تقویت ۲۴۸ واحدی شاخص بورس تهران/ نوسان مثبت بورس یک پله بالاتر از نقطه حمایت
+ پ -

بورس تهران امروز شاهد مثبت شدن قیمت سهام اغلب شرکت‌ها و صنایع بورسی هم‌زمان با پایان اصلاح تکنیکی قیمت سهام در محدوده ۶۲ هزار واحدی شاخص کل بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شاخص کل بازده نقدی و قیمت در پایان معاملات امروز شنبه ۲۳ خرداد ماه جاری با رشد ۲۴۸ واحدی به رقم ۶۲ هزار و ۵۷۱ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در این بازار با افزایش ۱۰۳ واحدی رقم ۲۶ هزار و ۶۸ واحد را برای خود ثبت کرد.

شاخص بازار اول در بورس تهران اما با رشد ۲۵۶ واحدی رقم ۴۵ هزار و ۱۵ واحد را تجربه کرد، در حالی که شاخص بازار دوم با رشد ۳۸ واحدی به رقم ۱۲۹ هزار و ۹۲۳ واحد ایستاد.

شاخص کل فرابورس نیز (آیفکس) نیز در روز جاری با رشد ۶ واحدی عدد ۶۹۷ واحد را ثبت کرد. در بازار امروز سه نماد معاملاتی بانک ملت، مپنا و بانک صادرات ایران بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملاتی گروه صنعتی بارز در بازار دوم بورس بیشترین تأثیر منفی را بر نماگر این بازار بر جای گذاشت.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات بورس تهران در روز جاری اندکی بیش از ۵۰ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۳۵۰ میلیون و ۹۱۸ هزار سهم طی ۲۸ هزار و ۸۹۱ دفعه معامله بود.

به گزارش فارس، با تعدیل نسبت میانگین قیمت بر درآمدی (P/E) کل بازار سهام به حدود ۵ مرتبه و درعین حال عدم توجیه ریزش بیشتر قیمت سهام در نمودارهای تکنیکالی، بورس تهران امروز با تقاضای خرید و افزایش قیمت سهام به ویژه در نمادهای معاملاتی شرکت‌های بزرگ بورس بود.

در این میان اگر چه هنوز فعالیت پررنگی از حقوقی‌ها به چشم نمی‌خورد، اما تداوم فعالیت‌های محدود شرکت های حقوقی برای بازارگردانی‌ دارایی‌های موجود در پرتفوی آنها به رشد قیمت سهام کمک کرده است.

در بورس تهران اگر چه حجم و ارزش معاملات به شدت کاهش پیدا کرده، اما امکان کسب سود با وجود مقعر شدن ابعاد معاملات روزانه بازار هنوز برای برخی معامله‌گران وجود دارد.

با گرم‌تر شدن فصل مجامع و ارائه گزارش‌های عملکرد مناسب برخی گروه‌ها و صنایع بورسی انتظار برای بهبود روند بازار در حالی وجود دارد که چرخ‌ه های تاریخی بازار سهام نشان می‌دهد دوران رکود فرسایشی یک سال و نیم گذشته بازار سهام با توجه به تعدیل نسبت قیمت به درآمدی کل بازار سهام وجود دارد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff