تلاش دولت در جلوگیری از فساد اقتصادی جدی نیست
+ پ -
تلاش دولت در جلوگیری از فساد اقتصادی جدی نیست

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت: مهمترین راه حل در مبارزه با مفاسد اقتصادی نظارت و اجرای قوانین است که دولت در این زمینه تا کنون اقدام جدی نداشته است.

به  گزارش  شبکه  اطلاع رسانی  هرمز ، محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار پیارم ، با اشاره به موضوع مفاسد اقتصادی که دارای چند بعد است افزود: مهمترین راه حل عزم راسخ دولت و در برخی موارد نیاز به اصلاح قوانین است که راه  نفوذ سوء استفاده را می بندد، اما زمانی که دولت که دولت به طور واقعی و حقیقی بخواهد مشکل مفاسد را حل کند شاید به صد در صد نرسد اما می تواند تا حدودی زیادی مسئله را کاهش دهد.

میزاده در ادامه افزود: ما از دولت در عرض دو سال اقدام جدی در مبارزه با مفاسد اقتصادی را ندیده ایم و از فرمایشات مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی حمایت نکرده اند و باید بدانیم در مجموع این مبارزه شامل همه دستگاه ها می باشد.

میرزاده در ادامه بیان داشت: دوم در بحث اصلاح قوانین با آسیب شناسی خوب مجلس می تواند مشکلات را بر طرف کرد و راه آخر هم بر خورد شدید قوه قضائیه است که انشاالله این اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد:  ولی انچه در سالهای اخیر شاهد بوده ایم این است که دولت شعار می دهد و مجلس هم در قوانین گامی برنداشته اند و پرونده ها در محاکم قضایی رسیدگی چند ساله ای به خود اختصاص داده اند .

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: مردم خوب حواسشان به روند بررسی پرونده ها هست و اگر با همین روند ادامه پیدا کند ممکن است دید مردم به بررسی این مسئله را عوض کند .

وی در ادامه یادآور شد: بعد از جابجایی دولت ها هم مشاهده می شود نفرات رده بالای دولت دخیل در مفاسد اقتصادی اند هر فرد عامی هم این برداشت را دارد که دولت نمی خواهد این مشکل را از بین ببرد اگر  از پست های سازمانی جای سوء استفاده و رانت خواری را حذف کنیم و دیگر شخص قادر نباشد سوء استفاده کند خیلی مشکلات سیاسی و حتی اقتصادی به راحتی حل خواهد شد.

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff