توان دفاعی و بازدارندگی خود را با هیچ تهدیدی متوقف نمی‌کنیم/آزمایش موشکی ایران خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ نبود
+ پ -
توان دفاعی و بازدارندگی خود را با هیچ تهدیدی متوقف نمی‌کنیم/آزمایش موشکی ایران خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ نبود

دبیر شورای عالی امنیت ملی آزمایش موشکی اخیر را خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ ندانست و گفت: ایران توان دفاعی و بازدارندگی خود را تحت هیچ گونه تهدیدی متوقف نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امیر دریابان شمخانی درجمع خبرنگاران در حاشیه نشست مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ در تهران در خصوص موضوعات مطرح شده در این نشست افزود: امروز منطقه ما با موضوعات مختلفی از کشتار مردم یمن تا سرکوب مردم فلسطین و توسعه توان تروریسم در منطقه شامات روبرو و اراده جمهوری اسلامی ایران حمایت از هر کشوری است که همچون روسیه مقابله غیرتصنعی و واقعی در مبارزه با تروریسم در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: در این جلسه تصویری را در این زمینه طراحی و با توجه به موضوعاتی که اشاره کردم و همچنین همزمان شدن این نشست با ایام محرم و شعار هیهات مناالذله ابی عبدالله (ع) در مقابله با زور، تسلیم ناپذیری ملت ایران را به عنوان خمیر مایه تشکیل دهنده سیاست خارجی ایران برای طرف‌های مقابل به صورت کامل توضیح دادم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه افزود: در این مرحله از برجام سعی کردم سناریوهای مختلف را توضیح دهم و به طور قطع اشاره کردم که انتهای این سناریوها، پیروزی منطقه و شکست قطعی تروریسم خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص نزدیک شدن به زمان اجرای برجام و ادعاهای طرف غربی و موضع گیری آنها در خصوص آزمایش موشکی ایران افزود: امیدوارم همکاری‌های اخیر ایران و آژانس منجر به بسته شدن پرونده خود ساخته مسائل گذشته یا پی ام دی شود.

وی افزود: امروز اجرای برجام دروازه ورود جمهوری اسلامی ایران به قدم‌های بعدی و همواره انعکاس دهنده میزان صداقت ایران در حل مشکلاتی است که دیگران به ناحق ایجاد کرده اند.

شمخانی گفت: برجام در جمهوری اسلامی ایران مراحل خود را در شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی طی کرده و بر اساس تصمیم مجلس، دولت مجاز شده است که تحت شرایطی برجام را اجرا کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: مجریان برجام به خوبی واقف هستند که گام به گام اجرای برجام باید توأم با درایت، تیزهوشی و بی اعتمادی به طرف مقابل باشد و در این زمینه باید اعتمادی را که به شکل مصنوعی و غیرطبیعی از بین رفته است، با اقدامات خود بازگردانند.

وی افزود: امیدواریم با موفقیت از این مرحله نیز عبور کنیم و همپای رفع تحریم‌های ظالمانه، توان دانش فنی و بومی خود را نیز ارتقاء دهیم.

دریابان شمخانی در ادامه در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر ارجاع پرونده ایران در خصوص آزمایش موشکی به شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما هرگز قطعنامه ۲۲۹۹ را نپذیرفته‌ایم و باید بگویم که آزمایش موشکی ایران نیز خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ نبوده است.

وی افزود: این سخنان بیشتر جنجال تبلیغاتی است و ایران توان دفاعی و بازدارندگی خود را تحت هیچ گونه تهدیدی متوقف نخواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: این آزمایش‌ها به شکل طبیعی نباید هیچگونه تأثیری در اجرای برجام داشته باشد.

وی در خصوص موضوع ارسال نیروی نظامی ایران به سوریه گفت: هر زمان که شکست علیه تروریسم نمایان می‌شود، تئوری پردازان حامی تروریسم توجیه گری خود را در حمایت از ترویست‌ها گسترش می‌دهند و این موضوع نیز از این معادله پیروی می‌کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff