توافق هسته ای می تواند با افزایش نقش دولت در اقتصاد مفید باشد
+ پ -
توافق هسته ای می تواند با افزایش نقش دولت در اقتصاد مفید باشد

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد های هرمزگان گفت : توافق هسته ای میتواند با افزایش نقش دولت در اقتصاد مفید باشد

به  گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل  از  رودان نیوز ،  محبوبی رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد هرمزگان گفت : توافق هسته ای میتواند با افزایش نقش دولت در اقتصاد مفید باشد.

 

وی هدف و رویکرد اقتصاد مقاومتی مهار سوداگری و فساد دانست و گفت منظور جلوگیری از فعالیت های غیر مولدی است که از نوسانهای بازار سوء استفاده نموده و بهره مندی هایی را نصیب برخی افراد میکند.

 

محبوبی ادامه داد از دیگر هدفهای اقتصاد مقاومتی مردمی سازی اقتصاد و ارتقاء مقاومت اقتصادی در برابر تحریم ها ، رهایی از وابستگی به درآمد نفتی در مصداق خوداتکایی ، رعایت و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است.

 

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد در خصوص نقش توافق هسته ای در اقتصاد مقاومتی گفت : توافق هسته ای میتواند با افزایش نقش دولت در اقتصاد مفید باشد همانطور که میدانید نقش دولت در اقتصاد مقاومتی دارای جنبه های متفاوتی است از جمله تثبیت نرخ ارز ، اشتغال زایی ، ثبات قیمت ها ، کاهش تورم ، تعامل با شرکت های خارجی و تعدد همکاری های بین المللی در راستای بهینه سازی و توسعه زیرساخت های اقتصادی است.

 

وی در مورد هجوم کشورهای اروپایی به ایران بعد از توافق هسته ای گفت : اقتصاد مقاومتی از بین نمیرود در صورتی که مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری حلقه های موثر در اقتصاد مقاومتی (دولت ، تولید کنندگان و مردم ) در تعامل سازنده و اصولی نقشهای خود را رعایت کنند.

 

محبوبی اضافه کرد اقتصاد مقاومتی دارای آنچنان برنامه ریزی استراتژیکی میگردد که ضمن راهبردی بودن می تواند تمام و کمال در مقابل هرگونه هجمه ای مقاومت کند.

 

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد در خصوص نقش اقتصاد مقاومتی در صادرات با کشورهای خارجی گفت : باعث میشود که درهای بازارهای هدف در کشورهای خارجی باز شود ، موجب افزایش تعاملات برون مرزی گردیده وبا اعتماد متقابل تجار داخلی و خارجی موجب می شود نیازهای خود را فراهم سازند.

 

وی ادامه داد از طرفی این موضوع ضمن در بر گرفتن اقتصاد مقاومتی می تواند راهیابی ایران به سازمان تجارت جهانی (WTO) را فراهم کند.

 

محبوبی بیان کرد این امکان ندارد که کالاها و دستگاههای خارجی جای دستاوردهای داخلی را بگیرند زیرا سیاست و همت دولت ، تولیدکنندگان و مردم بر اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی است.

 

رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اضافه کرد در اجرای درست و صحیح این برنامه ریزی تولیدات داخلی میتواند در کوتاهترین زمان رقیبی سرسخت برای محصولات خارجی که بسیاری از آنها بی کیفیت هستند نیز محسوب گردد . اما بدیهی است که این تعامل بین عوامل تاثیرگذار در اقتصاد مقاومتی باید به وجود آید.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff