تفاهم‌نامه توسعه رشته‌های معدن آموزش و پرورش به امضا رسید

بیت اللهی از امضاء تفاهم نامه همکاری با شرکت ” آک کهور ” برای توسعه رشته معدن در هنرستان پسرانه حکیم نظامی منطقه فین برای اولین بار در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ایرج بیت الهی گفت: در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی و برنامه ششم توسعه آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش، تفاهم نامه توسعه رشته معدن با شرکت آک کهور منطقه فین امضاء شد.

وی افزود: مطابق این تفاهم نامه و برای اولین بار در آموزش و پرورش استان هرمزگان، توسعه رشته معدن و کیفیت بخشی به آموزش این صنعت در هنرستان پسرانه حکیم نظامی منطقه فین را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد: تفاهم نامه در ۵ ماده جهت تعهدات اداره کل آموزش و پرورش و شرکت آک کهور برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ تنظیم شده و به مدت ۳سال اعتبار دارد .

بیت اللهی بیان کرد: استان هرمزگان دارای انبوهی از معادن با تنوع مواد معدنی شامل سنگ آهن، گچ، نمک، کرومیت، آهک، دولمیت و سایر کانی های می باشد که سالانه قریب به ۸۰ درصد صادرات و واردات مواد معدنی از طریق اسکله شهید رجایی بندرعباس صورت می پذیرد.

به گفته وی، بیشتر کارشناسان و تکنسین های مورد نیاز معادن و اسکله از خارج استان تامین می شود و تربیت نیروی انسانی ماهر بر اساس نیاز بازار کار از وظایف آموزش های فنی است و امیدواریم با در آینده نزدیک شاهد رشد و بالندگی جوانان استان در زمینه صنایع معدن باشیم.

انتهای پیام/