تقوا دژ محکم الهیدر برابرگناهان است /کاپیتولاسیون اصل حاکمیت و استقلال کشور را متزلزل ساخت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر؛ حجت الاسلام نبوی زاده امام جمعه موقت پارسیان در خطبه های این هفته نمازجمعه پارسیان با دعوت همگان به تقوای الهی گفت:تقوا دژ محکم الهی است در برابر معاصی وگناهان که اگر این دژ شکسته شود و ازبین رود ارتباط بین عبد و رب قطع خواهد شد.

نبوی زاده تقوا را نجات بخش بشریت دانست وافزود:حضرت علی (ع) در کتاب نهج البلاغه در اوصاف متقین،آنها را در دینداری نیرومند ونرم خو ودوراندیش هستند و اینگونه نیست که هر طرف بادی بوزد به آن سمت حرکت کنند.

وی به دیدار دانشجویان و نخبگان علمی با مقام معظم رهبری اشاره واظهار کرد:مقام معظم رهبری فرمودند که نسبت به پیشرفت وسرعت علمی کشور دلهره دارم وتا آخرین نفسم از علم حمایت می کنم.

امام جمعه موقت پارسیان با اشاره به کلام حضرت علی(ع) در رابطه با کسب علم گفت:زمان ومکانی برای کسب علم مشخص نشده است وپرهیزکار کسی است که در کسب علم حریص باشد که حدیث های بسیاری از معصومین در این زمینه نقل شده است.

نبوی زاده با توصیه با دولتمردان ومسئولین کشور خاطرنشان کرد:نخبه پروری را ارج نهیم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند با “می توانیم” کشور ایران اسلامی به قطب عالی علمی جهان می تواند دست یابد.

خطیب موقت نمازجمعه پارسیان چهارم آبانماه سال 1343، سالروز افشاگری حضرت امام خمینی(ره)علیه لایحه کاپیتولاسیون راگرامی داشت وافزود:در این لایحه اتباع آمریکایی در امنیت کامل بودند  واگر در ایران جرم وجنایتی مرتکب می شدند باید به کشور خود فرستاده می شد تا طبق قوانین آن محاکمه و مجازات شود وناامنی را برای مردم ایران وپادشاه تصویب کرده بودند

 

انتهای پیام/م