تعیین غرامت ۸۰۰ میلیون تومانی برای هر جان‌باخته در مسجدالحرام
+ پ -
تعیین غرامت ۸۰۰ میلیون تومانی برای هر جان‌باخته در مسجدالحرام

بنا به گفته معاون امور حج سازمان حج و زیارت رژیم سعودی برای هر جان‌باخته و نقص عضو در حادثه مسجدالحرام، یک میلیون ریال سعودی معادل ۷۹۸ میلیون تومان با ارز دولتی و ۹۲۰ میلیون تومان با ارز بازار، غرامت می‌پردازد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید محمدی از پرداخت غرامت به جان‌باختگان و مجروحین مسجدالحرام توسط رژیم سعودی خبر داد و گفت: مقرر شد دولت سعودی به خانواده جان باختگان این حادثه ناگوار مبلغ یک میلیون ریال سعودی غرامت بدهد.

معاون امور حج سازمان حج و زیارت ادامه داد: همچنین قرار شد رژیم سعودی به هر زائری که در این حادثه دچار نقص عضو شده نیز یک میلیون ریال سعودی و هر مجروحی که در بیمارستان‌های مکه دارای پرونده باشد ۵۰۰ هزار ریال سعودی غرامت بپردازد.

براساس این گزارش، هم‌اکنون هر یک ریال عربستان سعودی با نرخ دولتی ۷۹۸۰ ریال ایران است.

بنابراین بابت هر جان‌باخته و نقص‌عضوی در حادثه مسجدالحرام ۷ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال و هر مجروح پرونده‌دار ایرانی ۳ میلیارد و۹۹۰ میلیون ریال غرامت پرداخت می‌شود.

در ضمن قیمت ریال سعودی هم‌اکنون در بازار آزاد ایران ۹۲۰۰ ریال است که با این حساب هر جان‌باخته و نقص عضوی در حادثه مسجدالحرام ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و هر مجروح پرونده‌دار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال غرامت از دولت سعودی دریافت می‌کند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff