تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 351288
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از نمازجمعه استان هرمزگان؛

تعهد FATF زمینه ساز سوءاستفاده استکبار جهانی است /لزوم برخود قاطعانه مسئولان با حقوق های نجومی/فریاد عاشورایی رهبرانقلاب تصلی بر داغ بازماندگان منا بود

امام جمعه استان هرمزگان اظهار کرد: نباید با توافق ضد پولشویی FATF دست خودمان برای کشور محدودیت ایجاد کنیم چرا که این تعهدنامه‌ها به ضرر جمهوری اسلامی ایران است.

تعهد FATF زمینه ساز سوءاستفاده استکبار جهانی است /لزوم برخود قاطعانه مسئولان با حقوق های نجومی/فریاد عاشورایی رهبرانقلاب تصلی بر داغ بازماندگان منا بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛امام جمعه پارسیان با اشاره به حادثه غیر قابل وصف منا در سال گذشته و کشته شدن هزاران مسلمان گفت:فاجعه منا حادثه ای نیست که بتوان از کنار آن به سادگی گذشت، اگر چه رسانه های وابسته به غرب و جبهه استکبار به سان همه اتفاقات ظالمانه ای که به دست آل سعود در حال انجام است،به دنبال سرپوش گذاشتن و فراموشی آن است .

وی این حادثه را به تنهایی برای به اضمحلال کشاندن حکام آل سعود کافی دانست و گفت:تنها یک فریاد عاشورایی است که دل داغ دیده بازماندگان حادثه منا را آرام بخشیده و ان فریاد انقلابی امام خامنه‌ای است، فریادی که در پیام قاطع حج امسال متجلی شد.
خطیب نمازجمعه پارسیان وظیفه همگان را در قبال بازخواست حکام ال سعود مهم دانست و تأکید کرد:همه علمای اسلام از فرصت اعیاد قربانی و غدیر برای معرفی چهره واقعی آل سعود و بازخوانی حادثه منا حداکثر استفاده را ببرند.

میرزایی از جریان سیاسی و رسانه ای که توان نظامی ایران را هدف قرار داده انتقاد و یادآور شد:در مقایسه با کشورهای دیگر سهم بودجه برای امورات نظامی بسیار کمتر است و این گونه اظهارات به صلاح نیست و نباید انتظار داشت با از بین رفتن نیروی نظامی درهای اقتصاد باز گردد،بلکه باید منتظر داعش و سایر گروههای تروریست در داخل کشور باشیم.
امام جمعه پارسیان شرایط سیاسی و امنیتی مردم بحرین را بسیار وخیم اعلام کرد و گفت:رژیم آل خلیفه با گستاخی هر چه تمام تر اقدام به دستگیری و شکنجه روحانیت متعهد بحرین نموده و ضمن جلوگیری از اقامه نمازجمعه و جماعت و منع سخنرانی در مساجد و حسینیه ها و لغو تابعیت علما به خصوص آیت الله شیخ عیسی قاسم موجب بروز یک فاجعه انسانی شده ، لذا بعد از نماز همراه با ملت بزرگ ایران اقدامات ال خلیفه را محکوم می کنیم و از جوامع جهانی و دیپلماسی دولت برای پی گیریی حوادث بحرین تا پیروزی نهایی پی گیریی می کنیم.
خطیب نمازجمعه پارسیان باانتقاد از وجود اختلاسهای میلیاردی وفیش های نجومی از مردم برای کمک به نیازمندان در عید قربان و ایام شروع شدن سال تحصیلی دعوت و آن را با باقیات و صالحات دانست.

خود تحریمی بازی در میدان ساخته‌شده دشمن است

آیت‌الله سید محمدجواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه با یادآوری فاجعه منا در سال گذشته اظهار داشت: فاجعه منا قلب همه را خونین کرده و یک سال از این فاجعه می‌گذرد. ۷ هزار نفر را در زمین امن الهی کشتند. حرم امن الهی که حیوانات هم باید در آنجا امنیت داشته باشند آنگاه زائران خانه خدا در حالت احرام و با لب تشنه می‌کشند و بعد آن‌هایی هم که نیمه‌جان هستند در کانتینر می‌برند و ذره‌ای آب هم به آن‌ها ندهند و در همان حالت از دنیا بروند.

وی افزود: آل سعود بدترین دشمن اسلام است این رژیمی که  حرف از اسلام و قرآن می زند ولی در یمن در حال نسل‌کشی است و امروز در سوریه،  مسلمانان گرفتار گروه‌های هستند که هزینه و آموزش آن‌ها توسط رژیم غاصب آل سعود تهیه وانجام می‌شود.

امام جمعه بندرلنگه با بیان اینکه مردم و مسئولین به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند عنوان کرد: مسئولین مواظب باشند دشمن ما را تحریم کرده است، نکند خودمان دست به خود تحریمی بزنیم و آنچه دشمن می‌خواهد و سال‌ها نتوانسته به دست آورد به مرحله اجرا در بیاوریم و در میدان ساخته‌شده دشمن بازی کنیم.

رکنی ادامه داد: اگر امروز قدرت بازدارندگی نداشتیم و ارتش ، سپاه ، بسیج و نیروی انتظامی در صحنه فعال نبودند و قرار بود با قوانین بین المللی حرکت کنیم امروز چیزی از کشور نمانده بود .

وی بیان کرد: در حال حاضر دور تا دور کشورمان محاصره پایگاه‌های نظامی آمریکایی است چرا بعضی‌ها نمی‌داند چه می‌گویند مگر اینکه خرفت شده باشند ژاپن و آلمان هیچ اختیاری از خود ندارند و اگر قرار بود استقلال نداشته باشیم انقلاب نمی‌کردیم.

حادثه خونین منا به تاریخ حج پیوند خورده است

حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی حادثه تلخ منا در حج ابراهیمی سال گذشته را محکوم کرد و گفت: امسال با کمال تأسف رژیم بی شرم سعودی سد راه مسلمانان و ضیوف الرحمان شده و اجازه نداد زائران ما در حج ابراهیمی حضور پیدا کنند.

وی افزود: جان باختن مظلومانه زائران بیت الله الحرام در سرزمین وحی بی کفایتی رژیم زائر کش، کودک کش و مسلمان کش سعودی را به تصویر کشید.

خطیب جمعه کیش با گرامی داشت یاد و خاطره زائرانی که سال گذشته در حج ابراهیمی و ضیافت الهی در مسیری که هیچ مانعی در آن وجود نداشت به سادگی و به دلیل بی کفایتی رژیم آل سعود جان باخته اند بیان کرد: ۷ هزار زائر کعبه در مسیری صاف، مکانی که مانعی در آن وجود نداشت به علت ازدحام و گرمای بیش از حد و تشنگی جان باختند.

وی ادامه داد: در حالیکه رژیم آل سعود با کمک به مردم و آب رسانی، خنک کردن مردم در ازدحام و امداد به موقع می توانست جان بسیاری از مردم را نجات دهد؛ بسیاری از مردم را در حالیکه هنوز جان داشتند و زنده بودند به حال خود رها کرد تا در اثر بی توجهی جان خود را از دست بدهند.

حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: این همه جنایت و خباثت آل سعود که خود را خادم الحرمین می دانند در میان مسلمان ها کم نظیر است.

وی با محکوم کردن سکوت حکام کشورهای اسلامی اظهار کرد: بدتر از حکام کشورهای اسلامی، سازمان های حقوق بشر و کشورهایی هستند که خود را مدافع مستقیم حقوق بشر می دانند ولی هیچ یک در این حادثه سخنی نگفته و قدمی برنداشتند و کوچکترین حرکتی نکردند.

امام جمعه کیش با بیان اینکه در میان تمامی کشورهای اسلامی تنها ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب با تبیین مواضع جمهوری اسلامی در برابر این حادثه واکنش نشان دادند تاکید کرد: بدانید که منا و حادثه بزرگ آن برای همیشه زنده است چون منا و حج زنده است.

وی افزود: این حادثه با حج پیونده خورده است و جانباختگان در این حادثه نیز همیشه در یاد و خاطره مسلمانان زنده هستند.

تعهد FATF زمینه سوءاستفاده استکبار جهانی را فراهم می کند

حجت الاسلام مختاری، امام جمعه حاجی آبادبا اشاره به این که بعضی ها می گویند ما باید بنیه نظامی مان را کمرنگ بکنیم و برویم دنبال اقتصاد بیان داشت:تا زمانی که استکبار جهانی مقابل ما ایستاده است ما باید قوای و تجهیزات نظامی خود را تقویت کنیم اگر یک بدانند که ما در قضیه نظامی کمرنگ شدیم یک لحظه هم به ما رحم نخواهند کرد.
وی ادامه داد:این فکر یک فکر غلطی است شما ببینید همین ال سعود که این روزها این همه جنایت هم در سرزمین خودش و چه در سرزمین یمن بهرین و داعش که همه این جنایت با دلارهای نفتی ال سعود دارد انجام می شود.
مختاری تصریح کرد: دولت ال سعود دارد قراردادی های ملیاردی با آمریکا می ببندد که تجهیزات نظامی بگیرد پس کدام عقل باور می کند که ما باید به دنبال اقتصاد برویم و در زمینه تجهیزات نظامی هیچ اقدامی نکنیم کشور ایران باید در زمینه نظامی حرف اول در این منطقه و دنیا بزند و نه تنها در زمینه نظامی بلکه باید در اقتصاد هم خودمان را قوی بکنیم .
امام جمعه حاجی اباد تصریح کرد:با توجه به شرایط کنونی کشور عربستان و منطقه وجود دارد پیش بینی می توان کرد که عربستان در حال سقوط است و برخی از حکام عربستانی خودشان برای مرگ خودشان عجله دارند و امیدواریم که در ایند همین تجهزاتی که عربستان از امریکا خریداری کرده است که برعلیه مسلمانان بکار بگیرد به دست سربازان امام زمان بیفتد و خود حکام عربی نابود شوند.

مختاری درباره توافق ضد پولشویی FATF باید بگویم که یک مسئله عجیب و غریب است که نمی‌دانم با چه جراتی محرمانه یک سند را امضا کردند، FATF در مصداق‌هایش با تفسیر نظام غرب موارد خطرناکی را به دنبال دارد به طوری که غرب با این تعهد از تروریسم و پولشویی تفسیرهای متفاوتی را برای خود مطرح می‌کند، تصریح کرد: ما نباید با دست خودمان در قالب چنین تعهدنامه‌هایی سعی کنیم برای کشور محدودیت ایجاد کنیم چرا که به نظر می‌رسد این تعهدنامه‌ها بیشتر از آن که منافعی را به همراه داشته باشد به ضرر جمهوری اسلامی ایران است.

وی بر همین اساس افزود: این قرارداد یعنی افراد و نهادهایی را که دشمن آنها را نمی‌پسندد و می‌خواهد براندازد را تحریم کنیم. دشمن می‌خواهد سپاه و نهادهای انقلابی را تحریم کند. کسانی که خون و جان دادند و این نظام را در ۸ سال حفظ کردند را تحریم کند. آنهایی که سینه سپر کردند و کار می‌کنند و جلوی دشمن می‌ایستند را می‌خواهند تحریم کنند. می‌خواهند اینها را تحریم مالی کنید، ما باید حواسمان را جمع کنیم تا در قالب تعهد FATF امنیت کشور را دچار آسیب نکنیم و زمینه سوءاستفاده استکبار جهانی از این طریق فراهم نیاید.
امام جمعه حاجی اباد گفت: خود آمریکا و غربی‌ها نه تنها به FATF بلکه به سایر تعهدنامه‌های بین‌المللی پایبند نیستند و به هیچ وجه حاضر نیستند زیر بار چنین تعهدنامه‌هایی بروند.

آل سعود یک دودمان ناخلف و جریان انحرافی است

حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به سوره مبارکه مائده درباره سفارش به تقوا، اظهار کرد: انسان موجودی است که با دیگران زندگی می کند و در یک زندگی اجتماعی تضادها و تزاحماتی وجود دارد، و خطاها و لغزشهایی مرتکب می شود، اگر بناست درباره دیگران قضاوت کنید باید از جاده عدالت خارج نشوید، و به کاندیدایی که نظرت با او نبوده باید تقوا و عدالت را رعایت کنید.

وی با اشاره به شهادت امام محمدباقر(ع)، افزود: ایشان چهار سال امام حسین(ع) و ۳۸ سال دوران حیات پدر بزرگوارش را درک کردند و بعداز پدر ۲۰سال امامت را در شرایط سخت آن زمان به خوبی اداره کرد، هم در دوران قبل و بعد از امامت رنج های بسیاری را کشید وسلاطین ظالم را تحمل کردند.

مهدوی سالروز وفات آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران را گرامی داشت و ادامه داد: امام خمینی(ره)، این شخصیت بزرگوار را به عنوان ابوذر زمان معرفی کردند و از بیان گویای او به شمشیر بران مالک اشتر یاد کردند.

امام جمعه موقت رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره فاجعه منا و پیامی که برای موسم حج برای حجاج فرستادند، گفت: یک استدلال زیبایی رهبر انقلاب درباره مسئله شهادت حجاج بکار بردند و آن این بود که براساس شهادت شاهدان عینی، آل سعود مقصر این فاجعه است، اگر مقصر نیستد پس چرا اجازه نداند که یک کمیته بین الملل تشکیل شود و برای مسلمانان جهان مشخص کنند که آل سعود مقصر نیست، بلکه دست آمریکای جنایتکار درکار بود.

وی افزود: مفتی وهابیت شیخ عبدالعزیز مطرح کرد که خیلی از حجاج برای کشته شدن مسابقه می دادند و بعد بحث قضا و قدر را مطرح کرد که این حرفها کاملا غلط است و برهمه روشن است که آل سعود متأسفانه بندگی آمریکا و اسرائیل را انجام می داد.

خطیب نماز جمعه موقت رودان اضافه کرد: در همین اقدامات زشت ضد بشری که مانع اعزام حجاج ایرانی مرتکب شدند، دست به فرافکنی علیه جمهوری اسلامی ایران می زنند و ادعا می کنند که ایران خود مانع تراشی کرده است.

 

هویت فرهنگی تاثیر مستیم در اداره کلان کشور دارد

حجت الاسلام و المسلیمن میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروزدر جمع نمازگزاران گفت: تضرع نامه و شکوائیه ای که بر علیه آل سعود نشان از تیترهای یک جنایت بزرگ است و  آل سعود جنایتکار باید پاسخگوی جنایات خود باشد .

وی بیان کرد: سیاست و قوانین آل سعود توسط کشورهای غربی و دشمنان نظام برنامه ریزی می شود و آل سعود مجری دستورات انها در منطقه است و حکام سعودی در حق ملت ایران ظلم کردند و با محروم کردن حجاج ایرانی نهایت ننگ و پلیدی خود را نشان دادند که باید در این زمینه پاسخگو باشند.
امام جمعه میناب با بیان اینکه دنیای اسلام باید  نسبت به فرمان ولی امر خود گوش به فرمان باشد گفت: به خون شهدای انقلاب و به لبان تشنه حاجیان اگر جنایات آل سعود مورد بررسی قرار نگیرد ریاض را بیست و چهار ساعته به آتش خواهیم کشید و این سگ آل سعود را آدم خواهیم کرد.

وی آمریکا را دشمن درجه یک ملت ایران دانست و افزود: ما باید خود را در تمام عرصه ها برای مقابله با استکبار آماده کنیم و امروز باید گوش به فرمان ولایت فقیه با دشمن در عرصه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با یک جریان سازی مناسب مبارزه کنیم.

خطیب جمعه میناب فضای مجازی را مهمترین وسیله جریان سازی برای شکست و براندازی رژیم استکبار برشمرد و  تصریح کرد: با کارفرهنگی مناسب یک جریان سازی سالم حول محور قرآن و سنت نبویردر فضای مجازی به بهترین شکل ممکن صورت گیرد و در این زمینه کوتاهی بر هیچ فردی پذیرفته نیست.

لزوم برخود قاطعانه مسئولان با فساد مالی و حقوق های نجومی

حجت السلام و المسلمین محمد حسن فروزان نژاد امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: قرآن با سراحت بیان می کند که مشرکین حق ورود به مسجد الحرام ندارند، اما امروز چنین برنامه ریزی شده در حکومت ننگین آل سعود که دارند برنامه ریزی می کنند این نا اهلان حق سرپرستی ندارند، اینجا ملک همه مسلمانان به تناسب سهمیه اشان است.

امام جمعه موقت بندرعباس اظهار داشت: مسلمانان باید احساس آرامش کنند به گونه ای که وارد خانه خودشان شده اند به همین منظور است که در مرکز توحید مسجد الحرام، مرکز نبوت مسجد النبی، مرکز ولایت مسجد کوفه و مرکز شهادت کنار قبر سید الشهداء(ع) نمازشان را کامل می خوانند چون خانه خودشان است.

وی افزود: در عزمت و قداست کعبه همین بس که وقتی گوسفندی را می خواهیم ذبح کنیم، باید رو به قبله باشد، چقدر مقدس است که در آن جنگ و منازعات ممنوع است، ابراهیم خلیل الله و اسماعیل ذبیح الله خادمین این جایگاه می باشند، امام صادق(ع) وقتی که به حج می آمدند نزدیک مکه با گریه و روحیه ای محزون و پا برهنه وارد این مکان مقدس می شدند.

حجت السلام فروزان نژاد تصریح کرد: آل سعود خائن حدود ۱۸ مورد از نشانه هایی که در سرزمین مکه به نام اهل بیت (ع) بوده را ویران کرده است، این پرده داران کعبه دشمنان اهل بیت اند و مسلمانان باید هوشیار باشند، این دستاورد آل سعود و وهابیت است، کار وهابیت از بین بردن وحدت، تخریب و تفرقه اندازی در میان مسلمین جهان است.

وی اظهار کرد:آل سعود یکی از ضلع های شومی است که ولایت را نشانه رفته است، ضلع دیگر این مثلث آمریکا و اسرائیل می باشند، داعش و طالبان مولود و نطفه ننگین آل سعود اند که امروز با حضور جوانان مومن و انقلابی و ولایت مدار آخرین بقایای آنان را در سوریه و عراق در حال پاک سازی و نابودی می باشند.

رژیم آل سعود خائنین حرمین شریفین اند نه خادمین

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، با اشاره به شهادت امام محمد باقر (علیه السلام)، این امام همام را شکافنده ی علم و برافراشنده ی علم و حکمت دانست و افزود: لقب باقر پیش از تولد این امام بزرگوار توسط نبی مکرم اسلام برای وی انتخاب شد و مقام علمی ایشان به اندازه ای بود که حتی مخالفان آن حضرت نیز به آن معرف بودند.

وی در ادامه با بیان نمودهایی از جهاد علمی امام محمد باقر(علیه السلام) اظهار کرد: این امام همام با علم خود، مکتب انسان ساز اهل بیت را با تربیت شاگردانی بزرگ در جهان گسترش داد.

امام جمعه شهرستان بستک بیان کرد: اکنون موسم حج است ولی جای حاجیان ایرانی در سرزمین وحی خالیست و دلیل آن هم نوکران حلقه به گوش آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که برای خدمت به زائران خانه ی خدا در جایی نشسته اند که حق آنان نیست.

وی با اشاره به سالگرد فاجعه منا و شهادت نزدیک به ۸ هزار حاجی افزود: بی کفایتی و سوء مدیریت رژیم آل سعود، عامل اصلی این فاجعه است و این رژیم خائن حتی حاضر به عذر خواهی از مسلمانان نشد و باید بی کفایتی این رژیم به گوش دنیا برسد.

قائدی افزود: امیدواریم که رژیم آل سعود به سزای اعمال خود برسند و پوزه ی آنان به خاک مالیده شود زیرا این خبیث های ملعون به دنبال زر و زور و زدن ریشه اسلام هستند اینها خائنین حرمین شریفین می باشند.

 

انتهای پیام/م

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=351288
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی