تفاوت ۱۶ آذر رئیسی و روحانی/ ردیف اول به دانشجویان رسید

نشست آیت‌الله رئیسی با دانشجویان که به مناسبت ۱۶ آذر برگزار شد، نسبت به گذشته تفاوت‌های قابل توجهی داشت که شاید مهم‌ترین آن نشستن دانشجویان در ردیف اول و در کنار رئیس‌جمهور بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نشست آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور با دانشجویان که روز گذشته به مناسبت ۱۶ آذر برگزار شد، تفاوت‌های قابل توجهی نسبت به نشست‌های سال‌های گذشته و برنامه‌های دانشجویی دولت تدبیر و امید داشت، تفاوت‌هایی که شاید به دلیل شلوغی برنامه‌های روز دانشجو و سخنان صریح دانشجویان دیده نشد.

*  ردیف اول به دانشجویان رسید

مهم‌ترین تفاوت این دیدار دانشجویی با دیدارهای که رئیس دولت قبل با دانشجویان داشت، نشست دانشجویان در ردیف اول و در کنار رئیس جمهور بود.

این در حالی است که در سال‌های گذشته، تعداد زیادی از مسئولان و وزرا در کنار روحانی می‌نشستند و در روزی که به دانشجو اختصاص داشت، جایی برای دانشجو در ردیف اول در کنار رئیس جمهور نبود.

* صمیمت دانشجویان و رئیس‌جمهور

نکته بعدی صمیمیتی بود که میان دانشجویان و رئیس‌جمهور دیده در نشست ۱۶ آذر دیده شد.

این صمیمت موجب شد تا دانشجویان در این نشست جدای اینکه پشت تریبون سخنان خود را با صراحت مطرح کردند، فرصت‌های دیگری را هم برای گفت وگو با رئیس‌جمهور و بیان نکات خود داشتند.

دانشجویان در نشست ۱۶ آذر اخیر جدای اینکه اگر انتقادی داشتند با صراحت مطرح کردند، از سویی هم اگر پیشنهاداتی برای کمک به دولت داشتند، آن را شخصا به رئیس جمهور ارائه کردند.

* دیدار رئیس جمهور با اساتید دانشگاه

دیدار رئیس جمهور با اساتید دانشگاه شریف و برگزاری یک نشست هم‌اندیشی با اساتید هم از نکات قابل توجه این نشست بود. آیت‌الله رئیسی به جای اینکه با مستقیم با خودرو  به سالن برنامه ویژه رو دانشجو برود، زودتر وارد دانشگاه شد و قبل از برگزاری مراسم دانشجو ضمن دیدار و گفت‌وگو با اساتید از نمایشگاه دستاوردهای علمی و تحقیقاتی دانشگاهیان دانشگاه شریف هم بازدید کرد.

* فرار رئیس دولت قبل از انتقادات دانشجویان

در سال‌های آخر دولت و تدبیر و امید و در زمانی که انتقادات زیادی به عملکرد و سیاست‌های دولت وجود داشت، نشست‌های ۱۶ آذر رئیس‌جمهور وقت، با حضور کمتری از دانشجویان برگزار می‌شد و گاهی هم رئیس دولت سعی می‌کرد برای فرار از انتقادات نمایندگان اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی، یا به دانشگاه نرود یا نشست روز دانشجو را در دانشگاه‌های تهران که دانشجویان بیشتری دارند، برگزار نکند.

دانشجویان در دولت گذشته همواره نسبت به اینکه صدایشان شنیده نمی‌شد، انتقاد داشتند، اما آیت‌الله رئیسی نشان داده تلاش دارد تا همواره صدای دانشجویان را بشنود.

آیت‌الله رئیسی البته در زمان آغاز سال تحصیلی جدید هم وقتی به دانشگاه تهران رفت، بعد از مراسم با حضور در محوطه دانشگاه در جمع دانشجویان فرصتی را برای شنیدن دیدگاه‌های دانشجویان در نظر گرفت، این در حالی است که براساس روند هرساله، تشکل‌های دانشجویی در مراسم آغاز سال تحصیلی فرصتی برای بیان دیدگاه‌های خود پیدا نمی‌کردند.

انتهای پیام/