تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 102857
تاریخ انتشار:دوشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

توجه بیش از حد به حوزه سیاسی سبب غفلت از ابعاد گسترده فرهنگ شده است/نسخه های غربی برای درمان معظلات جامعه ما کارگشا نیست

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رودان با بیان اینکه توجه بیش از حد به حوزه سیاسی، موجب مغفول ماندن از ابعاد گسترده فرهنگ شده است، نسخه های غربی را برای درمان معظلات و مسائل جاری و منطقه ای ناکارآمد عنوان کرد. حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی صبح امروز (دوشنبه) در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار […]

توجه بیش از حد به حوزه سیاسی سبب غفلت  از ابعاد گسترده فرهنگ شده است/نسخه های غربی برای درمان معظلات جامعه ما کارگشا نیست

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رودان با بیان اینکه توجه بیش از حد به حوزه سیاسی، موجب مغفول ماندن از ابعاد گسترده فرهنگ شده است، نسخه های غربی را برای درمان معظلات و مسائل جاری و منطقه ای ناکارآمد عنوان کرد.

حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی صبح امروز (دوشنبه) در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار هرمز در رودان، ضمن تبریک به مناسبت هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی به مبلغان احکام و شرایع دینی، از سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان سالم ترین نهاد در راستای تبلیغ دینی یاد کرد و بیان داشت: خیلی از نهادها وظیفه تبلیغ دینی و گسترش فرهنگ اسلامی را بر عهده دارند اما وقتی بررسی می شود می بینیم نقیصه ای در کار برخی از آن ها مشاهده می شود که از آن جمله می توان به نشر کتاب یا فیلم هایی اشاره کرد که با مجوز برخی نهادهای متولی فرهنگ توزیع می شود اما حاوی مطالبی متضاد با فرهنگ اسلامی است.

هاشمی در پاسخ به سئوال خبرنگار رودان نیوز مبنی بر اینکه چرا فکر می کنید هیچ گونه نقصی در کار این سازمان وجود ندارد، تصریح کرد: برای اینکه که سازمان تبلیغات اسلامی متولی انتقال باورهای دینی و ارزشهای معنوی به جامعه اسلامی است.

وی افزود: ابزار تبلیغ ما نیز ابزاری ناب است؛ مساجد، تکایا، حسینیه ها، دهها هزار روحانی، ائمه جماعت و بیش از ۸۵۰ امام جمعه، ارزشهای اسلامی را مستقیما” تبلیغ می کنند.

هاشمی اضافه کرد: بلندگوی مساجد نیز دیگر ابزار ما برای نشر حقایق ناب اسلامی است که با بهر گیری از نیروهای توانمند حوزه های علمیه کار تبلیغ را در دورترین نقاط کشور انجام می دهند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان با اشاره به آیه ۳۹ سوره احزاب “الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَى بِاللَّهِ حَسِیبًا”، دشواری کار تبلیغ را یادآور شد و تصریح کرد: علی رغم مشکلاتی که امر تبلیغ دارد اما روحانیون و تمام کسانی که امر اطلاع رسانی دینی را انجام می دهند، از اینکه بعضی از حرف هایشان به کام برخی افراد خوش نمی آید واهمه ای ندارند و تنها از خدا می ترسند.

وی همچنین از دو معظل “طلاق” و “خودکشی” به عنوان “معظلات اجتماعی خطرناک” در شهرستان رودان نام برد و تصریح کرد: این دو معظل در جامعه ما که معیار ان ارزش های اسلامی است، پدیده ای خطرناک و جدی است که باید تلاش کرد با بهره گیری از توان متولیان فرهنگی و استفاده از اطلاع رسانی و تبلیغات صحیح، زمینه رشد این دو پدیده ناهنجار اجتماعی را کاهش دهیم و در نهایت متوقف کنیم.

2

*سپردن وظایف به کسانی که بهره ای از آموزه های دینی نبرده اند، سبب تزریق الگوی وارونه به جامعه می شود

این مبلّغ دینی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار رودان نیوز مبنی بر اینکه آیا شما قبول دارید مبلغان و دست اندرکاران فرهنگی ما، در برخی مسائل الگوی متناسب با زمان حاضر را که بر اساس معیارهای اسلامی باشد ارائه نکرده اند؟، تصریح کرد: حرف شما را به نوعی تصدیق می کنم؛ از این منظر که الگوی صحیح را اسلام با قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام به طور اتم ارائه کرده اما گاها” سپردن وظایف به برخی از کسانی که بهره ای از آموزه های دینی نبرده اند سبب می شود این الگوها وارونه به جامعه تزریق شود و به نوعی این روایت از نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله وسلّم) که می فرماید” من عمل على غیرعلم کان ما یفسد اکثر مما یصلح” تحقق عینی پیدا می کند که مضمون این روایت نیز به همین اشاره دارد؛ رسول گرامی اسلام در این آیه می فرماید: کسى که بدون علم کارى انجام دهد، تباه‌سازى‌اش بیش‌از سازندگى‌اش خواهد بود.

هاشمی افزود: توجه بیش از حد ما به مسائل سیاسی، ما را دچار نوعی غفلت از ابعاد گسترده فرهنگی کرده است و جایگاه دیانت نیز در برخی تصمیم گیری های سیاسی از دست رفته است.

وی بیان داشت: این درست نیست که هر جایی کم آوردیم سراغ منابع و نسخه های امریکا و جامعه استکباری برویم، درمان همه دردهای ما را قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام مشخص کرده است؛ چرا باید برخی از واجبات دین ما نظیر خمس و زکات و حج به فراموشی سپرده شود؟

رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان افزود: مغفول ماندن از سیره اهل بیت علیهم السلام و راهکارهای عملی قرآن در برخورد با مسائل جاری و منطقه ای و دلخوش بودن به یک سری معادلات غربی، نه تنها دردی از ما دوا نمی کند بلکه مسائل و مشکلات ما را چندین برابر خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری گفتمان دینی و چهره به چهره با اقشار مختلف مردم طی سال گذشته، گفت: در سال ۹۲ در مجموع ۲۸ گفتمان دینی با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه و با موضوعات مختلف نظیر خانواده ، ازوداج، سلامت و بهداشت خانواده، مدیریت فرهنگی، مهدویت و عفاف و حجاب در بخش های مختلف شهرستان برگزار شد.

اعتباری برای برگزاری گفتمان های دینی در شهرستان تخصیص پیدا نکرده است

هاشمی از استقبال گسترده شهروندان رودانی از گفتمان های دینی در این شهرستان خبر داد و افزود: هنوز هم از بخش های مختلف برای تدوام این گفتمان ها از سوی مردم مطالبه داریم که تمام توان خود را در سال جاری برای ادامه این گفتمان ها به کار خواهیم بست اما در سال جاری تنها ۲۰میلیون تومان اعتبار به اداره تبلیغات اسلامی رودان تخصیص یافته است که این اعتبار حتی برای تعمیر و تجهیز خانه های عالم شهرستان نیز کافی نیست.

وی جنبه هدایت گری گفتمان های دینی در رودان را رضایت بخش عنوان کرد و گفت: اطلاع از حقوق فرزند، پدر و مادر و تبیین و تبلیغ ان از سوی نهادهای فرهنگی، آن هم به طورغیرمقطعی، مداوم و شفاف، سبب پیشگیری از بسیاری معظلات اخلاقی و اجتماعی خواهد شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان همچنین از همکاری دستگاه های اجرایی در شهرستان رودان به ویژه اداره آموزش و پرورش در راستای اهداف تعیین شده برای این نهاد تقدیر و تصریح کرد: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی با دستگاه های اجرایی شهرستان داریم و در برنامه ریزی فرهنگی به ویزه در مسائل دینی و فرهنگی از نکته نظرات کارشناسان این اداره استفاده می شود.

برگزاری دوره های اموزشی احکام، قرآن و نهج البلاغه از برنامه های آموزشی پیش بینی شده برای تابستان امسال است که هاشمی در این گفت و گو به آن اشاره کرد و افزود: در ۲۰ مرداد ماه سال جاری نیز از نفرات برتر این دوره های آموزشی در آیین اختتامیه طرح تابستانی تقدیر خواهد شد.

وی در پایان تلاش روحانیان و وعاظ در مناسبت های مختلف در این شهرستان را مورد تمجید قرار داد و گفت: کار تبلیغی کار سختی است و من فکر میکنم کار فرهنگی زود خود را نشان نمی دهد؛ ممکن است برخی ها در این مسیر همراهی نکنند که نباید نامید و یا تسلیم شد، بلکه این امر باید خود عاملی جهت تحرک بیشتر در مسیر صحیحی باشد که گام برمیداریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=102857
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,469 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی