توزیع بیش از ۱۲هزار تن نهاده های دامی توسط تعاون روستایی هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ سیروس اسدپور ، مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این نهاده ها توسط تشکل های تحت پوشش تعاون روستایی استان توزیع می شود، گفت: از ابتدای سال تاکنون 12هزار و 400 تن نهاده های دامی به ارزش 62 میلیارد و 240 میلیون ریال با نرخ مصوب دولتی خریداری و توزیع شده است.

 

 

 

وی افزود: با  اینکه بیشترین نهاده ها در شهرستان های بندرعباس، میناب و بستک توزیع شده است،اما این نهاده ها از نوع سبوس بوده و به ازای هر کیلو گرم 5هزار و 600 ریال بین دامداران و تشکل های دامداری استان توزیع شده است.

 

 

 

 

اسدپور با بیان اینکه 90درصد تولیدات دامی در استان از طریق دامداری های روستایی بوده، تصریح کرد: در حال حاضر دامداری های سنتی و صنعتی در استان با دارا بودن بیش از 1میلیون و 200 هزار راس سبک و 42 هزار راس گاو و گوساله مشغول فعالیت هستند.

 

 

 

 

مدیرسازمان تعاون روستایی اظهار کرد: به منظور ساماندهی و خدمات دهی بهتر به بهره برداران و دامداران استان نشست های مشترکی با معاونت امور دام استان و  شرکت ها و تشکل های ذینفع برگزار شده و خرید دام های مازاد روستاییان و صادرات در دستورکار قرار گرفته که امیدواریم بزودی محقق شود.

 

 

 

 

اسدپور خاطرنشان کرد: شبکه تعاون روستایی و کشاورزی علاوه بر توزیع این میزان سبوس، 1هزار و 600 تن انواع بذور، 1هزار 800 تن کود های شیمیایی و 1هزار و 200 کیلوگرم انواع سموم شیمیایی را بین اعضا خود توزیع کرده است.

 

 

 

انتهای پیام/م