تمایل ۶۴ درصدی دانش آموزان بستکی به رشته تجربی فاجعه بار است
+ پ -
تمایل ۶۴ درصدی دانش آموزان بستکی به رشته تجربی فاجعه بار است

مدیر آموزش و پرورش بستک عنوان کرد: تمایل دانش آموزان بستک به رشته تجربی ۶۴ درصد است که این فاجعه بار است و با توجه به اجرای برنامه هدایت تحصیلی در سال جاری، می بایست توزیع درستی را در تمامی رشته های تحصیلی داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، علاء الدین عزیزی م،دیر آموزش و پرورش شهرستان بستک با اشاره به اجرای برنامه هدایت تحصیلی در سال جاری گفت: برنامه هدایت تحصیلی برنامه ای کشوری است که در برنامه پنجم و ششم توسعه هم دیده شده است.

وی بیان کرد: پیش از ابلاغ این برنامه، تنها موردی که در انتخاب رشته مورد توجه قرار می گرفت علاقه دانش آموزان بوده است ولی در این برنامه جامع، یک نگاه علمی و کارشناسی وجود دارد که نمرات سه ساله دانش آموزان، امکانات منطقه، نیاز کشور و علاقه دانش آموز با هم لحاظ می گردد.

عزیزی افزود: در برنامه هدایت تحصیلی برای هر شهرستان سهمیه ای در هر رشته در نظر گرفته شده است تا توازنی بین رشته های تحصیلی در تمام مناطق ایجاد شود و از تمایل به یک رشته خاص پرهیز شود.

وی تصریح کرد: این طرح منحصر به مدارس دولتی نیست و همه مدارس اعم از دولتی و غیر دولتی را شامل می شود. با اجرای این طرح ظرفیت کلاس ها به ۱۲ نفر کاهش می یابد و این جزو آرزو اولیا بود که خوشبختانه حالا به این مهم رسیده ایم.

مدیر آموزش و پرورش بستک تاکید کرد: هدف تصمیم گیرندگان آموزشی، صلاح دانش آموزان و مملکت است و برای داشتن توازن در تمام رشته های تحصیلی و برای رفع نیاز کشور به متخصصین در تمام رشته ها، دولت مجبور به اجرای چنین طرحی شد و هدایت تحصیلی طرح عالمانه ای برای ساماندهی اشتغال در کشور است.

وی عنوان کرد: تمایل دانش آموزان بستک به رشته تجربی ۶۴ درصد است که این فاجعه بار است و ما باید توزیع درستی در تمامی رشته ها داشته باشیم و ما باید تمامی ویژگی های طرح را ببینیم و صرفا به علاقه شخصی خود و یا فرزندمان بسنده نکنیم زیرا ممکن است استعداد فرزند شما با علاقه اش متفاوت باشد و این امر سرخوردگی و گریز از تحصیل را در آینده برای وی رقم زند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff