توزیع بیش از 8000 تن نهاده های کشاورزی و دامی در هرمزگان
+ پ -
توزیع بیش از  ۸۰۰۰ تن نهاده های کشاورزی و دامی در هرمزگان
مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان خبر داد:

توزیع بیش از ۸۰۰۰ تن نهاده های کشاورزی و دامی در هرمزگان

مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان از توزیع بیش از ۸هزار تن انواع نهادهای کشاورزی و دامی از طریق اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی روستایی، بین کشاورزان و دامداران هرمزگانی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد ، سیروس اسدپور در جمع خبرنگاران تامین نیاز های اساسی کشاورزان را یکی از رسالت های تشکل های تعاون روستایی دانست و اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون میزان ۸ هزار و ۲۰۰ تن نهاده های کشاورزی و دامی شامل سبوس، کود شیمیایی از نوع اوره و فسفات، بذرذرت و کنجد بوده که با نرخ مصوب بین کشاورزان استان توزیع شده است.

 
اسدپورافزود: میزان ۷هزار و۳۰۰ تن سبوس به ارزش ۳میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از طریق اتحادیه دامدارن و ۶۰۰ تن کود شیمایی به ارزش ۴۳۲ میلیون تومان از طریق اتحادیه خلیج فارس و اتحادیه های شهرستانی بین دامداران و کشاورزان سراسر استان توزیع شده است.

 
وی ادامه داد: همچنین در این مدت مقدار ۱۲۰ تن بذر کنجد و بذر ذرت توسط شرکت های تعاونی روستایی بین کشاورزان هرمزگانی توزیع شد.

 
مدیرسازمان تعاون روستایی هرمزگان اظهار کرد: نهاده های کشاورزی براساس الگوی کشت متناسب با شرایط آب و هوایی و توان تولید هر منطقه توزیع می شود.

 
اسدپور افزود: بررسی و اظهار نظر در مورد طرحهای کشاورزی ودامپروری، پیشنهاد توسط شرکتهای تعاونی روستایی و کشاورزی در زمینه فعالیتهای کشاورزی و بهینه سازی واحدهای دامپروری ، تهیه طرحها و پروژه های مربوط به مکانیزاسیون انواع فعالیتهای کشاورزی و دامپروری کشاورزان و دامداران عضو شبکه تعاون های روستایی همسو با اهداف توسعه بخش کشاورزی از جمله اقدامات حوزه خدمات فنی و کشاورزی در سال جاری است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff