تعلیم و تربیت دانش آموزان با فرهنگ مقاومت و ایثار

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ اگرچه امسال مدارس از 15 روز قبل از ماه مهر آغاز شد اما هفته دفاع مقدس بهانه ای شد تا این ماه مهربانی بر جای خود برقرار باشد مهر یعنی مهربانی، عطوفت، لطف و محبت و هر دانش آموزی نیاز دارد تا این صفات را در وجود خود بپرورش دهد.

کرونا اگرچه تهدید است اما مردم آن را به یک فرصت تبدیل کرده اند اگرچه حضور دانش آموزان در مدارس از نظر تعداد کم شده است اما درک و معرفت آنها نسبت به هم نوع خود همچنان برقرار است، آنها یادشان نمی رود که چه افرادی این انقلاب اسلامی را نگه داشتند و چه خون هایی در راه آن داده اند.

نواختن زنگ مقاومت و ایثار یعنی یاد باد آن روزگاران، یاد باد یعنی شما رفتید تا ما بمانیم یعنی دانش آموزان مدارس سراسر ایران از شهر تا روستا راه شما را ادامه خواهند داد و نمی گذارند که یک وجب از خاک آن را بیگانه با خود ببرد.

در همین رابطه و تقارن هفته دفاع مقدس با شروع مدارس و در حاشیه افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس حوزه دانش‌آموزی، سرهنگ طالب احمدی نیا فرمانده سپاه ناحیه میناب زنگ مقاومت و ایثار را در دبیرستان دخترانه ام‌سلمه (س) این شهرستان به صدا در آورد و با اشاره به بزرگداشت چهلمین سالروز گرامیداشت دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس یک عمل راهبردی است که نقش پر رنگ شهید سلیمانی از خاطره ها فراموش نخواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه میناب افزود: سردار سلیمانی عاشق خدا بود که ایمان و فداکاری اش در برابر خدا مثال زدنی است، او نهد تنها الگویی برای بزرگان و نظامیان بلکه یک اسطورهه برای تمامی دانش آموزان و نوجوانان بود.

احمدی نیا ادامه داد: فرهنگ مقاومت و ایثار باید در درون دانش‌آموزان نهادینه گردد تا آنان خود را به ارزش های انقلابی بیش از پیش نزدیک تر کنند، آنها باید بدانند برای نگه داشتن آنچه که داشتیم چه خون هایی را داده ایم و چه بهای سنگینی را پرداخت کرده ایم، پیر و جوان و زن و مرد حتی حضور دانش آموزان در جبهه های جنگ فراموش نشدنی است.

انتهای پیام/