تغییر سیاست گوگل در قبال سیستم عامل کروم
+ پ -

  شرکت گوگل برای جذب برنامه‌نویسان متخصص برای نوشتن نرم‌‌افزارهای مناسب برای سیستم عامل کروم، سیاست‌های پیشین خود را تغییر داده و این امکان را برای تمامی شرکت‌ها فراهم ساخته است تا بتوانند برای این سیستم عامل، نرم‌افزار تولید کنند. شرکت گوگل در طول سال اخیر تلاش فراوانی برای ارتقای کیفیت نرم‌افزاری سیستم عامل خود […]

 

شرکت گوگل برای جذب برنامه‌نویسان متخصص برای نوشتن نرم‌‌افزارهای مناسب برای سیستم عامل کروم، سیاست‌های پیشین خود را تغییر داده و این امکان را برای تمامی شرکت‌ها فراهم ساخته است تا بتوانند برای این سیستم عامل، نرم‌افزار تولید کنند.

شرکت گوگل در طول سال اخیر تلاش فراوانی برای ارتقای کیفیت نرم‌افزاری سیستم عامل خود یعنی کروم داشته است ولی در این راه موفق نبوده است.
ابتدا سیاست‌های این شرکت مبتنی بر ساخت نرم‌افزارهای انحصاری برای این سیستم عامل بوده است ولی به‌تدریج این سیاست دستخوش تغییر گشته است.

شش ماه پیش بود که گوگل تصمیم گرفت تا با تعداد محدودی از شرکت‌های تامین کننده نرم‌افزار برای سیستم عامل همراه خود یعنی اندروید، برای تولید نرم‌افزارهای کروم همکاری کند ولی در طول این ۶ ماه عملا تغییر خاصی در این سیستم عامل ایجاد نشد تا سرانجام مقاومت گوگل درهم شکسته و با اتخاذ تصمیمی که به‌نظر صحیح می‌رسد، به تمامی تولیدکنندگان نرم‌افزاری که برای تلفن‌های همراه اندرویدی به توسعه برنامه مشغول هستند اجازه تولید نرم‌افزار برای کروم را داد.

این امر می‌تواند به یک انقلاب نرم‌افزاری برای این سیستم عامل منتهی شود و محبوبیت ان را در میان کاربران به‌شدت بالا ببرد ولی در عین حال خطر بزرگی نیز برای گوگل در این راه وجود دارد زیرا بالا رفتن حجم نرم‌افزارها با بالا رفتن خطرات امنیتی و هزینه چک کردن نرم‌افزارها از نظر حاوی بودن بدافزار و ویروس همراه خواهد بود که البته گوگل تصمیم گرفته است تا این ریسک را تقبل کند

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff