تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد
+ پ -
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد

امام جمعه توکهور و هشتبندی گفت: ازکمیته نظارت بر برجام میخواهیم محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد و از حقوق ملت بزرگ ایران دفاع کنند و این مذاکرات هم پشتوانه ی تجربی خوبی برای ملت ایران خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب،حجت الاسلام والمسلمین محمد بارانی، امام جمعه توکهور و هشتبندی در اجتماع هزاران نفر از نمازگزاران جمعه در مسجد جامع با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول ؛ضمن تشکر از همه مردم منطقه به دلیل برگزاری مراسمات اهل بیت علیهم السلام؛ گفت: در تمامی نقاط منطقه بحمدلله جلسات وعظ و عزاداری برپا بود که قطعا این اجتماعات عظیم باعث برکات زیادی به منطقه خواهد بود.

 

امام جمعه توکهور و هشتبندی با یادآوری کلام امام راحل مبنی بر اینکه  محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است، افزود: این کلام امام در اتحاد و همدلی بین مردم، در یکپارچگی مردم در این ایام برای حمایت از قیام سیدالشهدا و تجدید بیعت با ایشان برای ادامه آرمان قیام عاشورا نهفته است.

 

وی با اشاره به ۱۲ آذر سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی آنرا یک میثاق ملی و سند افتخار نظام اسلامی دانست  و اظهار داشت: همه موظفند به قانون عمل کنند و قوای مختلف کشور و مسئولان محترم ؛ و در حالی که خود قانون روشن و شفاف و مفسر آن هم مشخص است خود تفسیری از قانون نداشته باشند.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به ۱۳ آذر روز جهانی معلولان با ابزار امیدواری نسبت به ارتقا جایگاه معلولان در جامعه بیان کرد: کمک برای اشتغال،کسب و کار و امرار معاش معلولان از مهمترین خواسته های این عزیزان است که امیدواریم مسئولان محترم به این امر توجه کنند.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به روز دانشجو و با بیان اینکه شانزدهم آذر به عنوان روز بیداری و نماد بصیرت و مبارزه دانشجویان با استکبار در تاریخ کشور ثبت شده است درخطاب به دانشجویان گفت: اجازه ندهید جریانات مشکوک شما را از این مسیر منحرف کنند مبارزه خود را با استکبار حفظ کنید و در کنار ملت بمانید تا دشمنان قسم خورده این ملت بدانند همچنان شعار ملت و جوانان ایران زمین مرگ بر آمریکاست.

 

وی با توصیه به مسئولان تاکید کرد: دانشجوی ما باید تخصص، تعهد و انقلابی گری را باهم داشته باشند و برنامه ریزی در دانشگاهها باید در تحقق این امر و جهت باشد.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به تمدید داماتو در مجلس آمریکا بابیان اینکه غرب از حسن نیت کشورمان در برجام سوء استفاده می کند،گفت: این ناشی از عجله طرف ایرانی در امضا برجام و عمل نکردن درست به شروط رهبری در اجرای برجام است.

 

بارانی تصریح کرد: همین سیگنال های غلط داخلی در کنار سیاست های سلطه گرانه غرب و امریکا آنها را دچار اشتباه محاسباتی کرد و فکر کردند می توانند بازهم با فشار به جمهوری اسلامی، امتیاز بیشتری بگیرند اما بدانند نظام مقتدر جمهوری اسلامی نه تنها امتیازی به آنها نمی دهد و استفاده ابزاری از برجام را بر نخواهد تابید بلکه در پیش گرفتن این رویه قطعا به نفع امریکا و اروپا نخواهد بود.
حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه به اعتراف دوست و دشمن آمریکا تخلفات فراوانی در برجام داشته است و تمدید دوباره تحریم ها قطعا نقض برجام است، تاکید کرد: همگان بدانند اگر رییس جمهور آمریکا این تمدید تحریم هارا امضا کند قطعا لگد زدن به جنازه برجام و نقض آن است و جمهوری اسلامی برجام متعفن آنهارا به آتش خواهد کشید.

 

وی با بیان اینکه چند سال مطرح  می شد که برجام برای کم شدن فشار علیه ملت ایران وبرداشته شدن تحریم ها و سایه جنگ است، گفت: حمله به جمهوری اسلامی غلط زیادی است و آمریکا هیچگاه دچار این حماقت نخواهد شد و دوم اینکه متاسفانه قول هایی که خود آمریکایی ها داده بودند که در روز اول انجام دهند حال پس از ماهها انجام نداده اند که هیچ بلکه فشار بیشتر راهم  می آورند که مسئولین محترم ماهم به این معترفند.

 

حجت الاسلام بارانی اذعان داشت: دشمن فکر می کند با فشار تحریم ها ملت ایران تسلیم خواهد شد بلکه جمهوری اسلامی با اتکا به قدرت لایزال الهی و با الگو گرفتن از مکتب عاشورا و حضور مردم در صحنه از هیچ قدرتی در دنیا هراس ندارد.

 

بارانی درپایان ضمن بیان کلام رهبری مبنی برعدم نتیجه مذاکره بادشمن گفت: ما ازکمیته نظارت بر برجام میخواهیم محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد و از حقوق ملت بزرگ ایران دفاع کنند و این مذاکرات هم پشتوانه ی تجربی خوبی برای ملت ایران خواهد بود.
خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با اشاره به ترافیک سنگین در ورودی پل شهر و اینکه چندین سال است که این معضل وجود داردو همگی مسئولین از صدر تا ذیل هم از این پل دیدن کرده اند اما نتیجه عملی حاصل نشده است،افزود: خواست مردم این است که ترافیک برطرف و پل اصلاح شود و اصلا قابل قبول نیست که دراین فاصله کوتاه مردم مدت طولانی را درترافیک باشند و اگر کسی مریض بدحال یا کار ضروری داشته باشد چه کسی پاسخگوست.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff