مهرواره «هوای نو» در استان هرمزگان برگزار می‌شود

حجت الاسلام انصاری راد گفت: اولین دوره مهرواره هوای نو در سه بخش هیئت، ستایشگران اهل‌بیت و کتاب هیئت برگزار می‌شود که هر بخش به‌طور جزئی به محورها و رشته‌های فرعی تقسیم می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمرگان در حاشیه نشست کانون مداحان و شورای هیئات مذهبی با دستورکار «مهرواره هوای نو» اظهار کرد: اقداماتی که محلات در راستای کاهش آسیب های اجتماعی انحام دادند سبب ایجاد رقابتی در سطح ملی شده است و استان هرمزگان در مهرواره اوج به جایگاه خوبی دست یافت.

وی افزود: در مهرواره اوج که هم اکنون با محوریت مساجد درحال برگزاری است و گام های پایانی را طی می کند اقدمات خوبی صورت گرفته و استان هرمزگان موفق به کسب رتبه هشتم در این مهرواره شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: مهرواره «هوای نو» نیز یکی دیگر از مهرواره هایی است که در حوزه دینی و فرهنگی آغاز به کار کرده و در حقیقت هوای نویی است در فضای هیئات مذهبی ایجاد شده و ظرفیتی است که باید از این ظرفیت و امکان نهایت بهره را ببریم.

حجت الاسلام انصاری راد بیان کرد: مهرواره «هوای نو» به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد برگزیدگان سال هیئت و تشکل‌های دینی کشور است که در حال برنامه‌ریزی و اجرا است و ابلاغیه این طرح از سوی دبیر مهرواره هوای نو کشور به مدیران تبلیغات اسلامی استان‌ها اعلام‌شده است.

وی توضیح داد: اولین دوره مهرواره هوای نو در سه بخش هیئت، ستایشگران اهل‌بیت و کتاب هیئت برگزار می‌شود که هر بخش به‌طور جزئی به محورها و رشته‌های فرعی تقسیم می‌شوند. از این رو می بایست با استفاده از امکانات و ظرفیت موجود ، مهرواره هوای نو را در سطح هیئات مذهبی و مداحان توسعه و ترویج دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: مهرواره هوای نو سعی دارد تا با دادن انگیزه، امید و اعتماد به فعالان فرهنگی مردمی این باور را القا کند که مسئله فرهنگ در کشور جز از طریق مردمی شدن عرصه تبلیغ دینی و عمومیت دادن به این وظیفه فردی و اجتماعی حل نمی‌شود.

انصاری راد بیان داشت: این مهرواره قصد دارد جایگاه نهاد هیئت را به‌عنوان امن‌ترین و فراگیرترین پایگاه مردمی در عرصه فرهنگ و دین ارتقا داده و با ارائه شاخص‌ها و الگوهای برتر این حوزه فعالان هیئت و عموم مردم را به سمت مشارکت فعال و دوسویه فراخواند.

انتهای پیام/