تعیین امامت با رای مردم خلاف صریح قرآن و سنت پیامبر (ص)است
+ پ -
تعیین امامت با رای مردم خلاف صریح قرآن و سنت پیامبر (ص)است

امام جمعه موقت سیریک با بیان اینکه امامت و ولایت در دین اسلام امری انتصابی است،اظهار کرد: بیان حرف های دشمنان و معاندان نظام از شخصی که خود یک روحانی و ملبس به لباس روحانیت است جای تامل دارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی، امام جمعه موقت شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت: مسئله ولایت فقیه بمعنی اصل اسلام  ناب محمدی (ص) است و امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی از مسئولان نظام شنیده می شود که تعیین امامت کار مردمی است و تعیین آن از عهده  مردم بر می آید که پذیرش این موضوع خود خلاف صریح قرآن و سنت پیامبر (ص)است.

وی افزود:حضرت حق در قرآن کریم سوره بقره آیه۱۲۴می فرماید “و اذا بتلی ابراهیم ربه بکلمات فاتمهن قال انی جاعلک للناس اماما….”خداوند در این آیه خطاب به ابراهیم می گوید:”همانا من تو را به عنوان امام،پیشوای مردم قرار دادم” و در دین اسلام تعیین امامت یک امری الهی و شرعی است .

خلیلی با بیان اینکه امامت و ولایت در دین اسلام امری انتصابی است،اظهار کرد: بیان این مسئله از شخصی که خود یک روحانی و ملبس به لباس روحانیت است جای تامل دارد که چرا در جامعه برای اذهان عمومی حرف های دشمنان و معاندان نظام را به زبان می آورد.

وی با اشاره به اینکه امامت در فرهنگ و اندیشه امامی جزو اصول است،یادآور شد:دشمن پیش از آنکه فقیه را از صحنه سیاست بیرون کند ،فقه راخارج می کند لذا پیش از آنکه ولی را از صحنه  سیاست بیرون براند و ائمه را منزوی کند ولایت و امامت را منزوی می کند.

خلیلی تصریح کرد: تاریخ به درستی خود گواه این موضوع است و به ما می آموزد که هیچ گاه امام را قبل از امامت خانه نشین نکردن بلکه ابتدا ریشه امامت را زدند و بعد امام را خانه نشین و منزوی کردند.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک یکی از اهداف بزرگ دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را خارج کردن ولایت فقیه از صحنه دانست و تاکید کرد: دشمنان اسلام به خوبی به این باور رسیده اند که راه ضربه و شکست نظام مقدس شکاف میان ولایت فقیه و مردم  است ازاین رو همه هدف دشمنان داخلی و خارجی ضربه به این اصل است و پذیرش آن درد برای جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه امامت را از عرش به فرش و از انتصاب به انتخاب کشیدن به معنی زیر پا گذاشتن  تمام اصول قرآن وسنت پیامبر اکرم(ص) است، اظهار کرد: تکرار تاریخ و درس نگرفتن از گذشته بدین معنا است که ما به اصل ولایت و امامت شک داریم و در پذیرش آن به یقین نرسیده ایم.

خلیلی بیان کرد: دشمن به دنبال امام بی امت و امت بی امام است چرا که امت بی امام مثل گوسفند بی چوپان است و طعمه راحتی برای گرگ هاست.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک تصریح کرد: ولایت و تعیین مصداق صاحب ولایت دست مردم و دست پیامبر(ص)نیست بلکه تعیین ولی حاکمیت برمردم فقط  دست حضرت حق است ولا غیر.

وی با بیان اینکه ولایت و حکومت به یک معنی نیستند،خاطرنشان کرد:حکومت یکی از شئون ولایت است پس باید هر شخصی به خودش اجازه ندهد که در زیر سایه نظام و انقلاب بخواهد به اسلام و جامعه اسلامی خیانت کند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff