تقویت دانش بنیان منشا پیشرفت و اقتدار جامعه / رای قاطع مردم ایران به جمهوری اسلامی نشانه عزت مندی ملت است

امام جمعه رودان گفت: تحقق شعار امسال موجب ایجاد تأثیرات مثبت در جامعه و دانش بنیان و تکنولوژی آن و تکیه بر تولید منشا اقتدار کشور می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام مهدی دری در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز رودان ضمن تبریک ۱۲فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: سخنان مقام معظم رهبری همواره راهگشاست و پیام ایشان در خصوص نامگذرای سال، فقط شعار نیست بلکه نشان دادن راه است و بر تولید ملی همراه با دو نکته دانش بنیان و کارآفرین تأکید دارند و فرمودند تولیدی ارزشمند است که با کیفیت و مبتنی بر دانش بنیان باشد و محصولات آن بتواند با دنیا رقابت کند و البته این تولید باید اشتغالزایی هم داشته باشد.

وی افزود: علم دانش بنیان و تکنولوژی آن و تکیه بر تولید منشا اقتدار کشور است و ملت ایران در سایه تحریم های ظالمانه به رشد و شکوفایی دانش بنیان رسیده و با تقویت مراکز دانش بنیان مسیر میان بر را برای پیشرفت کشور طی می کند.

امام جمعه رودان ادامه داد: اگر همه همت کنیم و با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری که همیشه راهگشا بوده جلو برویم، موفق و پیروز می شویم و در جهان حرفی برای گفتن داریم.

حجت الاسلام دری بیان کرد: تحقق شعار امسال موجب ایجاد تأثیرات مثبت در جامعه می شود و احساس عزت مندی را در ملت به وجود می آورد و پیشرفت نیازمند افزایش تولید ملی است.

وی با اشاره ۱۲فروردین و روز جمهوری اسلامی عنوان کرد: رای قاطع مردم به جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد بود و امروزه سرنوشت کشور توسط مردم تعیین و اجازه دخالت کشورهای دیگر در امور کشور را نخواهند داد و همه امورات کشور به دست مردم است.

امام جمعه رودان تصریح کرد: حکومتی را بنا شده که، آرزوی همه اولیا، انبیا و صلحا در طول تاریخ بوده است، حکومتی که بر اساس قرآن و ولایت با زمامداری ولایت فقیه است و دلیل انقلاب ما زمینه‌سازی ظهور انقلاب جهانی امام زمان(عج) است و این وعده‌های صادق است که بر زبان بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی جاری شده و می‌شود.

وی بر ظرفیت گردشگری مذهبی شهرستان و تکمیل زیر ساخت آن تاکید کرد و گفت: مسئولین شهرستان از ظرفیت گردشگری مذهبی برای معرفی رودان استفاده کند و همه ما در جهت فراهم کردن زیرساخت های گردشگری مذهبی برای رونق گردشگری، شناساندن و توسعه شهرستان بکوشیم.

حجت الاسلام دری با اشاره به حضوری شدن مدارس از ۱۴فروردین خاطر نشان کرد: با توجه به واکسینه شدن مردم و دانش آموزان مدارس و دانشگاه ها حضوری شده که تصمیم خوبی بوده چراکه در ۲سالی که به واسطه ویروس منحوس کرونا مدارس و دانشگاه ها مجازی بودند دانش آموزان و دانشجویان افت علمی داشتند و ان شاءالله مسئولین تدابیر را برای حضور دانش آموزان و دانشجویان با رعایت کامل پرتکل ها محیا کنند.

انتهای پیام/