تناقض آمارایران و اوپک درباره قیمت‌نفت ایران
+ پ -

درحالی که براساس اعلام اوپک، قیمت نفت ایران در ماه گذشته کاهش داشته است، منابع ایرانی تاکید دارند که قیمت نفت خام ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ١٣ آوریل افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا براساس آن‌چه امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت اعلام کرده، قیمت نفت‌خام سبک ایران در هفته منتهی به ١٣ آوریل در بازارهای جهانی یک دلار و ۴٢ سنت افزایش یافته و به ۵۴ دلار و ٧۶ سنت برای هر بشکه رسیده است. این درحالی است که اوپک از کاهش قیمت نفت ایران خبر داده بود.

همچنین قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ۴۴ سنت افزایش به ۵٢ دلار و ۶۶ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال تاکنون ۴٨ دلار و ٧۶ سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به ١٣ آوریل با دو دلار و چهار سنت افزایش به ۵۴ دلار و ۴۶ سنت برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته مورد بررسی به ترتیب به ۵١ دلار و ٨١ سنت و ۵۶ دلار و ٨۵ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته دو دلار و ٩ سنت و دو دلار و ٣٧ سنت برای هر بشکه افزایش نشان می دهد.

قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز در هفته منتهی به ١٣ آوریل به ترتیب با افزایش یک دلار و ۶۶ سنت و یک دلار و ۶٩ سنت همراه شد و به ۵۵ دلار و ٧۴ سنت و ۵۵ دلار و ٩۵ سنت برای هر بشکه رسید.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff