توسعه زیر ساخت های گردشگری سلامت در کیش
+ پ -
توسعه زیر ساخت های گردشگری سلامت در کیش

مراسم راه اندازی بخش فیبرواسکن بیمارستان کیش با حضور جمعی از مدیران، معاونان، مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در کیش و تعدادی از پزشکان در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در این مراسم علاوه بر دستگاه فیبرو اسکن که برای درمان بیماری های کبدی از آن استفاده می شود دستگاه های برونکوسکوپی ( استفاده در درمان بیماری ها و اختلالات ریوی) و آرتروسکوپی ( استفاده در درمان بیماری های مفاصل و ضایعات ورزشی) معرفی شده و به بهره برداری از آنان در بیمارستان جزیره کیش در توسعه توریسم سلامت تاکید شد.

دکتر مؤید علویان متخصص بیماری های کبدی در این مراسم در رابطه با موارد استفاده فیبرو اسکن که ابزار و روشی پیشرفته در رابطه با تشخیص و درمان بیماری ها و ضایعات کبدی است توضیحاتی به بازدید کنندگان ارائه کرد.

دکتر محتشمی پور متخصص بیماری های مفاصل و استخوان نیز در ارتباط با اهمیت وجود و استفاده از دستگاه آرتروسکوپی گفت: با وجود این دستگاه نیاز به بازکردن مفاصل ، چه مفاصل زانو، شانه و یا بستر مچ پا در ضایعات ورزشی و حوادث و یا پارگی مینیسک و رباط های داخلی زانو نخواهد بود و با یک برش یک یا دو سانتی می توانیم تمامی این ضایعات را درمان کنیم.

وی در پاسخ به مدت زمان دوره نقاهت در درمان بیماری های یاد شده با این دستگاه تاکید کرد: دوره نقاهت در جراحی با این دستگاه به دلیل اینکه محل آسیب باز نشده و تنها با یک برش کوچک جراحی صورت می گیرد ۲ تا ۳ برابر کوتاهتر است و بیمار به خصوص اگر ورزشکار حرفه ای باشد به سرعت می تواند به میادین ورزشی بازگردد.

این پزشک متخصص افزود: در موارد مشابه در جراحی باز بیمار نیاز به ۶ تا ۸ هفته استراحت دارد اما در استفاده از این روش در عرض ۳ هفته بیمار می تواند فعالیت های گذشته خود را از سر بگیرد.

وی همچنین هزینه های درمان با این دستگاه را در مقایسه با عمل باز و بسته به نوع عمل در مواردی ارزانتر از جراحی باز دانسته و در رابطه با ضریب اطمینان این نوع از عمل گفت: ضریب اطمینان این دستگاه در برخی موارد بسیار بالاتر است.

محتشمی پور با بیان اینکه در استفاده از این دستگاه نهایت ظرافت وجود دارد این نوع عمل را برای کسانی که به محل جراحی و آثار باقی مانده از آن در زیبایی اهمیت می دهند توصیه کرد.

دکتر سام تویسرکانی یکی دیگر از پزشکان بیمارستان جزیره کیش و فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک صورت به تشریح دستگاه برونکوسکوپی که ابزاری در درمان بیماری اختلالات ریوی است و با استفاده از لوله های ظریفی که به حنجره فرستاده می شود با دوربین های مخصوص به سادگی محل عمل قابل رویت و عمل انجام می شود گفت: تمامی دستگاه های موجود در این بیمارستان که معرفی شدند از دستگاه های تخصصی هستند که در بیمارستان های کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز به سادگی یافت نمی شوند و با وجود این دستگاه ها ما می توانیم در توریسم سلامت گام های مثبتی برداریم.

وی همچنین از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درخواست کرد باتوجه اهمیت وجود دستگاه M.R.I که دستگاه تصویربرداری از قسمت های داخلی بدن است و در به کار گیری و استفاده از دستگاه های تخصصی یاد شده ضرورت دارد اقدام لازم صورت پذیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز با بیان اینکه زیر ساخت های لازم در کیش در راستای توسعه صنعت گردشگری سلامت ایجاد شده است بر اطلاع رسانی مناسب و تبلیغات گسترده در داخل و کشورهای همسایه تاکید کرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff