تلاش می کنیم ایران را وادار کنیم روی همه جزئیات توافق کند که این به سود جامعه جهانی و خود ایران است
+ پ -
تلاش می کنیم ایران را وادار کنیم روی همه جزئیات توافق کند که این به سود جامعه جهانی و خود ایران است

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: آنچه ما درباره آن تلاش می کنیم، پایان این مذاکرات است و حتی این هفته نیز، کارشناسان فنی با همتایان ایرانی خود در تماس بودند و به کار روی مسائلی که بسیار فنی هستند، ادامه داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، جاش ارنست — سخنگوی کاخ سفید — در نشست خبری خود اعلام کرد: آمریکا به اهمیت جزئیات در مذاکره با ایران واقف است.

وی در خصوص شرایط حاکم بر مذاکرات هسته ای گفت: بیش از یک و نیم سال است گفتگوها جریان دارد و جامعه جهانی و بخصوص ایران، تصمیم‌هایی بسیار مهم درباره تعهدات خود برای حل و فصل مسئله از طریق دیپلماسی گرفته اند. رئیس جمهور و جامعه جهانی اقدامی قاطع انجام داده اند و ما نیز انتظارات خود را به صورت روشن برای بستن همه راه های ایران برای رسیدن به سلاح اتمی و سختگیرانه ترین بازرسی ها و نظارت هایی که تاکنون بر برنامه اتمی یک کشور برقرار شده است، بیان کرده ایم.

ارنست ادامه داد: این موضوعی است که آمریکا و جامعه جهانی در این توافق خواستارش هستند و هنوز جزئیات بسیار مهمی هست که باید روی آن کار کرد. با این حال، ما همچنان امیدواریم بتوانیم این مذاکرات را تا سی ام ژوئن با موفقیت به پایان برسانیم زیرا حل و فصل مسئله به این شکل و جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی با کمک دیپلماسی بهترین راه است.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: آنچه ما درباره آن تلاش می کنیم، پایان این مذاکرات است و حتی این هفته نیز، کارشناسان فنی با همتایان ایرانی خود در تماس بودند و به کار روی مسائلی که بسیار فنی هستند، ادامه داده اند. مسئله ای که ما نیز آن را مد نظر داریم این است که هر چند چارچوب سیاسی بزرگتر ایجاد شده و مورد موافقت قرار گرفته است، همچنان جزئیات زیادی هست که باید حل و فصل شود.

ما به اهمیت این جزئیات واقف هستیم و برای همین نیز در ماه ها و هفته های باقیمانده، کارشناسانمان روی مسئله کار می کنند.

جاش ارنست درباره اتهام جنگ طلبی از سوی مقامات دولت اوباما به مخالفان مذاکرات فعلی گفت: علت چنین اقدامی این است که آنان با کنار زدن دیپلماسی، راهی غیر از جنگ باقی نمی گذارند. ما تاکنون از آنان نشنیده ایم که گزینه ای دیگر را مطرح کرده باشند. کاری که ما تلاش می کنیم ایرانیان را به انجامش وا داریم این است که روی همه جزئیات توافق کنند که براساس توافق گسترده تر سیاسی نیز باشد. این تمرکز ماست و باور داریم به سود جامعه جهانی نیز هست و ایران نیز در این میان سود می برد. برای همین، ما تا این اندازه روی این مسئله متمرکز هستیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff