تمدید زمان ثبت نام بر اساس تشخیص استانداران صورت می گیرد/آمار ثبت نام کنندگان به ده هزارو 286 نفر افزایش یافت
+ پ -
تمدید زمان ثبت نام بر اساس تشخیص استانداران صورت می گیرد/آمار ثبت نام کنندگان به ده هزارو ۲۸۶ نفر افزایش یافت

سخنگوی وزارت کشور گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد کل ثبت نام کنندگان برای نمایندگی مجلس در سراسر کشور ده هزارو ۲۸۶ نفر است که از این تعداد ۶۱۸ نفر بنابر آنچه خودشان اظهار کرده اند دارای سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مستقر در ستاد انتخابات کشور حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کماکان کار ثبت نام از داوطبان مجلس را در ۲۰۷ حوزه اصلی و همچنین در ستاد انتخابات وزارت کشور انجام می دهیم و همکارانم در سراسر کشور به این امر مهم می پردازند.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار تعداد کل ثبت نام کنندگان برای نمایندگی مجلس در سراسر کشور ده هزارو ۲۸۶ نفر است که از این تعداد ۶۱۸ نفر بنابر آنچه خودشان اظهار کرده اند دارای سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند.

امیری ادامه داد: بر اساس تکلیف قانون اساسی برای اقلیت های دینی که در قانون به رسمیت شناخته شده و می توانند در مجلس دارای نماینده باشند، ۲۱ نفر از اقلیت های دینی از زرتشیتی، کلیمی، آشوری و کلدانی که به عنوان اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده اند اعلام آمادگی کردند و ثبت نامشان به ثبت رسیده است.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: اگر یک آمار مقایسه ای داشته باشیم از ۹ دوره مجلس شورای اسلامی، در دوره اول سه هزارو ۶۹۴ نفر برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند، در دوره های مختلف این آمار سیر صعودی و برخی جاها کاهش داشته تا نهایتاً در دوره هفتم انتخابات مجلس ۸ هزارو ۱۷۲ نفر برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند.

وی یادآورشد: در دوره هشتم انتخابات مجلس این عدد به ۷۶۰۰ نفر کاهش یافت و در دوره نهم انتخابات مجلس کسانی که برای نمایندگی مجلس ثبت نام کردند بر اساس آمار موجود ۵۲۸۳ نفر بودند اما در انتخابات دوره دهم مجلس تا الان شاهد ثبت نام ده هزرار و ۲۸۶ نفر هستیم این در حالی است که تا مهلت قانونی ثبت نام که پایان امروز است مهلت باقی است و این آمار افزایش می یابد.

امیری خاطرنشان کرد: از داوطبان تقاضا داریم ثبت نام را به ساعات پایانی موکول نکنند و همکاران ما در ۲۰۷ حوزه اصلی مشغول ثبت نام از داوطلبان هستند لذا کاندیداها لزوما ستاد انتخابات را انتخاب نکنند چراکه در اینجا با تراکم داوطلبان مواجهیم.

وی ادامه داد: مهلت ثبت نام در استان ها تا ساعت چهارو نیم است و اگر نیاز باشد به تشخیص استانداران و تایید وزیر کشو تمدید می شود، در ستاد انتخابات کشور تا پایان امروز کار ثبت نام را انجام می دهیم و چون به شکل هوشمند است از ساعت ۱۲ شب سیستم قطع می شود و عملا کار ثبت نام امکانش منتفی است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff