تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند
+ پ -
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک گفت: این دنیا با دنیای آخرت تفاوت زیادی دارد که ما نباید در محاسبه دچار اشتباه شویم زیرا این دنیا محل کاشتن و آن دنیا نیز محل استفاده بردن از کاشته های خود است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: همیشه برای انسانها این سوال بوده است که چه کسانی نزد خداوند برتراند و نشانه برتری و عزیز بودن نزد خداوند چیست؟

وی افزود: این دنیا با دنیای آخرت تفاوت زیادی دارد که ما نباید در محاسبه دچار اشتباه شویم زیرا این دنیا محل تلاش و کاشتن و آن دنیا نیز محل استفاده بردن از کاشته های خود است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک خاطر نشان کرد: در این دنیا فقیر و یا ثروتمند بودن، ضعیف یا قدرتمند بودن، بیمار و یا سالم بودن نشانه عزیز بودن نزد خداوند نیست بلکه امتحانی برای مردم است و این دنیا محل پاداش گرفتن نیست.

وی عنوان کرد: خداوند دوستدار انسانهایی است که نیکوکار، اهل تقوا، توبه کننده، صابر، توکل کننده به خداوند، برقرار کننده قسط و عدل در جامعه باشند و خداوند افرادی که صفاتی چون: تجاوز کننده از حق، مفسد، کافر، ظالم، خودخواه، خودپسند، خیانتکار و مسرف دارند را دوست ندارد.

حسینی نژاد افزود: این صفات میزان و معیاری است که دوستی خود را با خدا و دوستداری خداوند را با خود بسنجیم و هیچ انسانی شرایط خوب یا بد زندگی کنونی خود را نباید دلیل دوست داشتن و یا نداشتن خداوند بداند.

وی با اشاره به برگزاری هفدهمین مجمع عمومی شورای عالی مدارس اهل سنت گفت: بزرگترین اجتماع دینی علمای اهل سنت جنوب کشور در بستک برگزار شد که به مدت دو روز بزرگان و اندیشمندان از سه استان جنوبی کشور برای شرکت در هفدهمین مجمع عمومی شورای عالی مدارس اهل سنت و جماعت جنوب کشور در بستک حضور پیدا کردند تا با برنامه ریزی یکپارچه بتوانند دین خدا را در جامعه اجرا کنند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در پایان از زحمات نیروی انتظامی شهرستان برای برقراری امنیت و آرامش در شهرستان قدردانی کرد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff