در حوزه فناوری هوا و فضا کشور است و در یک دوره ۲۰ ساله صنعت هوا و فضای کشور مورد غفلت قرار گرفته بود که اینک باید بیشتر به آن بها داده شود.

ستاری به اشاره به برنامه های معاونت علمی در توسعه صنعت هوا و فضای کشور اظهار کرد: از هر طرح و فناوری مشترک با کشورهای خارجی و شرکت های دانش بنیان داخلی استقبال می کنیم.

وی تاکید کرد: هدف معاونت علمی گسترش فعالیت های مشارکتی در بخش های مختلف صنعت هوا و فضا و استفاده از فناوری ها در زندگی روزمره مردم است.

این مقام مسئول در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر کاربرد فناوری ها در حوزه های پهباد، تشخیص و شناسایی، هواشناسی، پایش های محیط زیست و منابع طبیعی تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر اتفاقات خوبی در این حوزه افتاده است و امید است با رفع مشکلات در این حوزه پروژه های بزرگی کلید بخورد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و هوانوردی ایران با حضور بیش از یکصد شرکت داخلی وخارجی در صنایع هوایی و هوانوردی  تا ۲۹ آبان ماه پذیرای بازدیدکنندگان است .

انتهای پیام /ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff