توافق هسته ای بهانه ای برای نفوذ آمریکا به کشور است/مسجد نمادی استوار ازتمدن اسلام در طول تاریخ است
+ پ -
توافق هسته ای بهانه ای برای نفوذ آمریکا به کشور است/مسجد نمادی استوار ازتمدن اسلام در طول تاریخ است

امام جمعه توکهور وهشتبندی گفت: غرب به بهانه توافق هسته ای درصدد نفوذ هم جانبه در کشور است لذا همه مسئولان ،دولتمردان ونمایندگان ما باید هوشیار باشند و دنبال بستن راه نفوذ ابلیس در کشور باشند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی، امام جمعه بخش توکهور وشهر هشتبندی درخطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز آتش زدن مسجدالاقصی توسط مزدوران رژیم صهیونستی گفت:مسجد نمادی استوار ازتمدن اسلامی است ودر طول تاریخ ارزش واعتبار خود را نزد ما مسلمانان حفظ کرده است و دردوران صدر اسلام صرفا به محل عبادت نبوده بلکه محل فعالیت  اقتصادی ،اجتماعی ،سیاسی ،قضائی،ونظامی به شمار می آمد.
وی افزود: باید تلاش کنیم که مسجد را از محل عبادت صرف خارج و به شان و جایگاه واقعی خود برگردانیم همانطوریکه پیامبر عظیم الشان ما مشورت های کلیدی سیاسی نظامی واجتماعی امت اسلامی را در مسجد انجام میدادند ودر کل مسجد تجلی گاه وحدت امت اسلامی وپایگاه وسنگر بصیرت الهی است.

بارانی به یکم شهریور روزبزرگداشت ابن سینا و روز پزشک اشاره کرد و این روز را به جامعه پزشکی استان و بخش توکهور تبریک گفت وافزود: تلاش و دلسوزی شما در جهت خدمت به مردم لحظه به لحظه آن برای شما اجر وثواب دارد.

وی به سخنان هفته گذشته رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسائل هسته ای ومنطقه ای  اشاره کرد و اظهار داشت: باید به این مسائل توجه ونصب العین مسولان قرار گیرد و نکته مهم اینکه برخی ساده لوحان تصور می کردند که بواسطه مذاکرات هسته ای وبرجامی که به تعبیر رهبر معظم تکلیف آن چه در ایران و چه در امریکا هنوز مشخص نشده است .

 

بارانی ادامه داد:امریکا دست از دشمنی باملت ایران واسلام برداشته وهمه چیز به وضعیت گل وبلبل رسیده است وبرخی هم دنبال حذف شعار مرگ بر امریکا و پهن کردن فرش قرمز زیر پای این شیطان بودند اما همگان بدانند چه برجام هسته ای به توافق برسد یانرسد امریکا دشمن شماره اصلی ملت ایران وسردمدار استکبار ومصداق عینی شیطان بزرگ است وبهترین شاهد ان نیز بیانات کنونی مسولان امریکا است که به صراحت بیان میکنند که حتی اگر توافق بشود گزینه نظامی وحمله به ایران بر روی میز است.

وی در ادامه افزود: لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند اینها دنبال نفوذ هم جانبه به بهانه توافق هسته ای در کشور بودند وهشدار دادندوهمه مسئولان ،دولتمردان ونمایندگان ما هوشیار باشند بجای گفتن مطالبی که درجامعه ایجاد التهاب میکند دنبال بستن راه نفوذ ابلیس در کشور باشند.

امام جمعه توکهور وهشتبندی در خصوص تغییر و تحولات اخیر دربخش توکهور وشهرهشتبندی گفت: اول اینکه بنده بعنوان خادم کوچک مردم سعیم براین بوده که فقط مصالح مردم ورضای خداوند راببینم ونه باکسی عقد اخوت بسته ام ونه کینه ودشمنی با کسی دارم واگر حمایت وانتقادی بوده درجهت مصالح و تسریع خدمات رسانی مسئولان به شما مردم بوده ومسئولان هم بدانند مابرای خدمتگزاری اینجاییم وفلسفه وجودی مسئولین  هم همین است که زمینه فراهم کردن خدمت به مردم را ایجاد کنند لذا انتخاب بخشدار از اختیارات دولت محترم است ودولت حق دارد کسی رابعنوان نماینده خود انتخاب کند وبنای بنده هم دخالت در کار هیچ ارگانی ومحدود کردن اختیارات کسی نیست واجازه سوءاستفاده از جایگاه امام جمعه رانیز به اهدی نخواهم داد.

وی با توصیه به مردم گفت: بازی نخورید ودر زمین برخی سیاسیون بازی نکنید ومبادا این اتفاق باعث شود که شما عزیزان دچار اختلاف وکینه نسبت به همدیگر داشته باشید چرا که اولویت اول پیشرفت درهر منطقه وحدت وانسجام مردم در چارچوب همدلی وقانون است وامسال نیز سال همدلی وهم زبانی است وباید در این ماجرا اطاعت خود را ازولی امر مسلمین نشان دهیم وبه همدیگر برای پیشرفت منطقه کمک کنیم.

وی با ارزوی توفیق خدمتگذاری برای  قنبری بخشدار جدید خاطر نشان کرد: امیدواریم باتلاش شبانه روزی واستفاده از تجربه مدیریتی خود صادقانه در چار چوب قانون وظایف خود راپیگیری کند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff