تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 389646
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت/

توزیع سبد کالا و وعده های انتخاباتی دولت تدبیر

در حالیکه دوره چهارساله دولت تدبیر و امید در حال سپری شدن است وزیر محترم کارو رفاه اجتماعی، خبر از تنظیم دو مرحله ای سبد کالا جهت ارائه به اقشار ضعیف را می دهد، همان اقشاری که قرار بود با گشایش اقتصادی دیگر ضعیف قلمداد نشوند.

توزیع سبد کالا و وعده های انتخاباتی دولت تدبیر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حل مشکلات اقتصادی مردم در کشورهای مختلف یکی از گذرگاههای مشکل است که دولتهای مختلف در اقصی نقاط جهان در زیر چتر آزمون خود همواره سنجیده است و میزان اعتماد ملتها را به دولتها نشان می دهد.

یادمان نرفته است که حدود ۳ونیم سال پیش، در مناظره های انتخاباتی، یکی از وعده های روشن دولت تدبیر و امید متحول ساختن اقتصاد و معیشت مردم بود و همواره از کانال حل تحریم ها نوید گشایش اقتصادی در بعد ملی و بین المللی را مطرح می نمودند و با زیر سئوال بردن عملکرد دولت قبل، اقداماتی چون دادن سهام عدالت و سبد کالا را نوعی گدا پروری و مسکن های موقتی تلقی می نمودند.

یکی از وعده های قطعی و روشن دولت تدبیر و امید این بود به آنچنان گشایش در امر معیشت و اقتصاد مردم ایجاد خواهد نمود که نیازی به دریافت۴۵ هزاروپانصدتومان یارانه و دریافت سبدکالا نباشد و اعلام می نمودند این عملکردها را در گزارشهای صدروزه  به نمایش خواهند گذاشت، اما پس از روی کار آمدن دولت نه تنها خبری از سبد کالای آنچنانی نشد بلکه پرداخت همان یارانه ۴۵هزاروپانصدتومانی هم به گفته وزیر اقتصاد، مصیبت عظمای دولت شد که به کرات، پرداخت آن از دیدگاه دولتمردان غیرمنطقی و بار اضافی قلمداد شد.

اینک در حالیکه دوره چهارساله دولت تدبیر و امید در حال سپری شدن است و فضای منفی افکار عمومی در مورد عملکرد دولت صددرصد نقش ذهن ها شده است، در چهار ماهه پایانی دولت، وزیر محترم کارو رفاه اجتماعی، خبر از تنظیم دو مرحله ای سبد کالا جهت ارائه به اقشار ضعیف را می دهد، همان اقشاری که قرار بود با گشایش اقتصادی دیگر ضعیف قلمداد نشوند و صرفنظر از اینکه ارائه سبدهای کالای قبلی را گاها ثروتمندان بی نیاز، آنرا دریافت نمودند ولی فقیران نیازمند از دریافت محروم شدند.

این بار دولت باهمه نابسامانی هایی که در نحوه توزیع سبدکالا وجود داشت، اگر موفقیتی داشته باشد این روال را به اذهان عموم مردم شریف و عزتمند ایران بیاد می نماید که چطور است دولت تدبیر و امید، خود یکی از منتقدان اصلی دولت قبل در موضوع پرداخت یارانه ها و سبد کالا در ماههای پایانی چهارساله اول بود و آنرا با هدف جذب آراء در انتخابات و  یک شعار تبلیغاتی با ظاهر پرطمطراق مطرح می نمود، اینک خود از روی بی عملکردی و عدم موفقیت به وعده ها آن هم در چهارماهه پایانی عمر خود، شعار توزیع سبدکالا را مطرح می نماید.
آیا این اعلام با موضع گیری های قبلی دولتمردان تدبیر و امید منافات ندارد؟ آیا این اعلام خالی از اهداف انتخاباتی است؟ آیا در سه سال گذشته دولت توان دادن سبد کالا را نداشته و یا نخواسته است که بدهد؟ آیا مردم ما سه سال و اندی از کارنامه دولت را که با شعارهای بسیار زیاد و عملکرد بسیار محدود همراه بوده است با وعده دریافت سبدکالا که تخقق همین هم در پرده ابهام است را فراموش خواهند کرد؟
باید منتظر باشیم تا ملت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت۹۶ و آن هم در صندوقهای رای چه قضاوتی را به اجرا می گذارند.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=389646
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,787 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی