تعطیلی تنها میدان میوه و تره بار بستک بخاطر منفعت شخصی
+ پ -
تعطیلی تنها میدان میوه و تره بار بستک بخاطر منفعت شخصی

میدان میوه و تره بار شهرستان بستک شش ماه بعد از افتتاح به دلیل منفعت شخصی عده ای معدود تعطیل و موجب شد مردم شهرستان از میوه ارزان و با کیفیت محروم کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، امروزه وجود میدان میوه و تره بار در تمام شهرها یک نیاز و ضرورت است زیرا فعالیت میدان های میوه وتره بار سبب خواهد شد تا در شرایط رقابتی، محصولات با قیمت و با کیفیت مناسب عرضه گردد و رونق اقتصادی، اشتغالزایی، نظم دهی در عرضه و فروش محصولات کشاورزی از جمله مزیت های وجود این میدان هاست.

 

در شهر بستک نیز با پیگیرهای به عمل آمده بعد از چند سال که ساختمان میدان میوه و تره بار شهرستان نیمه کاره بود در سال گذشته و با حضور معاون استاندار در دهه مبارک فجر افتتاح گردید.

 

با توجه به اینکه تاکنون میوه فروشی های شهرستان به علت نبود میدان میوه و تره بار در شهرستان، سبزی و صیفی و میوه های درختی مورد نیاز خود را از شهرهای لارستان، جهرم و شیراز خریداری می کردند این یک فرصت تلقی می شد تا میوه فروشی ها اقلام میوه ای خود را از میدان میوه و تره بار بستک تهیه نمایند تا با این اقدام در هزینه های خود صرفه جویی کنند و میوه با قیمت کمتر در اختیار مشتریان قرار گیرد.

 

میدان میوه و تره بار شهرستان بستک که در انتهای بلوار آیت الله خامنه ای و جنب رستوران شایان است بعد از نزدیک به شش ماه بعد از افتتاح، در تاریخ ۵ تیر ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز کرد.

 

هدف پیش بینی شده برای این میدان نقش آفرینی موثر در تنظیم و کنترل قیمت میوه و تره‌بار بود تا میوه و تره بار تازه با کیفیت بالا و نازل ترین قیمت در اختیار مردم قرار گیرد از فعالیت جانبی میدان میوه و تره بار، ایجاد غرفه های فروش و بازار روز در میدان عنوان می شد.

 

و اما چرا این میدان بعد از چند روز فعالیت تعطیل شد؟

 

با توجه به اینکه بخش عمده سهام این میدان متعلق به بخش خصوصی است با یکی از مالکین میدان میوه و تره بار مصاحبه نمودیم که وی گفت: در میدان ها معمولا افراد غرفه را از مالکین اجاره می کنند و اقدام به آوردن محصول می نمایند و مردم و میوه فروشی ها سطح شهر جهت خرید عمده به میدان مراجعه می کنند. در بستک نیز بعد از شروع به کار میدان چند قرارداد امضا شد ولی به علت عدم استقبال مردم و میوه فروشی ها میدان تعطیل شد.

 

وی افزود: ما حتی حاضریم چند ماه به صورت رایگان به افراد غرفه دهیم ولی استقبال نمی کنند و علت آن نیز این است که در صورت فعالیت میدان، میوه با قیمت کمتر به دست مشتری می رسد و میوه فروشی های شهر مجبور خواهند شد قیمت ها را کاهش دهند که در این صورت سود کمتری خواهند برد.

 

وی همچنین بیان کرد در تلاش هستیم با انجام اقداماتی مجددا میدان را راه اندازی کنیم.

 

اینجا جای سوال است که چرا یک عده معدود فقط برای سود شخصی حاضر می شوند مردم شهرستان را از میوه ارزان و با کیفیت محروم کنند و اقدامات و تلاش های دیگران را ابتر بگذارند؟!

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff