تغذیه با شیر مادر بهترین راه تامین مواد مورد نیاز شیرخواران است
+ پ -
تغذیه با شیر مادر بهترین راه تامین مواد مورد نیاز شیرخواران است

کارشناس مسئول سلامت کودکان مرکز بهداشت استان گفت:شیر مادر سرشار از مواد مغذی و دارای انواع ویتامین ها است و بهتر از هر چیز دیگری رشد فرزند دلبند شما را تضمین می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوریاس ؛ شیرین سلطانی ،کارشناس مسئول سلامت کودکان مرکز بهداشت استان اظهار داشت:تغذیه با شیر مادر بهترین را تامین مواد مغذی مورد نیاز شیرخواران است و باید کودکان را تا پایان ۶ ماهگی فقط با شیر مادر تغذیه کنید .

وی افزود: شیر مادر سرشار از مواد مغذی  و دارای انواع ویتامین ها است و بهتر از هر چیز دیگری رشد فرزندرا تضمین می کند و کودکی که در دوران اولیه زندگی خود تغذیه مناسب داشته باشد به رشد و پرورش جسمانی کامل دست یافته و در آینده فردی تندرست و شاداب خواهد بود .

این کارشناس مسئول سلامت بهداشت استان تصریح کرد: مادران شیر ده توجه کنند که گاه لازم است ( مادری که در خارج از منزل اشتغال داشته ) شیرتان را بدوشید و با فنجان ، استکان ، قاشق ، سرنگ به کودک بخورانید .

وی ادامه داد: در مواردی که نو زاد نارس ، شیر خوار در بیمارستان بستری باشد ، یا در شرایط و موارد خاص و معدودی که به دلیل بیماری مادر و کودک و یا هر علت دیگری مکیدن و تخلیه پستان توسط کودک برای مدتی مقدور نباشد برای جلو گیری از احتقاق پستان دوشیدن شیر  لازم و کمک کننده خواهد بود مانند تغذیه شیر خوارانی که به دلیل نقایص لب و دهان و امثال آن قادر به میکیدن نیستند.

کارشناس مسئول سلامت کودکان مرکز بهداشت استان خاطرنشان کرد: قبل از دوشیدن  کمی استراحت کنید یک لیوان شیر ، آب میوه ، چای کم رنگ یا سوپ بخورید زیرا مایعات گرم بیشتر از مایعات سرد به ترشح شیر کمک می کند و توجه داشت داشته موقع دوشیدن شیر در وضعیت راحتی بنشینید و ظروف  شیشه ای اولین انتخاب و ظروف پلاستیکی سخت شفاف انتخاب بعدی برای ذخیره کردن شیر است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff