تقوا سامان بخش زیر ساخت کشور است/گم کردن هویت مهمترین مشکل انسان قرن بیست و یکم
+ پ -
تقوا سامان بخش زیر ساخت کشور است/گم کردن هویت مهمترین مشکل انسان قرن بیست و یکم

خطیب جمعه شهرستان میناب تقوا را سامان بخش زیر ساخت کشور دانست و گفت: همه مراکز قبل از اقدام برای انجام هر کاری تقوا را در خودشان نهادینه کنند چرا که تقوا تخطی از هیچ اصلی را امضا نمی کند و فرد را از تربیت آغا زاده ای باز می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از خبرنگار میناب جنوب،حجت السلام و المسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی گفت: علی رغم همه تلاش ها و کوشش های دولت در کشور تنها سامان بخش زیر ساخت کشور تقواست.

وی افزود: ساختن توپ و تانک تنها بازدارنده دشمن در جنگ سخت و ابزار جنگی است در صورتیکه اصل تقوا محافظ کشور در جنگ داخلی و خارجی و یک قدرت بازدارنگی الهی است.

امام جمعه میناب اظهار داشت:بیشترین بی تقوایی های امروز بخاط جستجو کردن انسان برای یافتن رزق های مادی و غافل شدن از ارزاق معنوی است .

وی تقوا را تخصص و قدرت بازدارندگی قوی بر گرفته از اراده الهی عنوان کرد و اذعان داشت: آمریکا از تخصص و تعهد رجایی که تخصص برگرفته از تقوا و اراده الهی بود می ترسید نه از تخصص بدون تقوای بنی صدر.

خطیب جمعه میناب دلیل اصلی تحقق بسیاری از آسیب ها، رشوه خواری،ربا، احتکار و حقوق های ناعادلانه را بی تقوایی عنوان کرد و گفت: همه مراکز قبل از اقدام برای انجام کاری تقوا را در خودشان نهادینه کنند چرا که تقوا تخطی از هیچ اصلی را امضا نمی کند و فرد را از تربیت آغا زاده ای باز می دارد.

معتمدی فر تصریح کرد: انسانیت و تکمیل شاکله هویتی فرد در پرتو تعالیم انبیا الهی شکل می گیرد و عدم آگاهی از باورهای فرهنگی و ملی و هویتی زمینه را برای گم شدن هویت در فرد فراهم می کند.

خطیب جمعه میناب با بیان اینکه میراث های فرهنگی، مشاهیر و مفاخر ایرانی اسلامی باید در شکل گیری هویت فرد نهادینه شود اظهار داشت: متاسفانه امروزه مفاخر و مشاهیر ما از طرف برخی افراد به سخره گرفته می شوند و در این بعد زمانی برخی ها هویت تمدنی و ملی خود را گم کرده اند و نمی دانند که این دوندگی های روزمره برای یافتن ارزاق مادی تنها کفش پاره کردن چیز دیگری نیست.

وی تاکید کرد: اگر هویت ملی و تمدنی طبق عمل براساس اصول انسانی بر گرفته از شاکله عالمه و ظالمه در فرد نهادینه شود زبانی که چشمه آتشین است به چشمه حکمت تبدیل خواهد شد و بسیاری از کارهای جا مانده بر زمین به سرانجام می رسد.

معتمدی فر همچنین به مسموم بودن فضای مجازی در دنیای امروزی و رواج بی تقوایی اشاره ای کرد و بیان کرد: مردم میناب در شناخت تهدیدها و آسیب های فضای مجازی بعنوان یک رزمنده عملیاتی عمل کنند و از رسیدن دشمن به اهدافش ناکام سازند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff