تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 440279
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۵:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
به دنبال اعتراض والدین ؛

دبیرستان شهید مردان سیریک تعطیل شد/مردم معتقدند انتصابات جدید مدرسه سیاسی است+تصاویر

صبح دیروز حدودا ساعت ۷ صبح مردم دهستان شهیدمردان در اعتراض به تصمیم آموزش و پرورش در خصوص جابه جایی مدیر دبیرستان فردوسی شهید مردان با تجمع اعتراض آمیز در جلو این آموزشگاه نسبت به تغییر مدیریت و کیفیت آموزش آن اعتراض و تجمع و خواستار تغییر این مسئله شدند.

دبیرستان شهید مردان سیریک تعطیل شد/مردم معتقدند انتصابات جدید مدرسه سیاسی است+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، دبیرستان فردوسی شهید مردان در سال جاری با داشتن بیش از ۷۰ دانش آموز از روستاهای دودر ، کنارجو ، شهید مردان ، روتان ، کرپان ، گچینه بالا و پائین، پالور و محملیان است که از ۸ سال گذشته مدیریت این فضای آموزشی توسط حبیب رئیسی یکی از فرهنگیان بومی و دلسوز منظقه که مورد رضایت همه والدین دانش آموزان بوده مدیریت شده است و حال مدیریت آموزش و پرورش از ابتدای سال جاری علی رغم همه واکنش ها و اعتراضات مردمی بویژه والدین دانش آموزان بدون توجه اقدام به تغییر مدیریت کرده که صبح امروز با تجمع اعتراض آمیز والدین و دانش آموزام این فضای آموزشی تعطیل شد.

دبیرستان فردوسی شهید مردان یکی از مدارس فعال و برتر علمی ، آموزشی ، فرهنگی ، تربیتی شهرستان سیریک است که در سال های گذشته و اخیر دانش آموزان نخبه و  فعالی را پس از گذراندن دوره های تحصیلی آکادمیکی و دانشگاهی  تحویل جامعه کرده است و علت اصلی مخالفت مردم با تغییر مدیریت این فضای آموزشی همین است.

مردم با تجمع در ساعات اولیه ی صبح با قفل نمودن درب حیات مدرسه مانع ورود دانش اموزان و معلمان به فضای آموزشگاه شده اند و به سرایدار مدرسه اجازه باز نمودن قفل را نداده اند و خواهان رسیدگی به امور مدرسه توسط آموزش و پرورش سیریک شده اند پس از اطلاع مدیریت آموزش و پرورش از وجود چنین رفتاری از سوی مردم به جای حل مسئله و قانع کردن مردم با فرستادن بازرسی ، حراست و گزینش اداره آموزش و پرورش و تهدید والدین و دانش آموزان به پرونده سازی و ارجاع به دادگستری خواهان متفرق شدن دانش آموزان و والدین شدند که با پا درمیانی جمعی از بزرگان و ریش سفیدان منطقه از درگیری و تنش بیشتر میان والدین و  مسئولان آموزش و پرورش مسئله با تعطیلی مدرسه فعلا ختم به خیر شد.

از ابتدای سال تحصیلی با توجه به ابلاغیه های صادره  برای معلمان ، معاونان و مدیران مدارس در شهریورماه و کش و قوس های فراوان جابه جایی مدیریت دبیرستان فردوسی شهید مردان از نظم و ثبات آموزشی برخوردار نبوده و نه مدیریت قبلی و نه مدیریت فعلی در این مدت در این آموزشگاه حضور نداشته اند و تصور و باور والدین دانش آموزان در مدت طی شده در این خصوص  این بوده که با توجه به اعتراض شان به نحوی تغییر مدیریت نهایتا آموزش و پرورش به خواسته آنها توجه و جامعه عمل می پوشاند که در ۱۵ روز گذشته چنین نشد و امروز شاهد تجمع و تعطیلی مدرسه شد.

انتصابات سیاسی به کاهش کیفیت آموزش منجر شده است

والدین دانش آموزان در پاسخ به مسئولان آموزش و پرورش اعزامی از مرکز شهرستان اعلام کرده اند این مدرسه مدیر ندارد و بی نظم است و از ابتدای مهر ماه تا کنون وضعیت تحصیلی و آموزشی فرزندان ما بعلت جناح بازی سیاسی در معرض خطر است و این اصلا زیبنده دبیرستان فردوسی ، مدرسه ای که تاکنون هم وضعیت آموزشی و هم وضعیت تربیتی و پرورشی بسیار خوبی در سال های گذشته داشته چرا اکنون بعلت جناح بازی سیاسی دچار چنین سردرگمی و مشکلاتی شده است.

قلندری یکی از والدین دانش آموزان در گفتگو با خبرنگار گفت: از وضعیت تحصیلی فرزندم به شدت نگرانم و این مدرسه فضای خوبی را برای تحصیل تاکنون فراهم نکرده است ، وی از تغییر هر روز و هر شب مدیر و عوامل آموزشگاه فرزندش گله کرد و افزود:  تغییرات عوامل و معلمان در سال تحصیلی جدید به ساعت و لحظه بوده است و این به ضرر دانش آموزان و فرزندان ما تمام می شود و آموزش و پرورش باید فکری به این وضعیت بکند چرا محیطی که باید عاری از هر گونه تنش و مسئله سیاسی باشد امروز متاسفانه به جای تمرکز بر ارتقای نظام آموزشی به تنش و درگیری سیاسی مبدل شده است.

قلندری دلیل اعتراض مردم و والدین دانش آموزان را عدم انتصاب مدیر توانمند و کارآمد دانست و ادامه داد: آموزشگاه فردوسی شهیدمردان که تنها دبیرستان در مرکز دهستان شهیدمردان است باید عوامل قوی و توانایی داشته باشد تا نسبت به امر مهم یادگیری دانش اموزان برنامه ریزی و تلاش کنند تا بتواند آینده فرزندانمان را در بهترین شرایط تحصیلی و تربیتی تعلیم و آموزش داده باشند.

آموزش و پرورش نسبت به خواسنه های مردم بی تفاوت عمل کرده است

دهیار روستای شهیدمردان نیز افزود:اگر ایرادی بر این اعتراض و تجمع هست کوتاهی و سهل انگاری آموزش و پرورش بیشتر از والدین بوده است چرا که قبلا والدین دانش آموزان اعتراض خود را به مجموعه آموزش و پرورش اعلام کرده بودند ولی متاسفانه معاونت آموزشی آموزش و پرورش نسبت به این مسئله بی تفاوت عمل کرد و امروز شاهد آن چیزی شدیم که نباید اتفاق بیافتد.

نیگزاد شهقلی زاده با بیان اینکه باید ریشه و دلیل این کار را پیداکنیم گفت: مردم خواسته ای دارند که مدیریت آموزش و پرورش باید به آنها توجه کند که مردم مجبور نباشند برای مطالبه حق و حقوق فرزندان خود که خواسته نا حق و نا بجایی اصلا نیست و آموزش و پرورش باید نسبت به این مسئله نه تنها ناراحت بلکه باید خوشحال و خرسند باشد که والدین دانش آموزان اینگونه برای آینده تعلیم و تربیت فرزندانشان احساس وظیفه و نگران اند.

وی ابراز کرد: در این تجمع علاوه بر مردم ، شوراها و دهیاران روستاهای دهستان شهید مردان ، والدین دانش آموزان و دانش آموزان دبیرستان فردوسی حضور داشتند و خواستار بازگردانندن مدیریت قبلی و ثبات آموزشی خود در این دبیرستان شدند.

یکی ازدانش آموزان دهم تجربی آموزشگاه فردوسی شهیدمردان در گفگتو با خبرنگار افزود: متاسفانه از اول مهرماه تاکنون این مدرسه اوضاع خوبی نداشته و طی مدت ۱۵ روز سپری شده از مهرماه ما تاکنون ۴ نفر مدیر در این مدرسه خود را معرفی کردند که الان هیچ کدام از آنها مدیر ومسئول ما نیستند.

وی با بیان اینکه  با تغییر مدیر قبلی مدرسه ما که مدیری خوش اخلاق ، خوش برخورد ،مدیری که همه مشکلات دانش آموزان را پدرانه بررسی و حل و فصل می کرد  امروز در مدرسه نیست جایش برای ما بسیار خالی است و احساس ما همانند خانواده ای است که پدر خود را از دست داده و سخت است در مدرسه ای که با سیستم آموزشی و از همه مهمتر مدیر ، معاون و معلمان خوب عادت کردیم به یکبار دچار تغییر و تحول شود.

از اوایل مهر تا کنون ما به ظاهر در مدرسه بودیم ولی اگر از همه دانش آموزان این دبیرستان بپرسید همه نگرانی و استرس در وجودشان موج می زند آیا جای مدرسه باید اینگونه باشد یا بستری امن ،و فضای آکنده از بازی های سیاسی و امثال آن باشد.

بسیاری از دانش اموزان به علت نابسامانی مدرسه به مرکز شهرستان رفته اند

این دانش آموز که خواست نامش فاش نشود گفت: خیلی از دوستانم بعلت همین جابه جایی و تنش مدیریتی و حال و اوضاع نابسامان مدرسه محل تحصیل خود را تغییر دادن و عده ای به مرکز شهرستان و عده ای هم به شهرستان میناب  رفتند.

این دانش آموز نخبه علمی دبیرستان فردوسی شهرستان سیریک با درخواستی از  وزیر آموزش و پرورش ، مدیر کل آموزش و پرورش استان و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سیریک درخواست کرد کمی  با دور اندیشی و کنار گذاشتن سلایق خود به فکر اینده دانش آموزان این منطقه باشند ومشکل وی ودوستانش را حل کنند .

متاسفانه در سال تحصیلی جدید در سیستم مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سیریک تغییر و تحولاتی سیاسی بسیاری صورت گرفت و بسیاری از معلمان، معاونان و مدیران  دلسوز ،نمونه، زحمتکش با داشتن کارنامه درخشان علمی و آموزشی براساس جناح بازی های سیاسی علی رغم همه اعتراض های والدین دانش آموزان دچار جابه جایی و تغییر شدند .

اکثر مدیران و معلمان همه این تنش ها و جابه جایی ها را متعلق به آقای موسی پور طاهری معاون جدید آموزشی آداره آموزش و پرورش میدانند که وی را فردی اطلاح طلب تند رو و قوم طلب معرفی می کنند که نامبرده از قوم طاهر زهی است و اکثر جابه جایی ها را براساس جناح های سیاسی اطلاح طلبی و قوم طاهر زهی منصوب کرده است.

از ابتدای سال تحصیلی بودند فضاهای آموزشی در سطح شهر سیریک ، شهر بندر کوهستک ، شهید مردان ، کنارجو ، پاتل، کندال، کلاوی، گهردو و روستاهای بخش مرکزی که نسبت به جابه جایی مدیر ، معاون و معلم به شدت اعتراض داشتند که برخی با  این  اعتراض ها و درخواست های مردمی حل و برخی با محافظه کاری و ترفند های سیاسی  رفع و رجوع و یا همچنان ادامه دارد، و بعید نیست مشابه چنین عکس العملی در روزهای آینده در شهرستان سیریک رخ ندهد.

شهرستان سیریک دارای حدود ۱۵۰ فضای آموزشی ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم ، هنرستانهای فنی و حرفه و کاردانش با ۱۰ هزار نفر دانش آموز و حدود ۸۰۰ معلم ، معاون و مدیر آموزشی است.

شهرستان سیریک با جمعیت ۴۵ هزار نفری در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد.

انتهای پیام/ق

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=440279
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,218 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل