تقویت و نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه/از جنجال آفرینی مغرضان بخاطر انجام کارهای ارزشی در جامعه نهراسیم
+ پ -
تقویت و نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه/از جنجال آفرینی مغرضان بخاطر انجام کارهای ارزشی در جامعه نهراسیم

در جلسه کمیته تخصصی حجاب و عفاف جاسک بر تقویت و نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی در جامعه تاکید و مقرر شد از جنجال آفرینی مغرضان بخاطر انجام کارهای ارزشی در جامعه نهراسیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل ازمکران نیوز؛جلسه کمیته تخصصی حجاب و عفاف در شهرستان جاسک به ریاست امام جمعه و دبیری سپاه ناحیه در دفتر امام جمعه شهرستان تشکیل شد.

 

مسئولین نمایندگی ولی فقیه و عقیدتی سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در شهرستان،نماینده های فرهنگی دانشگاهها و آموزش و پرورش،روسا واعضا هیئتهای مذهبی خواهران و برادران جاسک و مدیران اداره ارشاد و تبلیغات در این جلسه حضور داشتند و پیرامون مباحث مربوط به نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف به بیان مطالبی پرداختند.

 

حجه الاسلام جواد غلامی امام جمعه جاسک در این جلسه اظهار کرد: امروز نمای کلی وضعیت عفاف و حجاب نگران کننده است و عادت به وضع موجود و غفلت از آنچه باید باشد، خطرناک است .

 

غلامی با گلایه از این موضوع که نباید این جلسات فقط در حد صحبت بماند بلکه باید کاری صورت گیرد گفت: مهمترین موضوع در این جلسات داشتن خروجی مناسب است و جلسه گرفتن  تنها کفایت نمی کند.

 

وی افزود: همه مشکل را منتقل می کنند ولی باید غیرت به خرج داده و کاری در این زمینه  انجام شود کار فرهنگی صورت می گیرد ولی کافی نیست.

 

امام جمعه جاسک تصریح کرد : امروز بشر در مسئله حیا و عفت عقب گرد داشته است و الان در دوره جاهلیت مدرن هستیم و زن در جوامع غربی به عنوان یک کالای تبلیغاتی در میان قدرتمندان تبدیل شده است .

 

غلامی راههای تاثیر گذار در بحث تقویت عفاف و حجاب را مبارزه با خط شکنان شیطان ، جلوگیری از ورود فرهنگ های وارداتی و حجاب های هنجار شکن و تقویت غیرت و حیای مردان دانست .

 

فرمانده سپاه ناحیه جاسک در ادامه هدف از برگزاری این جلسه را استفاده از نظرات هم اعضا در رابطه با عفاف و حجاب دانست .

 

وی افزود:حجاب برای زن مسلمان نه تنها یک محدودیت نیست بلکه نعمتی الهی است که به واسطه آن عزت وکرامت و جایگاه رفیع او به عنوان یک عضو مهم خانواده وجامعه حفظ می شود.

 

احمدی نیا یادآور شد : مجموعه بسیج در کنار همه ارگان ها و هیئت های مذهبی تمام تلاش خود را جهت تقویت و نهادینه کردن مسئله عفاف و حجاب به کار خواهد.

 

در پایان پس از بحث و تبادل نظر در این خصوص توسط کلیه حضار،مقرر گردید همایش بزرگ عفاف و حجاب بعد از رمضان در جاسک برگزار شود.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff