توجه به پدافند غير عامل منجر به كاهش خسارات جانی و مالی است
+ پ -
توجه به پدافند غیر عامل منجر به کاهش خسارات جانی و مالی است

دبیر شورای پدافند غیرعامل شهرستان بستک گفت : مدیریت نحوه برخورد با حوادث غیرمترقبه می تواند در کاهش خسارات و تلفات موثر باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، محمد احمدی در حاشیه مانور که در مدرسه راهنمایی نصیری برگزار شد اظهار داشت: از آنجایی که کشور ما بر روی گسل زلزله قرار دارد و شهرستان بستک از مناطق زلزله خیز   می باشد، برگزاری مانورها، همایش ها و آموزش های تئوری و عملی در خصوص زلزله یکی از راهکارها جهت کاهش تلفات ناشی از این پدیده در میان مردم است.

 

 

دبیر شورای پدافند غیرعامل شهرستان بستک با بیان اینکه مدیریت نحوه برخورد با حوادث غیرمترقبه می تواند در کاهش خسارات و تلفات موثر باشد افزود: برای پیشگیری از این بلایای طبیعی و آمادگی برای مقابله با این حوادث همه ساله مانور زلزله در کشور برگزار می‌شود.
 
وی بیان داشت: این مانور با هدف کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از حوادث غیرمترقبه و مواقع بحران، ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی دانش‌آموزان و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله اجرا می شود.
 
معاون فرماندار بستک ارائه آموزش همگانی، اطلاع‌رسانی، نحوه پناه‌گیری و کسب آمادگی‌های لازم به هنگام بروز حوادث به ویژه زمین لرزه را از دیگر اهداف برگزاری این مانور عنوان نمود.
احمدی افزود: در این مانور دانش آموزان با عملیات پناه گیری و خروج صحیح از مکان، خود امدادی و امدادرسانی به مصدومان فرضی و اطفای آتش آشنا شدند.
 
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff