تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 521998
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
آخرین جزئیات از وجود قرص های مشکوک در محصولات غذایی؛

تمامی قرص ها و کپسول های موجود در مواد غذایی ویتامین و آنتی بیوتیک است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر اینکه تمامی قرص ها و کپسول های موجود در مواد غذایی ویتامین آنتی بیوتیک بوده است، گفت: هنوز مورد اثبات شده‌ای از مسمومیت در این زمینه گزارش نشده و تمامی گزارش‌ها غیر رسمی بوده و بالاترین درصد گزارش‌ها از سوی مدارس بوده است.

تمامی قرص ها و کپسول های موجود در مواد غذایی ویتامین و آنتی بیوتیک است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در چند هفته اخیر خبرها، تصاویر و فیلم هایی در فضای مجازی به خصوص در گروه های وات ساپی یافت می شود که لا به لای مواد غذایی از جمله تی تاپ، کیک، بیسکوییت، شیرین عسل، بستنی، کنسروجات و… قرص هایی مشاهده می شود.

وجود و پخش گسترده این تصاویرتوسز کاربران مجازی والدین را نگران ساخته زیرا آن گونه که در فضای مجازی گفته شده بیشتر در تغذیه دانش آموزان قرار داشته است.

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه نمی توان تاکید کرد وجود قرص یا کپسول در محصول از محل تولید کالا بوده یا خیر، اظهار کرد: تاکنون تمام محصولاتی  که به دانشگاه ارجاع داده شده مبنی بر وجود قرص درب آن باز بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر اینکه تمامی قرص ها و کپسول های موجود در مواد غذایی ویتامین و آنتی بیوتیک بوده است، تصریح کرد: تاکنون ۳۰ نمونه قرص یافت شده از ۱۲ شرکت مواد غذایی توسط مردم برای ما ارسال شده که هیچ کدام از قرص‌های کشف شده در میان محصولات، مشابه یکدیگر نیست و از انواع و اقسام قرص‌ها و کپسول ها، برای جایگذاری استفاده شده است.

نوروزیان عنوان کرد: پیرو بررسی‌های صورت گرفته از نحوه تولید محصولات ذکر شده در شرکت‌های مواد غذایی، نشان می‌دهد که امکان گذاشتن این مواد خارجی در محصولات در حین تولید و بسته بندی در داخل کارخانه وجود ندارد و همه کارخانجات تولیدی تحت نظارت وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کنند و تا کنون هیچ گونه مورد مشکوک و خاصی یافت نشده است.

وی اظهار کرد: به صورت تصادفی از هر کدام از شرکت‌های مواد غذایی در مناطق مختلف استان بصورت کارتن‌های صد عددی از محصولات مختلف تهیه شد، ولی در هیچ کدام از این محصولات مورد مشکوک و جسم خارجی یافت نشد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه هنوز مورد اثبات شده‌ای از مسمومیت در این زمینه گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: تاکنون تمامی گزارش‌ها غیر رسمی بوده و بالاترین درصد گزارش‌ها از سوی مدارس بوده است.

نوروزیان با بیان اینکه دستگاه های امنیتی پیگیر ماجرا قرص ها هستند، خاطر نشان کرد: سلامت جسمی و روانی افراد جامعه خط قرمز تمام دستگاه ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی است.

قابل ذکر است تصاویر موجود در این خبر برگرفته از فضای مجازی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=521998
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

Comments are closed.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی