توجه به میراث نیاکان توجه به هویت فرهنگی جامعه است/ ۷۰۰ سال میزبانی شبانه‌روزی گردشگران در بستک+ تصاویر
+ پ -
توجه به میراث نیاکان توجه به هویت فرهنگی جامعه است/ ۷۰۰ سال میزبانی شبانه‌روزی گردشگران در بستک+ تصاویر

رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی بستک در دیدار با سادات چابنارد توجه به میراث نیاکان را توجه به هویت فرهنگی جامعه دانست و سادات چابنارد را نمونه عینی آن دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه خبری جهانگیریه، ماشاء الله خنجی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بستک در حاشیه دیدار با سادات چابنارد در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه اظهار داشت: سادات چابنارد بیش از هفت قرن الگوی مناسبی از بخشش و توجه به همنوع را به نمایش گذاشته‌اند که لازم است این تلاش مستمر ۷۰۰ ساله را ارج بگذاریم.

 

وی اضافه کرد: منطقه گوده و روستای چابنارد به عنوان یکی از مقاصد مهم مراجعه گردشگران مورد توجه مسئولان میراث فرهنگی قرار دارد و لازم بود به همه عزیزان خسته نباشید بگوییم.

 

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بستک در ادامه اظهار کرد: همه روزه تعداد زیادی از گردشگران و میهمانان شهرستان، به روستای چابنارد مراجعه می‌کنند و مورد تفقد و توجه سادات بزرگوار چابنارد قرار می‌گیرند لذا این ظرفیت‌ عظیم فرهنگی می‌تواند پشتوانه خوبی برای هویت شهرستان باشد.

 

خنجی همچنین اظهار کرد: مسافرینی که بستک را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند از ویژگی‌های مختلف موجود در شهرستان اعم از مناطق تاریخی، مناظر بکر گردشگری و ظرفیت‌های انسانی آن بهره‌مند می‌شوند لذا این توانمندی‌ها را پشتوانه خوبی برای صنعت گردشگری در شهرستان می‌دانیم.

 

وی در پایان تصریح کرد: توجه به میراث نیاکان به عنوان پشتوانه نسل کنونی بهترین نوع پاسداشت هویت فرهنگی شهرستان است لذا نسل حاضر با تأسی به نیاکان خود مشی و منش آنان را ادامه می‌دهند.

 

IMG-20160322-WA0004 IMG-20160322-WA0005 IMG-20160322-WA0011 IMG-20160322-WA0012

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff