تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 103250
تاریخ انتشار:جمعه ۰۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

تهیه نقشه راه تضمین موفقیت طرح های کلان در جزیره کیش

دکترابراهیم رضوانی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش :سلیقه ای عمل کردن یکی از گرفتاریهای حوزه فرهنگی است. به گزارش پایگاه خبری هرمز، دکترابراهیم رضوانی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این مطلب و اشاره به سیاست های کلان  این معاونت که در نشست خبری که در سالن همایش های سازمان برگزار […]

تهیه نقشه راه تضمین موفقیت طرح های کلان در جزیره کیش

دکترابراهیم رضوانی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش :سلیقه ای عمل کردن یکی از گرفتاریهای حوزه فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری هرمز، دکترابراهیم رضوانی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این مطلب و اشاره به سیاست های کلان  این معاونت که در نشست خبری که در سالن همایش های سازمان برگزار شد، گفت: طرح هایی وجود دارد که باید نهادینه شود و به شخص وابسته نباشد تا هر مدیر دیگری که جای مدیر قبلی را گرفت با ادامه دادن آن بتواند بر مشکلات فائق آمده و کارها را به شکل منظم انجام دهد. بی شک این طرح ها باید به صورت کلان مطرح و اجرا  شوند .

وی تاکید کرد: متاسفانه یکی از گرفتاریهای حوزه های مختلف به خصوص حوزه فرهنگی گرفتارشدن در سلیقه ای عمل کردن است. هرکس با سلیقه و فکر و اندیشه خود برنامه هایی آماده و طراحی می کند که دچار تاریخ مصرف می شود. ما باید با ترویج فرهنگ قانونمداری از این مسئله جلوگیری کنیم؛  چراکه چیزی ماندگارتر از قانون نداریم.

رضوانی با بیان اهمیت آشنایی به قانون در سطوح مختلف مدیریتی اشاره کرد و گفت: ما ابتدا تکلیف خودمان را با قوانین روشن کردیم و با دستگاه های ملی مکاتبه کرده و دستورات لازم را از آنان گرفتیم. راهکارهایی به ما پیشنهاد شد و در نتیجه از این پس قطعا هیچ رئیس اداره ای در جزیره کیش بدون پیشنهاد مدیرعامل سازمان انتخاب نخواهد شد.

دکتر رضوانی در این خصوص به ماده قانون های موجود در خصوص مناطق آزاد استناد کرد و افزود: طبق قوانین مناطق آزاد؛ مدیران منطقه آزاد صنعتی – تجاری به نمایندگی از طرف دولت بالاترین مقام منطقه محسوب شده و دارای تمام اختیارات و وظایف و مسئولیت های دستگاه های اجرائی در منطقه به استثناء نهادهای دفاعی و امنیتی هستند و این اختیارات را مجلس به آنها داده و هیچ وزارتخانه ای نمی تواند آن را محدود کند.

رضوانی در بخش دیگری از سخنان خود به ترسیم نقشه راه در راستای رسیدن به اهداف کلان سازمان اشاره کرده و گفت: تهیه نقشه راه یکی از خلاءهای جدید در مناطق آزاد بوده است و در هیچ یک از مناطق آزاد نقشه راه و طرح جامع فرهنگی، اجتماعی وجود ندارد. ما در جزیره کیش برای اولین بار پیش نویس لازم را تدوین کرده و به دستور مدیرعامل سازمان مقرر شد تا با حضور اساتید به نام این طرح در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته  و انجام پذیرد.

وی اهمیت تدوین و ترسیم نقشه راه در برنامه های آینده را جلوگیری از سلیقه ای برخورد کردن و ایجاد ثبات در حوزه های فرهنگی – اجتماعی دانست و افزود: بدون نقشه جامع حرکت یعنی حرکت کور، و ما با این نقشه به این حرکت کور در حوزه فرهنگی و اجتماعی خاتمه می دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان با اشاره به یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام این معاونت توضیح داد: یکی از طرح های مصوب هم در شورای تامین و هم در شورای مبارزه با مواد مخدر، بحث پیشگیری از اعتیاد  و حضور معتادان در جزیره کیش است. ما می خواهیم جزیره ای عاری از مواد مخدر داشته باشیم.

رضوانی با هشدار به وارد کنندگان و فروشندگان مواد مخدر گفت: ما امروز به همه وارد کنندگان و فروشندگان مواد مخدر هشدار می دهیم که با تمام قدرت و با همکاری نیروی انتظامی و مردم در مقابل آن ها ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم تا در جزیره کیش حضور داشته باشند. ما اجازه نمی دهیم که آن ها در جزیره کیش احساس امنیت و آرامش کنند.

وی افزود: تمام کسانی که امروز به جرم خرید و فروش و وارد کردن مواد مخدر بازداشت شده اند به شدت مجازات خواهند شد.

رضوانی همچنین با بیان اینکه تمام اتباع خارجی در جزیره کیش باید ابتدا به مرکز کار و اشتغال جزیره مراجعه و کارت اشتغال دریافت کنند تاکید کرد: از کار و حضور افرادی از اتباع کشورهای خارجه که کارت اشتغال ندارند به شدت جلوگیری خواهد شد.  این افراد برای دریافت کارت باید حتما آزمایش های ویژه مربوط به اعتیاد داده و سلامت آن ها به تایید مرکز توسعه سلامت جزیره کیش برسد.

وی همچنین از طرح غربالگری اعتیاد در جزیره خبر داد و افزود: پس از اجرای طرح های ذکر شده غربالگری اعتیاد در جزیره کیش آغاز خواهد شد به گونه ای که ما هیچ فرد معتادی در جزیره کیش چه آشکار و چه پنهان نداشته باشیم.

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد که با اشاره به طرح توانمندسازی خانواده های تحت پوشش دستگاه های حمایتی در کیش افزود: با تهیه آمار خانواده های نیازمند جزیره کیش طرح هایی در دست اقدام است تا بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد توانمندی خانواده های نیازمند در جزیره کیش باشیم به گونه ای که در مدت زمان کوتاهی در جزیره زیبای کیش خانواده ای نیازمند دستگاه های حمایتی نباشند.

وی افزود: با توجه به قوانین موجود در خصوص اینکه درآمدهای ادارات و ارگان های حمایتی در هر شهر ابتدا باید برای افراد نیازمند همان شهر هزینه شود؛  از مسئولان کمیته امداد خواست تا ابتدا به وضعیت معیشتی و نیازهای ساکنان کیش توجه کرده و از درآمدهای کمیته امداد در این شهر برای بهبود شرایط زندگی و آموزش ساکنان نیازمند کیش استفاده کنند.

رضوانی تاکید کرد: ما باید برای افراد نیازمند و حتی برای افرادی که نیاز مالی ندارند اما امکان حضور در خارج از خانه را نداشته و مشکل تنهایی و دوری از خانواده و نبود سرگرمی آنان را آزرده خاطر می کند مشاغل خانگی ایجاد کنیم. بی تردید با این روش هم می توانیم نیاز خانواده های نیازمند را فراهم کرده و هم از بیماری افسردگی در میان کسانی که امکان کار و سرگرمی در بیرون از خانه را ندارندجلوگیری کنیم.

ابراهیم رضوانی به طرح آموزش کیشوندی به عنوان یکی دیگر از طرح های کلان سازمان اشاره کرده و افزود: یکی دیگر از طرح هایی که امیدواریم بتوانیم به سرعت در جزیره کیش اجرایی کنیم طرح آموزش کیشوندی است. در این طرح کسانی که در جزیره کیش قصد سکونت و دریافت کارت کیشوندی دارند باید دوره هایی مانند دوره های دو واحدی دانشگاهی گذرانده و آموزش کیشوندی ببینند.

وی همچنین به طرح های همچون جمع آوری موتور سیکلت های بنزینی و پرداخت هزینه های موتور به صاحبان آن ها برای جلوگیری از آلودگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دیگر، جلوگیری از تکدی گری در جزیره کیش، شناسایی و شناسنامه دار کردن و رتبه بندی هنرمندان ، تقبیح رفتارهای نادرست و ایجاد زیرساخت های پایدار رفتاری اشاره کرد و تصریح کرد: برای اینکه جزیره ای عاری از آلودگی های اجتماعی و فرهنگی و بزه کاری داشته باشیم باید تمام مردم و ارگان ها دست به دست یکدیگرداده و طرح های ذکر شده  را گام به گام و به شکلی اصولی به انجام برسانیم . در این میان نقش رسانه ها بسیار با ارزش و اهمیت است. بی تردید با همت می توانیم جزیره ای پاک و نمونه داشته باشیم.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=103250
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,428 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی