تقریبا هیچ، سهم ساحلی ترین شهر کشور از ورزش و تفریحات دریایی!

علی رغم پیشرفت های فراوانی که هرمزگان در حوزه های مختلف اقتصادی و پالایشگاهی داشته اما همچنان در گردش گری دریا و ورزش های آبی پیشرفت چشم گیری نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هرمزگان با دارا بودن بیش از دو هزار کیلومتر نوار ساحلی و قرار گیری در کنار دریا خلیج فارس و عمان به عنوان ساحلی ترین استان کشور شناخته می شود و همه آن را به دیار دریا و شرجی می شناسند.

دریا نعمتی خدادادی در هرمزگان بوده که اگر از آن به نحو احسن استفاده شود در این آشفته بازار بیکاری نه تنها منبع در آمدی برای جوانان این استان می شود بلکه می توان اقتصاد جامعه ای را متحول ساخت.

هرمزگان به واسطه دارا بودن پالایشگاه ها، صنایع بزرگ فولاد و پتروشیمی و جزایر و بنادر بزرگ تفریحی و تجاری به عنوان قطب تجارت و پایتخت اقتصادی کشور محسوب می شود و علی رغم پیشرفت های فراوانی که در این حوزه ها داشته در حوزه گردش گری دریا و ورزش های آبی پیشرفت چشم گیری نداشته است.

ورزش های آبی از هیجان انگیز ترین تفریحات سالم و پر از فعالیت و تحرک بوده که به فعالیت بدنی و تمرکز ذهنی نیاز دارد و بهترین راه برای تخلیه انرژی های جوانی و نوجوانی به شمار می رود.

زمزمه ایجاد دهکده ها و مراکز مدرن ورزش های آبی چند سالیست که مسئولان در سخنرانی ها و تریبون های خود از آن یاد می کنند و وعده تحقق آن و تبدیل شدن هرمزگان به قطب ورزش های ساحلی را می دهند ولی همچنان اقدامی چشم گیر در این حوزه انجام نشده و ورزش های آبی و ساحلی در این استان مغفول مانده است.

در هرمزگان استعدادهای زیادی در زمینه ورزش های آبی و ساحلی وجود دارد که هر ساله مدال های خوش رنگی را در مسابقات کشور و جهان کسب می کنند اما آنچنان که در خور این استان ساحل نشین باشد به آن توجه کافی و لازم نشده است.

گسترش ورزش و تفریحات آبی و ساحلی در این استان سبب جلب هر چه بیشتر توریست و گردشگر داخلی و خارجی به این دیار می شود؛ هرچند که تفریحات دریایی در جزایر قشم و کیش تا حدودی پیشرفت کرده اما همچنان در سایر شهرستان ها و جزایر استان که زیر ساخت های طبیعی آن وجود دارد این امر تحقق نیافته است.

بندرعباس قدرت تبدیل شدن به قطب ورزش های آبی را دارد

محمدمهدی جهانبخش، مدیر سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس اواخر سال گذشته اظهار کرد: پایتخت هرمزگان، شهر بندرعباس قدرت تبدیل شدن به قطب ورزش‌های آبی کشور را دارد.

مدیر سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس با اشاره به شرایط اقلیمی و جغرافیایی هرمزگان تصریح کرد: با توجه به ساحلی بودن استان و وجود جزایر متعدد، شرایط و بستر مناسبی برای برگزاری رویدادهای مختلف به‌ویژه رویدادهای ورزشی که نقش بسزایی در توسعه استان در رشته‌های مختلف ورزشی دارد در این استان محیا است.

جهانبخش عنوان کرد: امیدواریم با حمایت‌های سایر دستگاه‌های فعال استان و نگاه خوب استاندار هرمزگان، شاهد اتفاقات خوبی درحوزه ورزش‌های ساحلی در استان باشیم.

با گذشت چندین ماه از این صحبت ها و با توجه به برگزاری المپیک های ورزشی در هرمزگان اما همچنان این استان در حوزه های ورزش و تفریحات آبی تلنگری خاص به خود ندیده است.

از همین رو از دست‌اندرکاران امر انتظار می‌رود، با نگاهی عمیق و بلند‌مدت پیگیر احداث دهکده ورزش‌های دریایی ساحلی در استان باشند، تا از این طریق هم شاهد ورود گردشگر بیشتر باشیم و هم اینکه استان در بعد ورزش‌های دریایی به توسعه برسد.

انتهای پیام/