تنها راه بیرون رفتن از بحران یمن مراجعه به افکار عمومی این کشور است
+ پ -
تنها راه بیرون رفتن از بحران یمن مراجعه به افکار عمومی این کشور است

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان جاسک گفت : هر ملتی می تواند وضعیت سیاسی خود را آزادانه تعیین کند و جای شرم است که یک کشور در سرنوشت کشور دیگر دخالت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،حمزه ترکمانی مدرس دانشگاه ازاد اسلامی جاسک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه عربستان سعودی با حمایت ایالات متحده آمریکا و بعضی دولت های عربی به کشور یمن، زنان و کودکان حمله کرده است، گفت: براساس کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو به منزله جنایات جنگی محسوب می شود.

ترکمانی بیان کرد : مردم یمن با راهپیمایی های مسالمت آمیز خواستار تحقق اهداف و تثبیت انقلاب خود بودند که مورد تهاجم عربستان و همتایان عربی و بین المللی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه  حمله عربستان به یمن دارای اهداف شومی است اضافه کرد :   می توان به مقابله با بیداری اسلامی در منطقه، وارد کردن ایران در جنگ، گرفتن انتقام از مردمی که سبب سرنگونی حکومت دست نشانده واشنگتن و مورد حمایت عربستان، وادار کردن مردم یمن به تسلیم و برگرداندن رئیس جمهور مستعفی، ایجاد فتنه در منطقه و .. اشاره نمود.
مدرس دانشگاه ازاد اسلامی جاسک ضمن محکوم کردن این عمل خاطر نشان کرد : ما از جامع بین المللی بخصوص کمیته بین المللی صلیب سرخ خواستاریم این اقدامات وحشیانه سعودی را محکوم نماید و تدابیر قضایی و اجرایی مقتضی در این زمینه به عمل آورد و از کشورهای مسلمان انتظار می رود که در برابر چنین تجاوزی سکوت نکنند و در پایان تنها راه بیرون رفتن از بحران یمن مراجعه به افکار عمومی این کشور است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff