تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق مختلف هرمزگان اجرا می‌کند

پشتکوهی گفت:با هدف تحقق عدالت فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی؛ تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آستانه فصل زمستان در استان هرمزگان به اجرای برنامه می‌پردازد.

پروین پشتکوهی مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان  صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اظهار کرد: با توجه به برون‌رفت از شرایط بحرانی کرونا،  تماشاخانه‌های سیار کانون با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی و اقلیمی کشورمان، میهمان کودکان و نوجوانان مناطق مختلف و جزایر استان هرمزگان می‌شوند.

پشتکوهی افزود: امکان سفر به جزایر جنوبی و مناطق مختلف استان هرمزگان از روز ۱۴ تا ۲۳ آذر ۱۴۰۰ فراهم شده است.

مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان تصریح کرد: تماشاخانه‌های سیار کانون با هدف تحقق عدالت فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد شادی و نشاط و کاهش آسیب های ناشی از کرونا و زلزله به استان دعوت شده و سعی شده است در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق کم برخوردار به اجرای برنامه‌های نمایش ، قصه گویی و بازی و سرگرمی  می پردازد.

پشتکوهی گفت: این تماشاخانه‌ها با برنامه‌ریزی معاونت تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با همکاری اداره‌کل کانون استان هرمزگان، راهی مناطق هرمزگان می‌شوند.

۲۶ نمایش در شهرهای مختلف هرمزگان اجرایی می شود

وی ابراز کرد: ۲۶ برنامه‌ و نمایش‌ به ترتیب در شهرستان‌ها و محله‌های حاجی‌آباد، احمدی، فین، دشت مارم، بندرعباس (پالایشگاه، شهرک گاز، محله شمیلی‌ها، سورو)، ایسین، قلعه‌قاضی، بندرپل، خمیر، بستک، جناح، بندر‌لنگه، گزیر، کنگ، قشم، لارک، بندرعباس(محلات اسلام‌آباد، دو هزار) سیریک، میناب و ابوموسی برای کودکان و نوجوانان برای اجرا در نظر گرفته شده که برخی از آنها در روزهای اخیر اجرایی شده است.

مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان اظهار کرد: نمایش «رینارد روباهه» به کارگردانی احمد تیموری در تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان هرمزگانی اجرا می‌شود.

به گفته پشتکوهی، این نمایش نوشته آرتور فاکویز و ترجمه مریم سلطانیان از روز ۱۴ تا ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در شهرها و جزایر استان هرمزگان اجرا خواهد شد.

سپیده و سحر زینلی، هاشم خلیلی و احمد تیموری بازیگران این نمایش هستند. عادل بزدوده به عنوان مشاور هنری و محمد نجفی به عنوان آهنگساز با این نمایش همکاری می‌کنند.

«رینارد» روباهی است که با شوخی‌های افراطی و دروغگویی، حیوانات جنگل را به ستوه آورده است. از این‌رو حیوانات جنگل دادگاهی برای رسیدگی به شکایت‌هایی که از او دارند تشکیل می‌دهند. دادگاه یک سال به رینارد فرصت می‌دهد تا دست از کارهایش بردارد. و…

یادآوری می‌شود استان هرمزگان حدود ۶۸هزار کیلومتر مربع مساحت دارد که از نظر پهناوری هشتمین استان کشورمان و دارای بیشترین نوار ساحلی از خلیج‌همیشه فارس  است.

انتهای پیام/