تقویت حضور قران در زندگی مردم باعث تقویت و حفظ انقلاب است
+ پ -
تقویت حضور قران در زندگی مردم باعث تقویت و حفظ انقلاب است

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: اگر بخواهیم این انقلاب اسلامی مان تقویت بشود باید حضور قرآن را در زندگی مردم را تقویت کنیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم ، حجت الاسلام مختاری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با موضوع توسعه برنامه های قرانی شهرستان اظهار کرد: انچه که باعث شد خیزش و انقلابی در این مملکت اتفاق بیفتد مبانی دین اسلام که برگرفته از قرآن و مکتب اهلبیت (ع) بود اگر بخواهیم این انقلاب تقویت بشود باید حضور قرآن را در زندگی مردم تقویت بشود.

 

وی افزود : هدف از نازل قرآن برای عمل به دستورات قرآن است که در متن زندگی مردم قرار گیرد و مردم سبک زندگیشان را از قرآن کریم یاد بگیرند باید در همه حوزه ها چه فردی و چه اجتماعی و خانوادگی از قرآن درس گرفت.

 

مختاری اظهار داشت : لذا اقدامات ما درشهرستان هم باید ناظر بر همین نکته باشد کارهای بسیار خوبی دارد شکل می گیرد و انجام میشود و موسسات قرآنی که در شهرستان در حال حاضر داریم از لحاظ ظاهری هم در شهر و روستا قابل مقایسه با گذشته نیست.

 

امام جمعه حاجی آباد افزود: اقدامات قرآنی خوب در اموزش و پرورش و خارج از آموزش و پرورش و طرح اوقات فراقت و کلاسهای حفظ قران کریم به همرا شهرستانهای دیگر در سطح شهرستان حاجی آباد داریم برنامه های تفسیر و امثال اینها وجود داشته ولی ما باید در کنار اینها یک فکر جدی بکنیم برای ورود قرآن به حوزه عمل ولی ما یک بخش هایی نیاز به حضور قرآن در رفتار مردم داریم عمدتا در مباحث خانواده و اجتماعی نیازمند به این نکته هستیم که مردم با تعالیم قرآن در این حوزه حضور داشته باشند.

 

مختاری در ادامه تاکید کرد: همه ادارات شهرستان و ارگان های مردمی مثل بسیج باید کلاس های تفسیر وعمل به قرآن را در برنامه هایشان داشته باشند و نیروهای خود را در زمینه یادگیری تعالیم قرآن قوی کنند.

 

رئیس اداره ارشاد اسلامی حاجی آباد در ادامه با ارائه گزارشی از توسعه تعالیم قرانی در شهرستان و با اشاره به برنامه ریزی روز خبرنگار گفت: خبرنگاران افسران جنگ فرهنگی در کشور هستند که باید از این قشر زحمت کش در شهرستان تجلیل به عمل بیاید.

 

در ادامه اینجلسه ادارات گزارشی از روند برنامه های قرآنی ادارات خود را شرح دادند و در رابطه با روز خبرنگار نیز برنامه ریزی هایی صورت گرفت که در ۲۹ مرداد از خبرنگاران شهرستان تجلیل به عمل بیاید.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff