تنبیه بدنی یک دانش آموز دیابتی توسط معلم!
+ پ -
تنبیه بدنی یک دانش آموز دیابتی توسط معلم!
پایی که روی دستان یک پسر بچه قرار گرفت؛

تنبیه بدنی یک دانش آموز دیابتی توسط معلم!

امروزه رواج تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس، خاطرات فداکاری معلمین دیروز را کم رنگ و تن دانش آموزان را زخمی و کبود کرده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ذهنم راهی گذشته می شود و خاطرات دوران مدرسه را مرور می کند، ناخودآگاه چهره معلمانی که حکم پدر و مادر را داشتند، به یاد می آورم. شاید به همین دلیل هم بود که واژه ی بابا از اولین آموخته هایمان بود، آن مردان به تمام معنایی که طریقه ی زندگی را به ما یاد دادند از مدرسه، کلاس، نیمکت، تخته سیاه و زنگ تفریح فقط معلم را میخواهم آن معلمی که به خاطر دانش آموز بیمارش موهای سرش را تراشید تا هم شکل ماهان شود معلمی که شیفتگی اش بازتاب جهانی داشت او دکتر نبود اما درد ماهان و امثال ماهان را تسکین داد.

 

من از مدرسه فقط معلمش را میخواهم آن معلمی که در گرمترین روزهای سال، در برف و کولاک و سرما جانش را کف دست گذاشت و فقط به خاطر یک دانش آموز، آری فقط یک دانش آموز هر روز راه شهر به روستا را طی می کرد و با هر بار رفتنش تا سرحد مرگ میرفت خاطراتم را جستوجو میکنم… من باید دریابم.

باید پیداکنم آن معلمی که کلاس درسش را فرش کرد تا دانش آموز معلولش محدود نباشد او ماشینش را سرویس و خود را راننده شخصی دانش آموز کرد در این میان آنچه ارزش یافت انسانیت بود و آنچه تحقیر شد نگاه های بود که که جزبه تمسخر دیدی نداشتند خاطراتم را جستجو میکنم… و چه غیره منتظره میخ کوب میشوم من این معلم را سرچ نکردم کجای خاطرات من بود؟

ما از معلم محبت دیده بودیم، از معلم عشق و غیرت دیده بودیم از بزرگیش بارها درمان گرفتیم اما درد هرگز.

باری دیگر خاطراتم را جستجو میکنم… باور نمیکنم، نمیخواهم که باور کنم معلمی که حتی نامش هر ذهنی را به دوران خوشی می برد… نه!!! امکان ندارد آموزگار زدن بلد نیست دستان او با نوازش شناخته شد، زدن از نوازشگر بعید بود او استاد صبر است خشم از او بعید بود معلم دشمن درد و بدیست کبودی تن دانش آموز از او بعید است.

شغل معلم مقدس است و من ثابت خواهم کرد  تا از فردا جستجوی خاطرات فقط با خوبی از معلم یاد کند بی گمان ممکن است چون اینجا زمین است و زمین قطعا قابل تغییر است.

متاسفانه شنیده ها حاکی از آن است که در یکی از مدارس شهرستان سقز معلمی اقدام به تنبیه بدنی دانش آموز کلاس سومی خود کرده است. صحتش را جویا شدیم بله درست است تنبیه بدنی یک دانش آموز دیابتی توسط معلمش او را دو روز زمین گیر کرد.

تنبیه بدنی، معلم، تنبیه دانش آموز، فداکاری، خاطرات، وزارت آموزش و پرورش

آمپول انسولین دانش آموز سقزی

یکی از دانش آموزان سقزی به دلیل شیطنت های بچه گانه یکی از اسباب بازی هایش را با خود به مدرسه می برد و معلمش بجای تذکر و نصحیت وی را سیلی باران کرده و پا روی دستانش میگذارد تا وی دیگر این کار را تکرار نکند. کاش معلم مقامش زیر سوال نرود کاش به جای تنبیه، لحن مهربانش را به کار می گرفت.

متاسفانه این دانش آموز مبتلا به بیماری دیابت است و خانواده او از ترس تکرار تنبیه او توسط معلم گرانقدرش نخواستند اسم فرزندشان فاش شود.

مسئولان کشوری بارها در گفتگو با رسانه ها ضمن تاکید بر اینکه آموزش و پرورش قطعا با هر گونه رفتار خارج از چارچوب آیین‌نامه انضباطی مدارس برخورد می‌کند و اجازه تنبیه بدنی را به هیچ شکلی نمی‌دهد، گفته اند: حتی تحقیر و توهین دانش‌آموز نیز در مدارس مجاز نیست و باید با آن برخورد شود.

به دنبال موج تنبیه دانش آموزان در کشور و رسانه ای شدن آن، نگرانی والدین از سلامتی فرزندشان در مدارس شدت گرفته و منتظر واکنشی از سوی وزارت آموزش و پرورش هستند تا ببینند چه مجازاتی برای این دسته از معلمان در نظر خواهند گرفت تا دیگر این اتفاق برای سایر دانش آموزان نیافتد؟

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff