تفکر بسیجی حافظ ارزش های نظام و انقلاب اسلامی است
+ پ -
تفکر بسیجی حافظ ارزش های نظام و انقلاب اسلامی است
مدیر آموزش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس:

تفکر بسیجی حافظ ارزش های نظام و انقلاب اسلامی است

مدیر آموزش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به اینکه شجره طیبه بسیج نماد عزم ملی است گفت: با گسترش تفکر بسیجی در جامعه می توان تمامی عرصه های وسیع و پیچیده را مدیریت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سرهنگ احمد یار محمدی مدیر آموزش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ویژه برنامه ” یادواره شهدای مدافع حرم” که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) و بر مزار شهدای گمنام برگزار شد با اشاره به اینکه بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس یادگار دوران ۸ دفاع مقدس بوده و وظیفه آن حفظ آثار و نشر ارزش های دوران پرشکوه ملت ایران به نسل حاضر و آینده در داخل و خارج از کشور است گفت: شجره طیبه بسیج نماد عزم ملی در مقابله با همه تهاجم های ، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و اجتماعی است.

وی افزود: گسترش تفکر بسیجی در جامعه می تواند تمامی عرصه های که وسیع و پیچیده را مدیرت کند همانگونه که در دوران دفاع مقدس حضرت امام (ره) و بزرگان ما این کار را کردند و با به کار گیری این نیروی قوی که برگرفته از قدرت لایزال الهی بود ما توانستیم در مقابل همه کفه های ترازوی جنگ بایستیم.

یارمحمدی با اشاره به تاریخ جنگ های جهانی و جنگ ایران و عراق اظهار کرد: عراق زمانی که به ما حمله کرد پنجمین کشور مدرن زمینی دنیا بود با امکانات بلوک شرق، اما با وجود این انقلاب نوپای اسلامی با همت جوانان بسیجی و نیروهای مردمی که در کنار نیروهای مسلح ایستادگی کردند موجب شد تا کمترین تلفات جانی و مالی نسبت به جنگ های جهانی که فاجعه ای برای ایران و جهان بود رخ دهد.

وی تاکید کرد: تاریخ دفاع مقدس هم باید شناخته شود و هم باید برای نسل های بعد تبیین شود همچنان که اگر زینب در کربلا نبود، تاریخ کربلا در کربلا باقی می ماند امروز هم این زنان ایران اسلامی هستند که باید این رسالت را زینب وار به سرانجام برسانند.

این مقام مسئول در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه اگر رشادت های بسیج هم امروز شناخته نشود به بسیج که با کمترین آموزش و کمترین تجربه جنگی با تمام وجود به مقابله با دشمن رفت ظلم شده است تاکید کرد: تمامی آنچه تا امروز نوشته شده تنها بخش کوچکی از دریای بیکران روایت های دفاع مقدس است که همچنان گفته نشده باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه ملت ها می توانند جنگ را که یک تهدید بزرگ برای آن هاست به فرصت و سرمایه تبدیل کنند،افزود: بالاترین خسارت از نظر مکتب ما ذلت معنوی است که به شرط عزم ملی ، خرد مسئولان و مدیریت جهادی می شود از آن جلوگیری کرد.

یار محمدی به مطالبه رهبری در رابطه با ثبت و ضبط و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس افزود: آنچه امروز ثبت شده یک هزارم وقایع دوران مقدس و ایستادگی رزمندگان نیست

وی با بیان اینکه نویسندگان تاریخ را گاه به دشنه، رشوه و عشوه می نویسند و اگر مستندات جنگ به درستی جمع آوری نشود در آینده تاریخ به گونه ای دیگر روایت می شود افزود: این نخستین مرتبه ای است که ملت ایران تاریخ سرنوشت خود را با دست های خود می نویسد.

یارمحمدی به ظلم صورت گرفته توسط شورای امنیت در جهان در رابطه با جنگ ایران و عراق اشاره کرد و افزود :این شورا پس از ۱۱ سال از وقوع جنگ تحمیلی، عراق را متجاوز اعلام کرد، در حالکیه در سال ۱۳۷۰ که عراق به کویت حمله کرد تنها چند ساعت پس از وقوع جنگ همین شورا عراق را به عنوان متجاوز معرفی کرد.

وی با اشاره به نقش ارزشمند زنان در ۸سال دفاع مقدس یادآور شد: جنگ تنها داخل جبهه ها نبود و بسیاری از حوادث جنگ در داخل خانه ها، دلها، راه ها و مجامع بین المللی رخداد.

مدیر اموزش بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با تاکید بر اینکه بسیاری از افراد در ۸ سال دفاع مقدس در پشت جبهه بودند اما پشت به جبهه نکردند اظهار کرد: اگر زن ها حماسه جنگ را نمی سرودند و  جنگ میان خانه ها ارزش تلقی نمی شد مردها اراده و انگیزه جنگ را نمی یافتند

وی تصریح کرد: شیرزنان ایران اسلامی در دفاع مقدس نشان دادند زن مسلمان  ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشمان زنان جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود. می توان سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه سیاسی سنگر سازی جدید کرد و فتوحات بسیاری ایجاد کرد.

ابراهیم خادمی زاده فرمانده سپاه کیش نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اهمیت ساری و جاری شدن تفکر بسیجی در جامعه گفت:اگر تفکر بسیجی در جامعه حفظ شود به مملکت آسیبی نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه درروز رستاخیزسه طایفه شفاعت می کنند و شفاعتشان پذیرفته می شود که یکی از آن ها شهدا هستند اظهار کرد: امید است ما هم مورد شفاعت شهدا قرار بگیریم. شهدای مدافع حرم که از جان و مال خود گذشتند تا امروز ما در امنیت و سلامت زندگی کنیم.

خادمی زاده خاطر نشان کرد: امروز جوانان دلیر وشجاع ما در سوریه و عراق در مقابل جریان تکفیری و ضد اسلام که استکبار پشتیبان آن ها است ایستاده اند تا ما در امنیت و سلامت زندگی کنیم و به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر امروز آن ها در خارج از مرزهای ما ایستادگی نمی کردند امروز باید در مرزها و داخل کشور با آن ها روبرو شده و مبارزه می کردیم.

مراسم یادواره شهدای مدافع حرم با حضور مسئولان و مردرم پس از غبارروبی از مزار شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

۳۰آبان تا ۶ آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایرانب ه عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است. امام خمینی(ره) در ۵ آذر ۱۳۵۸ فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعین را صادر کرد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff