توجه به مسائل فرهنگی از اصول اصلی انقلاب است/ گاهی به دلیل دیر عمل کردن مجبور به پرداخت خساراتی می شویم

مدیر کل ارشاد هرمزگان با اشاره به نقش فرهنگ در نظام جمهوری اسلامی گفت: توجه به مسائل فرهنگی از اصول اصلی انقلاب است و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب باید در صدر مسایل قرار گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبري هرمز از بندر خمير، حجت‌الاسلام حسین مرشدی در سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بندر خمیر در دفتر امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: مقام معظم رهبری جلسات عالی شورای انقلاب فرهنگی را بسیار با اهمیت تلقی می کنند و جلسات شهرستانی را زاییده آن می دانند.

وی در ادامه بیان کرد: جلسات عالی شورای انقلاب فرهنگی با توجه به اهمیتی که دارد نباید تحت تاثیر مسئولین قرار گیرد بلکه باید تاثیر خوبی برای پیشبرد کشور باشد.

مدیر کل ارشاد هرمزگان ادامه داد: حضرت آقا این جلسات را بعنوان قرارگاه فرهنگی معرفی نمودند و می فرمایند: درست است که قرارگاه واژه نظامی دارد بلکه حساسیت این برنامه ها کمتر از برنامه های نظامی نیست.

مرشدی گفت: دشمن اکنون انگشت خود را بر برنامه های فرهنگی گذاشته و ما باید به مباحث فرهنگی توجه جدی نمائیم، اگر دشمن رخنه فرهنگی ایجاد کند قابل جبران و ترمیم نمی باشد اگر در بحث اقتصادی و یا در هر مبحث دیگری دشمن نفوذ کند می توان جبران نمود اما بحث فرهنگی هیچگونه کاری نمی توان انجام داد .

وی گفت: اگر ما به مباحث فرهنگی توجه نکنیم تاوان آن را باید بدهیم، در بحث طلاق، اعتیاد و قاچاق نیز بی توجهی به مسئله فرهنگی می باشد گاهی ما به دلیل دیر عمل کردن مجبور به پرداخت خساراتی می شویم .

مدیر کل ارشاد هرمزگان با اشاره به معضلات فرهنگی جامعه کنونی گفت: فرهنگ مجموعه‌ عواملی است که جامعه را به سمت تعالی و موفقیت هدایت می‌کند در امان ماندن از آسیب‌ها و هجمه‌های مختلف دشمنان نیاز به حرکتی عظیم دارد که باهمت دستگاه‌های اداری و نهادهای تربیتی چون آموزش و پرورش باید شکل منسجمی به خود بگیرد.

در ادامه این نشست حسین امیرتیموری، فرماندار بندر خمیر با اشاره به موقعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان خمیر اظهار داشت: مردمان صبور با آیین‌های فرهنگی شایسته در این شهرستان زندگی می‌کنند و باید مسئولین توجه خود را در راستای بهبود مسایل فرهنگی به کاربرند.

وی تصریح کرد: فرهنگ مسئله‌ای است که با گذشت زمان در میان مردم رایج شده است و ما نباید اجازه دهیم مواردی که با ساختار اجتماع ما همخوانی ندارد تبدیل به فرهنگ شود.

فرماندار بندر خمیر همچنین آموزش و پرورش و خانواده‌ها را از عواملی مهمی دانست که نقش بی‌بدیلی در فرهنگ یک جامعه ایفا می‌کنند.

گفتنی است، قاچاق سوخت، تجهیز کتابخانه عمومی شهر و توجه ویژه به مسایل پرورشی در مدارس از مباحث عنوان‌شده در نشست بود.