تعطیلی راکتور اراک قلب خانواده‌ شهدای هسته‌ای را جریحه‌دار کرد/متأسفم که جلوتر از برجام حرکت می‌کنیم
+ پ -
تعطیلی راکتور اراک قلب خانواده‌ شهدای هسته‌ای را جریحه‌دار کرد/متأسفم که جلوتر از برجام حرکت می‌کنیم

مادر شهید احمدی روشن گفت: ما برای بدست آوردن اورانیوم غنی شده خون دادیم و در روز ۲۱ دی ماه همزمان با روز شهادت مصطفی بار دیگر قلب ما جریحه دار شد چرا که راکتور اراک تعطیل شد و به جای آن بوتن ریختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، ۲۱ دی ماه سالروز شهادت دانشمند هسته ای مصطفی احمدی روشن بود، شهید هسته ای که با وجود عمر کم برکات زیادی را برای کشور و دستاوردهای هسته ای کشورمان داشت.

صدیقه سالاریان مادر شهید مصطفی احمدی روشن،  اظهار داشت: مصطفی فرزند دوم خانواده و متولد سال ۱۳۵۸ بودند.

وی افزود: مصطفی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف بود که به عنوان یکی از مدیران نیروگاه نطنز اصفهان در بخش تامین کالا و خرید تجهیزات هسته ای در بخش غنی سازی فعالیت می کردند.

مادر شهید احمدی روشن در ادامه افزود: مصطفی در فعالیت های فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف بسیار فعال بودند و کانون نهج البلاغه را نیز در این دانشگاه راه اندازی کردند.

وی بیان کرد: در ۲۱ دی ماه ۱۳۹۰ پسرم مصطفی به طور ناجوانمردانه توسط عوامل دشمنان نظام جمهوری اسلامی ترور شد و به شهادت رسید.

سالاریان در ادامه این مطلب تصریح کرد: از آنجایی که رهبر معظم انقلاب نسبت به سایت نطنز توجه و حساسیت داشتند، مصطفی بنا بر نظر رهبری فعالیت خود را در این سایت شروع کردند و می گفت نباید خواسته و نظر رهبری بر زمین بماند.

مادر شهید احمدی روشن با بیان اینکه اولویت امروز جوانان باید کسب علم و دانش برای آبادانی کشور باشد، گفت: متأسفانه امروز داریم جلوتر از بیانیه برجام حرکت می کنیم و این کار درستی نیست، رهبر معظم انقلاب ۹ شرط برای اورانیونم غنی شده گذاشتند اما سازمان انرژی اتمی شتاب زده عمل کرد و نباید به این راحتی اورانیوم غنی شده را از دست می دادیم.

 وی بیان کرد: ما برای بدست آوردن اورانیوم غنی شده خون دادیم و در روز ۲۱ دی ماه همزمان با روز شهادت مصطفی بار دیگر قلب ما جریحه دار شد چرا که راکتور اراک تعطیل شد و به جای آن بوتن ریختند، بنا بر نظر متخصصان و کارشناسان برگشت پذیری سایت نطنز بسیار کم است و از ۱۵ هزار دستگاه سانتریفیوژ که بسته شده است شاید ۳ تا ۴ هزار آن را بتوان باز کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید فواید اورانیوم غنی شده به مردم برسد، برای اورانیوم غنی شده از بیت المال خرج شده و خون ریخته شده است، دغدغه خانواده های شهدای هسته ای امروز خون شهیدانشان نیست بلکه منویات رهبری در بحث هسته ای است که بر زمین مانده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff