تفکر بسیج الهام گرفته از بعثت نبوی و عاشورای حسینی/ کم کاری مسولان خیانت به شهداء و امت حزب الهی/ توافق هسته ای ابزار باج خواهی غربیان از مسئولان شده است
+ پ -
تفکر بسیج الهام گرفته از بعثت نبوی و عاشورای حسینی/ کم کاری مسولان خیانت به شهداء و امت حزب الهی/ توافق هسته ای ابزار باج خواهی غربیان از مسئولان شده است

ائمه جمعه استان هرمزگان اظهار کردند: بسیجی، صاحب تفکر جهادی و انقلابی است که با الهام از حماسه های تحول آفرین و تعالی بخشی همچون بعثت نبوی ،غدیر علوی و عاشورای حسینی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه استان اظهار کردند: بسیجی، صاحب تفکر جهادی و انقلابی است که با الهام از حماسه های تحول آفرین و تعالی بخشی همچون بعثت نبوی ،غدیر علوی و عاشورای حسینی راست قامت و استوار در برابر هر گونه بی عدالتی ،کژی ، ظلم و فتنه غیرتمندانه می ایستد و از همه وجود برای خدمت خالصانه و بی منت به خلق خدا سر از پا نمی شناسد.

کشورهای استکباری در برابر ملت ایران دست به بلوف سیاسی می زنند

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ، امام جمعه مردم هرمزگان در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس بااشاره به وجود جریان های سیاسی مختلف موجود در کشور گفت:  انقلاب و نظام اسلامی را یک قدرت مهم در جهان است لذا بسیجی هر روز باید بر بصیرت خود در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصای بیفزاید.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد:تشکیل بسیج توسط امام راحل نقش بسزایی در حفظ انقلاب اسلامی داشت و این قدرت باعث شده دشمنان جرات تعرض و دست درازی به این مملکت بزرگ و دارای تمدن ریشه دار و تاریخی را نداشته باشند.

وی حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آفریقای جنوبی نشانه قدرت ایران اسلامی دانست و افزود:کشورهای استکباری همچون امریکا در برابر ملت ایران دست به بلوف سیاسی می زنند ولی مرد عرصه عمل نیستند .

نعیم آبادی تاکید کرد:نظام اسلامی با وجود ولی فقیه دارای قدرت بوده و به سخنانی که می زند عمل می کند.
وی با تسلیت رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) عنوان کرد: سیاست به عنوان بخشی از آن باید بر مبنای احکام دینی می باشد به همین دلیل نیز زورگویان تاریخ همه ائمه (ع) را به شهادت رساندند.

نعیم آبادی با بیان اینکه در نظام مردم سالاری دینی تمام  امور باید مبنای دینی داشته باشند، خاطرنشان کرد:در مردم سالاری غربی هر چه مردم بخواهند صحیح تشخیص داده می شود این منجر به اعتراف رئیس جمهوری منتخب امریکا مبنی بر اشتباه بودن نظم سیاسی امریکا شد.

شورای نظارت برجام اقدام قاطعی انجام دهند

حجت الاسلام سعید آزادی،امام جمعه موقت قشم در نماز جمعه این هفته شهرستان قشم افزود : شورای نظارت برجام برای نقض برجام اقدام مقابل به مثل انجام دهد و نگذارد دشمن پرو شود .

وی افزود : اگر این اتفاق می خواهد بیفتند ما از شورای نظارت برجام توقع داریم که اقدام قاطع انجام دهند چراکه این عمل نقض قاطع برجام است .

امام جمعه موقت قشم با اشاره به تمدید دوباره تحریم ها علیه ایران گفت : رییس جمهور آمریکا یکسال شرایط اضطراری را علیه ایران تمدید کرد و مجلس سنای این کشور هم بحث تحریم ها که قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۶ به پایان برسد به مدت ده سال آمدند و این تحریم ها را نیز تصویت کردند که تحرم ها بار دیگر اجرا شود .

آزادی خطاب به برخی مسولان گفت : اگر مسولان درجمهوری اسلامی حواسشان به عملکردشان نباشد آنها را به جهنم می برد چرا که اگر خیانتی انجام دهند به شهداء و امت حزب الهی خیانت کرده اند و اگر با کم کاری مسولان خدایی ناکرده باعث شود مردم به نظام مقدس بد بین بشوند فاجعه و مصیبت برای آن مسوول است .

وی در بخش دیگری از سخنان خودبه جایگاه بسیج اشاره کرد و گفت : بسیج یک وجود و سازمانی است که اولیای الهی از اول تا آخر با خون خود آن را امضا کرده اند و هر کجا که نیاز باشد بسیج حضور دارد ،  خدا را باید بابت این نعمت شاکر باشم و در این مسیر حرکت کنیم .

آزادی به شاخصه های یک بسیجی اشاره کرد و افزود : ایمان بخدا و ائمه اطهار ، جهاد و بصیرت از مولفه هایی است که بسیجیان بحمدالله در جنگ و بعد از جنگ با آن پایبند بودند ،

آمریکا با تمدید تحریم‌های گذشته برجام را نقض کرده است

مختاری در اجتماع بسیجیان در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۵ آذر از حماسه عظیم اربعین حسینی به عنوان پدیده‌ای الهی و تجلی عشق یاد کرد و در تشریح برکات و آثار آن، گفت: راهپیمایی اربعین همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند سرمایه‌ای ارزشمند است که یکی از برکات آن این است که حرکتی خودجوش است.
وی حرکت اربعین را نیز حرکتی از این دست خودجوش عنوان کرد و با تأکید بر اینکه دست غیب الهی پشتیبان این حرکت است، ادامه داد: در این حرکت اتحاد عظیم جهانی را شاهد هستیم که استقبالی از حضور امام عصر (عج) است.
امام جمعه حاجی آباد با اعلام اینکه حدود هزار نفر از اروپا در راهپیمایی عظیم اربعین حضور یافته بودند به حضور گسترده مردم از آفریقا، پاکستان و دیگر کشورهای منطقه در این راهپیمایی اشاره کرد و تصریح کرد: در این راهپیمایی شعارهای بسیار هدفداری سر داده می‌شد.
مختاری ضمن تبریک هفته بسیج بیان داشت: بسیج عمل به تکلیف است و همین بسیج بود که به کشور اقتدار بخشید و این تفکر بسیجی امروز مرزهای ایران را هم عبور کرده و کشورهای غرب آسیا را فرا گرفته است و بسیج تبدیل به یک تفکر فرامرزی جهان اسلام شده است حفظ روحیه و تفکر بسیجی پایه های کشور را محکم می کند.
مختاری در بخش دیگر سخنان خود مردم امروز از سراب کمک آمریکا نا امید شده اند و کمکی که مسئولین می گفتند با برداشتن تحریمها از برجام بدست می آید امروز این کمک از دل و ذهن مردم ما پاک شده است و اگر کسی هست که این را قبوال ندارد بلند شود از پشت میزش و از مردم کوچه و بازار بپرسد مردم نسبت به اروپاو آمریکا ناامید شده اند.
مختاری افزود: اگر عده ای ناراحت این هستند که مردم نا امید نکنید بدانند همه این نا امیدیها حاصل بدعهدی امریکا است امریکایها هیچ گاه به وعده های خود عمل نکرده اند و نه عمل می کنند و رئیس جمهوری که خودش زیر برجام را امضاء کرد به تعهداتش عمل نکرد حالا ما می توانیم از دولت آینده امریکا انتظار داشته باشیم که پایبند به تعهداتش باشد.
مختاری تصریح کرد: مسئولین که برای توافق هسته ای اقدام کردند همیشه می گفتنند که این توافقات برای برداشتن تحریم ها و برداشتن فشار از روی جامعه است ولی نتنها فشاری که بر جامعه بود برداشته نشد و بلکه وسیله ای شد این توافق که غربیان از مسئولین ما باج خواهی کنند.

مسئولان به جای دعوای سیاسی و حزبی به اقتصاد مقاومتی بپردازند

حجت الاسلام و المسلمین عباس کثیر امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های این شهر تقوای الهی را وسیله نجات و رستگاری دانست و گفت: تقوی ملکه و وسیله ای است که باعث می شود مومن به راحتی به وظایف خود در راستای بندگی خداوند تبارک و تعالی عمل نماید.

وی افزود: با توجه به درگیری انسان با امور دنیا از قبیل تجارت ‘ثروت‘فرزندان‘نعمت ها وفتنه ها این تقوی است که می تواند انسان را سربلند و به سلامت خارج کند.

امام جمعه بندرچارک درادامه به ارتباط مستقیم نعمتهای الهی و تقوی پرداخت و  با اشاره به آیه ای ازقرآن کریم بیان کرد: عاقبت نیک و بهشت برین و  منزلگاه آخرت برای متقین است همانهایی که در دنیا خواهان برتری تکبرنیستند و اهل فسادوکناه نیستند.

خطیب نماز جمعه شهرچارک درادامه خطبه هایشان به بحث نماز اول وقت و اهمیت آن وسفارشهای فراوان به نمازجماعت پرداخت و به حدیثی ازپیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم اشاره نمود و گفت: پیامبرفرمودند: همیشه نماز را به جماعت بخواند(درهرحالی که باشد)درسفر و حضور در وطن(درروز قیامت از پل صراط همانند برق عبور خواهیدکرد و در زمره سابقین و اولین اشخاصی قرار خواهیدگرفت که به بهشت داخل می شوند.

بسیج حافظ و مدافع نظام و انقلاب است

حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان ضمن تسلیت به مناسبت دهه آخر صفر و با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) اظهار کرد:اگر تمام کائنات کافر شوند برای ضرری نداردوهمچنین اگر تمام مردم هم با تقوا شوند برای خداوند سودی در بر نخواهد داشت.

وی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به همه نماز گزاران افزود:انقلاب ما رویدادهای سخت و دشواری را پشت سر گذاشته است و اتفاقات گوناگونی مانند ترورهای بسیاری از عزیزان ما که در انقلاب نقش مهمی داشتند صورت گرفته اما الحمدالله اول به لطف خداوند متعال و دوم با مدیریت و درایت حضرت امام خمینی (ره) و همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنار بسیج مردمی،دشمن نتوانسته است کوچکترین آسیبی به انقلاب ما وارد سازد.

امام جمعه موقت رودان تصریح کرد:حضور به موقع و فعال بسیج در هر جایی که انقلاب نیاز دارد یکی از عناصر مهم و بازدارنده در مقابل هر گونه تهدید دشمنان است و بسیج نشان داده است که درهمه جا حاضر بوده ودر واقع حافظ ومدافع نظام وانقلاب است.

حجت الاسلام مهدوی  با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با بسیجیان نمونه سراسر کشور گفت:رهبر انقلاب اسلامی در این دیداربر اولین مسئله ای که بسیار تاکید داشتند بالا بردن بصیرت و آگاهی بسیجیان بود و همچنین بر هم افزایی بسیج تاکید بسیاری داشته یعنی اینکه از همه اقشار در بسیج باشند و فعالیت بکنند.

وی درادامه با اشاره به هفتم آذرماه روز وقف یادآورشد:ما باید هم وقف را احیا بکنیم و هم موقوفات ،در احیای موقوفات دچار مشکل نیستیم و الحمدالله این کار صورت می گیرد اما در احیای وقف هنوز دچار مشکل هستیم یعنی اینکه باید در زمینه های مختلف ،ازدواج جوانان و چاپ و نشر کتب مختلف وقف صورت گیردو این فرهنگ در بین ما احیا شود.

مسئولان مراقب نفوذ ونیرنگ دشمن باشند

امام جمعه شهرستان پارسیان با گرامیداشت هفته بسیج اذعان داشت: بسیجی تنها به نام و نشان و پرونده محدود نمی گردد ، بلکه بسیجی، صاحب تفکر جهادی و انقلابی است که با الهام از حماسه های تحول آفرین و تعالی بخشی همچون بعثت نبوی و غدیر علوی و عاشورای حسینی راست قامت و استوار در برابر هر گونه بی عدالتی ،کژی ، ظلم و فتنه غیرتمندانه می ایستد و از همه وجود برای خدمت خالصانه و بی منت به خلق خدا سر از پا نمی شناسد.

وی با اشاره به دیدار بسیجیان با مقام معظم رهبری و تشریح پنج سر فصل مهم در برنامه ریزی های بسیج تأکید کرد:مسئولان مراقب نفوذ و گرداب نیرنگ های دشمنان قسم خورده انقلاب باشند وعزت انقلاب اسلامی را که مدیون شهدای عزیز است را با چیزی معامله نکنند.
امام جمعه شهرستان از اجرای برنامه های متنوع هفته بسیج از بسیجیان در تجمع امروز با حضور سردار باقر زاده تشکر و عنوان داشت:اقدامات بسیج پارسیان در نهضت عمرانی ، محرومیت زدایی، طرح صالحین،برگزاری اردوهای زیارتی و یادواره شهدا در سطح شهرستان قابل تقدیر است.

رییس شورای فرهنگی شهرستان از حواشی به وجود آمده در سطح کشور انتقاد و تصریح کرد:آرامش مردم را با دو قطبی کردن جامعه بهم نزنیدچرا که مسأله اصلی کشور سرانجام برجام و یا انتخابات نیست بلکه رکود اقتصادی، صنایع نیمه تعطیل، بیکاری ،حاشیه نشینی و بحران های اجتماعی و فرهنگی است.

وی حادثه حله عراق را که به شهادت ده ها نفر از زائران اربعین منتهی شد را به ملت ایران و عراق تسلیت و اعلام کرد: تا ریشه کن شدن گروههای تکفیری جهاد ادامه دارد و این قبیل خیانت ها تحفه های آمریکا به منطقه است.

امام جمعه شهرستان به بد عهدی های آمریکا با تمدید یک ساله وضعیت اضطراری و تمدید ده ساله اشاره کرد و عنوان داشت :پیام شهدای گمنام این است که هرگز زیر بار ذلت آمریکایی نخواهیم رفت چرا که مکتب ما حسینی و رهبر ما خامنه‌ای است.
وی از گرانی های موجود در بازار انتقاد و بر خورد قاطعانه مسؤلان را خواستار شد.

امام جمعه شهرستان از نیروهای انتظامی به جهت کشف قاچاق سازمان دهی شده و دستگیری شرور مسلح منطقه قدردانی نمود.
وی مرحوم شایان فر را فردی بسیجی و روشنگر خط فتنه و نفاق دانست و توصیه کردیاد همه شهدا به خصوص شهید روایت گر خطوط مقدم مقاومت، محسن خزاعی را زنده نگه دارید.

آمریکا برجام را نقض کند ما آن را به آتش می کشیم

خطیب جمعه کیش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عدم اعتماد به آمریکا اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با اینکه بارها فرموده بودند که به آن ها اعتمادی نیست اما اجازه دادند تا سیستم دیپلماسی کشور به کار خود ادامه دهد به همین منظور انتظار می رود از سوی دولت و مجلس در برابر تصویب این تحریم در مجلس آمریکا و تایید آن از سوی رئیس جمهور این کشور پاسخ قاطع و دندان شکنی داده شود تا رشادت، شجاعت و استقلال مردم ایران بار دیگر به تصویر کشیده شود.

وی تصریح کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اگر آمریکا برجام را نقض کند ما آن را به آتش می کشیم. این چه توافق و برجامی است که ما حتی اجازه خرید یک هواپیما را نداشته باشیم. این برجام به چه دردی می خورد.

امام جمعه کیش تاکید کرد: ملت ایران و جمهوری اسلامی با وحدت و همدلی مردم و نیروهای مسلح از تمام حقوق ملت در تاریخ معاصر و امروز به فضل خدا دفاع خواهد کرد و در زمان، پاسخ قاطع و مناسبی به این تهدیدها و تحریم ها خواهد داد.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج نیروی ارزشمندی است با تبریک هفته بسیج به سلحشوران بسیجی سراسر کشور به خصوص جزیره مرجانی کیش اظهار کرد: امروز چشم های بسیاری از مستضعفان جهان اسلام به نیروهای مردمی بسیج دوخته شده است.

امام جمعه کیش افزود: بسیج لشکر مخلص، پرکار، بی ادعا، متدین، بصیر و آگاهی است که از همه صنوف و طبقات مردم در آن حضور دارند.

فیش های نجومی در برنامه های بسیج جایی ندارد

حجت الاسلام والمسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع سه هزار نفری نمازگزاران مینابیضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج متعلق به حزب و جریان خاصی نیست و متلق به انقلاب و نظام بوده و آنقدر بزرگ است که در پیمانه هیچ حزب و گرهی نمی گنجد.

خطیب جمعه میناب افزود: فعالیت بسیج در عرض خدمات دولت ها نیست ،نبوده و نخواهد بود بلکه مکمل و در طول خدمات دولت ها حرکت می کند و به دور از فیش های نجومی کارهای سخت را انجام می دهد.

وی بیان کرد: تمامی برنامه های بسیج به موقع،قاطع سریع و شکننده است اهل لبخند نبوده و به درو از دهن بینی و تندروی در برقراری امنیت ،محرومیت زدایی و سازندگی در کشور با اقتدار تلاش می کند.

وی تاکید کرد: آمریکا با طرح ریزی داعش برای اختلاف بین شیعه و سنی تلاش می کند و نمی داند با این حرکت غیر انسانی افرادی نادان، اتحاد و انسجام مسلمین در جهان محکم و در پایبندی به ارزش های اسلامی استوار تر خواهد بود.

امام جمعه میناب گفت: مسئولین با اشرافیت کامل هر گونه حرکت و برنامه های استکبار جهانی در منطقه را خنثی کنند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff