تلفات موج گرما در هند به بیش از 1100 نفر رسید
+ پ -
تلفات موج گرما در هند به بیش از ۱۱۰۰ نفر رسید
فقرا، بی‌خانمان‌ها و کارگران ساختمانی قربانیان اصلی

تلفات موج گرما در هند به بیش از ۱۱۰۰ نفر رسید

گرمای شدید در مناطقی از هند، که حتی آسفالت خیابان‌ها را ذوب کرده، ظرف یک هفته گذشته جان بیش از ۱۱۰۰ نفر را گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ظرف کمتر یک هفته گذشته بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم هند بر اثر گرمای سوزانی که بخش‌هایی از این کشور را در بر گرفته، جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته مقامات هندی، وخیم‌ترین اوضاع در استان «آندرا پرادش» واقع در جنوب شرق این کشور است، جایی که گرمای شدید و نبود امکانات درمانی جان دستکم ۸۵۲ نفر را گرفته است. ۲۶۶ نفر دیگر هم در استان همسایه، «تلانگانا» کشته شده‌اند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی‌ان‌ان، «بی پی یاداو» مدیر اداره هواشناسی هند می‌گوید بیشترین دمای ثبت‌شده، مربوط به روز دوشنبه و شهر «آنگول» واقع در استان «اودیشا» بوده است.

یاداو می‌گوید: «هوای گرم و خشک با بادهایی که از سوی استان سند پاکستان در طول شمال و مرکز هند می‌وزد، بدتر هم شده است.»

اداره هواشناسی روز سه‌شنبه هشدار داد که دمای بالای هوا می‌تواند تا دو روز دیگر هم ادامه یابد. بنا به گفته این نهاد، پس از وقفه‌ای کوتاه، گرمای هوا بار دیگر افزایش خواهد یافت.

به گفته یاداو، علاوه «آندرا پرادش» و «تلانگانا»، دو استان شمالی «راجستان» و «هاریانا» و همچنین دهلی نو پایتخت هند هم با گرمای شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

مقامات هندی می‌گویند اغلب کشته‌شدگان، فقرا، بی‌خانمان‌ها و همچنین کارگران ساختمانی هستند که در معرض تابش مستقیم آفتاب داغ این روزهای هند قرار دارند.

به نوشته سی‌ان‌ان، تنها یک سوم جمعیت ۱٫۲ میلیارد نفری هند به برق دسترسی دارند و همین امر موجب شده تا میلیون‌ها نفر راهی برای فرار از گرمای کشنده، نداشته باشند.

نبود برق موجب شده تا بسیاری از هندی‌ها به فروشگاه‌ها و اماکن عمومی پناه ببرند. از سوی دیگر، به اوج رسیدن استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده در مناطقی که دسترسی به برق دارند، موجب بروز اختلال در سیستم انتقال نیرو در این کشور شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff