توزیع اعتبارات در مناطق محروم نیازمند نگاه ویژه است/حماسه اربعین بزرگترین رویداد فرهنگی دنیاست

امام جمعه توکهور و هشتبندی گفت:اربعین بعنوان بزرگترین رویداد فرهنگی دنیا مقدمه ای برای حرکت دنیای اسلام به سوی تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،حجت الاسلام محمدبارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با تسلیت اربعین حسینی ؛زیارت سیدالشهدا در این روز را مورد تاکیدِ روایات و از نشانه های مومن معرفی و گفتند:زیارت اربعین به دلیل تاثیری که در زنده نگه داشتن قیام عاشورا و ادامه حیات اسلام دارد همواره مورد تاکید و عنایت ائمه معصومین علیهم السلام بوده است.

امام جمعه توکهور و هشتبندی همچنین در رابطه با مفهوم تاریخی این تاکید و راهپیمایی بیست میلیونی اربعین در حال حاضر تاکید کردند:در روزگاری که تمام دنیای کفر علیه اسلام متحد شده اند به برکت اربعین بیست میلیون زائر به سوی حرم سیدالشهدا حرکت میکنند و دنیای کفر رابه لرزه در می آورند.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به سانسور حماسه اربعین در رسانه های غربی ؛آنرا نشانه ی ترس غربی ها از این حرکت عمومی جهان اسلام دانستند و تاکید کردند:بزرگترین رویداد فرهنگی دنیا در اربعین رقم میخورد و به لطف الهی مقدمه ای برای حرکت دنیای اسلام به سوی تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

وی با انتقاد از نقش سلاطین و پادشاهان عربی در سرسپردگی غرب و ذلت مسلمانان؛تصریح کرد: نام و فرهنگ حسینی در طول تاریخ نجات دهنده بشریت بوده است و امیدواریم به برکت خون ایشان ؛امثال آل سعود و آل خلیفه و…‌ هم به زباله دان تاریخ بپیوندند.

حجت الاسلام بارانی ضمن گرامیداشت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی ؛یکی از شاخصه های ارزیابی رشد ؛توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر را میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن دانستند و با بیان اینکه ایران در طول تاریخ مهدتولید علم و پرورش دانشمندان بزرگ بوده گفت:متاسفانه ما هنوز در زمینه زیرساخت های لازم برای ترویج فرهنگ مطالعه مشکل داریم هر چند در کشور کارهای بزرگی نیز انجام شده است.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی ضمن بیان اینکه باید در توزیع اعتبارات به مناطق محروم نگاه ویژه ای صورت بگیرد ؛افزود: کتابخانه عمومی و فرهنگ سرا در توکهور-هشتبندی با جمعیت هزاران نفری جوان وجود ندارد و همین باعث مشکلاتی برای جوانان فرهیخته و نخبه و هنرمند منطقه شده است.

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به جلسه شورای فرهنگ عمومی و تقدیر و تشکر از حضور مدیرکل محترم امور کتابخانه های استان هرمزگان در جلسه گفت:مصوبات خوبی در زمینه ارتقای زیرساخت های فرهنگی و کتابخانه عمومی در سطح بخش گرفته شد که امیدوارم با پیگیری مسئولان محلی و همکاری و مساعدت مسئولان استان به زودی شاهد احداث کتابخانه در این بخش باشیم.

امام جمعه توکهور-هشتبندی در ادامه خطبه دوم با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی افزود:بسیج تفکری است که در دوران دفاع مقدس شکل گرفت و توانست با سازماندهی نیروهای مردمی با محوریت ارزش های دینی و انقلابی در تحولات نظام اسلامی موثر ظاهر شود و همچنان پایدار باقی بماند.
وی تفکر بسیجی را رشد دهنده کشور در همه جوانب دانستند و یا اشاره به پیشرفت های چشمگیر علمی در سطح جهان با همت جوانان نخبه کشور به پدیده مدافعان حرم اشاره و خاطرنشان کرد:امروز جوانان مدافع حرم هیمنه طاغوت را در دنیا شکسته و پرچم عزت خواهی را بلند کرده اندو عظمت و بزرگی را برای اسلام و انقلاب و ایران به ارمغان آورده اند.

انتهای پیام/