کاهش 7.2 درصدی تورم در آذرماه/ رشد 6.6 درصدی اقتصاد ایران در دولت یازدهم
+ پ -
کاهش ۷٫۲ درصدی تورم در آذرماه/ رشد ۶٫۶ درصدی اقتصاد ایران در دولت یازدهم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به کاهش ۳ دهم درصدی تورم اظهار کرد: بر اساس تازه ترین اطلاعاتی مرکز آمار ایران، تورمی که در آبان ماه هفت و نیم درصد بود در آذرماه به هفت و دو دهم درصد رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد باقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در جمع مدیران استان هرمزگان گفت: در حال حاضر در ماه های پایانی دولت یازدهم قرار داریم و هر سعی و تلاشی که در سه و نیم سال گذشته صورت گرفته باید نتیجه خود را در این ایام نشان دهد و از مقایسه سال ابتدایی دولت و سال انتهایی آن می تواند کارنامه عملکرد مدیران را معلوم کرد.

 

وی در ادامه گفت: برای عموم کشورهای درحال توسعه که هدف و محور اصلی در این کشورها توسعه می باشد و رتبه بندی کشورها نیز در جهان بر اساس میزان توسعه یافتگی می باشد و مناسب ترین شاخصی که می تواند توسعه را در بعد اقتصادی کشورها نشان دهد رشد تولید ناخالص داخلی هر کشور است و اساسا  سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز که ابلاغ شد با هدف رشد همین شاخص در کشور به مرحله اجرا درآمده است.

 

نوبخت در ادامه تصریح کرد: گزارش مرکز آمار ایران هم برای رشد اقتصادی شش ماهه اول و هم برای سه ماهه دوم سال حاکی از این است که رشد بسیار خوب و مطلوبی در اقتصاد داشته ایم و در واقع آمار نشان دهنده این است که در ابتدای دولت رشد اقتصادی منفی شش و هشت دهم را تجربه کردیم که این عدد به مثبت شش و چهار دهم درصد در اواخر دولت تدبیر و امید رسیده است.

 

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از شاخص هایی که می تواند نشان دهد که دولت در جهت تقویت قدرت خرید جامعه حرکت نموده است؛ بحث تورم می باشد که در این خصوص دولت کشور را با تورمی بالای ۴۰ درصد تحویل گرفت و امروز بر اساس تازه ترین اطلاعاتی که از مرکز آمار ایران دریافت نموده ام تورمی که در آبان ماه هفت و نیم درصد بوده در آذر با کاهش ۳ دهم درصدی به هفت و دو دهم درصد رسیده است که این نکته گویای این واقعیت است که کشور در مسیر درستی در حال پیشرفت است و این مرهون تلاش تمام مسئولین در بخش دولتی و همچنین بخش خصوصی می باشد.

 

معاون رئیس‌جمهور گفت: طبق آخرین اطلاعات واصله از تعداد واحدهایی که قرار بود امسال فعال شوند ۱۸۸۲۳ واحد تولیدی بالغ بر ۱۲۹۰۰میلیارد تومان تسهیلات گرفته اند تا بتوانند پروژه های خود را تکمیل نمایند یا ظرفیت خود را افزایش دهند که اینها از نتایج مثبت دولت یازدهم است که بعضی عادت دارند که خدمات فرزندان این ملت را نادیده بگیرند و دولت را تخریب نمایند اما طبق تایید مجامع بین المللی رشد اقتصادی ایران شش و شش دهم درصد اعلام شده است.

 

نوبخت در ادامه افزود: بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی به غیر از بخش صنعت که موفقیت های بزرگی را در آن به ارمغان آوردیم؛ بخش نفت است که در ماه گذشته چیزی حدود دو میلیون و هشتصد هزار بشکه نفت توانستیم تولید و صادر نماییم ودر مقایسه با چند مدت اخیر بسیار رشد مطلوبی در این بخش داشته ایم.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اظهار داشت: وقتی که در سال ۱۳۹۲ دولت را تحویل گرفتیم، کل گندمی که تولید می شد و ما خرید می کردیم در حدود چهار و نیم میلیون تن بود که این امسال به بالای یازده و نیم میلیون تن رسید و ما آن چهار هزار میلیارد تومانی که از بابت خرید تضمینی گندم داده می شد امسال به چهارده هزار و هفتصد میلیارد تومن افزایش پیدا کرده و این ها آماری است که غیر قابل کتمان است.

 

نوبخت در ادامه گفت: تمام هدف دولت تدبیر و امید این است تا خود را از حاشیه ها دور نگه دارد تا بتواند به مردم صادقانه خدمت نماید و استان هرمزگان نیز با عملکرد خوب مدیران استانی مارا برای تحقق این هدف یاری رسانده و طبق اطلاعات و بررسی های دقیق استان هرمزگان با تلاشی که مدیران استانی نموده اند توانسته در بحث اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی از پیشتازان در سطح کشور باشد.

 

وی بابیان کرد: استان هرمزگان در سال جاری بر اساس گزارشات حدود ۱۱۱ میلیارد تومان اعتبارات برای طرح های تولیدی بخش خصوصی تسهیلات گرفته شد و برای بخش های عمرانی نیز استان هرمزگان چیزی حدود ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار داشتید که ۱۵۷ میلیارد تومان آن که برابر ۵۷ درصد آن می شود در این فصل به طرح های عمرانی استان تخصیص داده شد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff