توجه بر ارزش هاي اسلام ضامن بقاي بنيان خانواده است
+ پ -
توجه بر ارزش های اسلام ضامن بقای بنیان خانواده است

مشاور امور خانواده در صدا و سیما گفت: با مقدس خواندن پیوند زناشویی، بر تقویت مهر و محبت در خانواده تأکید و توجه بر ارزش های اسلام را ضامن بقای بنیان خانواده ذکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم ، حجت الاسلام والمسلمین حسین دهنوی، مشاور مسائل خانواده وامور مذهبی ، با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که در خانواده بروز می کند جزئی و قابل حل است، افزود: همسران باید برای یکدیگر وقت گذاشته و به صحبت های یکدیگر گوش دهند که در این صورت مشکلات جزئی حل شده؛ در غیر اینصورت مشکلات بزرگ تر و حل آن سخت تر می شود.

 

مشاور امور خانواده ، داشتن زندگی سرشار از عشق و محبت را لازمه دوام بنیان خانواده و نقش همسران در این جهت را ابراز محبت و علاقه به همسر از سوی زوج و حفظ اقتدار همسر از سوی زوجه بیان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین دهنوی راهکارهای ایجاد روابط سالم بین زن و شوهر و تقویت بنیان خانواده را با رجوع به احادیث و روایات معتبر نقل و بر تأسی از آموزه های اسلام و سیره بزرگان دین تأکید کرد.
وی با بیان اینکه خانواده پیچیده ترین سیستم تربیتی در جامعه است و اساس زندگی افراد در این جامعه کوچک رقم می خورد، گفت: باید بدانیم چه باعث می شود که بعضی از افراد خانواده در معرض مشکلات متعدد قرار می گیرند و در آینده به عنوان بزهکار در جامعه نمود پیدا می کنند.
وی اولین آفت این مشکلات را در زندگی مشترک دانست و گفت: مهم ترین آفت از زندگی مشترک شروع می شود و این به دلیل ازدواج های غلط و غیر اساسی در جامعه است که متاسفانه این گونه چالش ها در خانواده های دنیای امروز رواج یافته است.

 

دهنوی در ادامه افزود: مردان بنا به خصلت ذاتی خود اقتدارگرا هستند و به نقش حمایتی و تکیه‌گاه بودن خود برای خانواده بیش از هر موضوعی اهمیت می‌دهند و لازم است زنان با شناخت این ویژگی همواره برای تصدیق و تأیید رفتار صحیح و مناسب همسرانشان کوشش کنند.
وی یادآور شد: زوجین باید با شناخت خصوصیات ذاتی همسرانشان، محبت و مودت خود را در عمل هم اثبات کرده، نیازهای روحی یکدیگر را پاسخ دهند و به ایجاد آرامش در زندگی مشترک خود کمک کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دهنوی اشاره ای به تحکیم بنیان خانواده ها داشتند و افزودند: ایمان، عشق و محبت ، شناخت نقش ها و وظایف ، تفاهم ، عدالت و اخلاق نیکو، مدیریت صحیح و رعایت اداب و احترام، اعتماد و نیز و وفاداری اعضای خانواده است .
حجت الاسلام و المسلمین دهنوی مهمترین وظایف متقابل همسرداری را مهرورزی نام برد و افزود: اساسا کانون خانواده ها بر اساس مهرورزی با قلب، زبان و عمل شکل می گیرد چنان که بنیان خانواده ها بر اساس عشق ورزیست بقا و ماندگاری آن نیز مرهون استمرار آن است.
دکتر دهنوی در ادامه به مسائل ازدواج جوانان و انتخاب همسر اشاره ای داشتند و افزودند: یکی از مسائل مهم و اساسی قبل از ازدواج در نظر گرفتن معیارهایی برای برای انتخاب همسر است .
وی خطاب به جوانان بیشترین مشکلات در زندگی مشترک را انتخاب نادرست همسر دانستند و افزودند: توجه به معیارهای مهم قبل از ازدواج از قبیل : تناسب خانواده ها ، مسائل مالی و اقتصادی، سطح تحصیلات، تناسب سنی را از نکات بسیار مهم نام بردند.
در پایان حاضرین در جلسه سوالاتی را مطرح و پاسخ های آنان توسط کارشناس محترم به آنان ارائه گردید.

 

انتهای خبر/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff